Hei! Onko kukaan teistä kokeillut apteekista ostettavia kapseleita (Glucosanol) joiden pitäisi estää syötyjen hiilihydraattien imeytyminen? Mietin tässä vaan että kannattaiskohan kokeilla. Oon aiemmin ollut tolla vhh:lla ja sit aina kuitenkin sortunut johonkin hiilaripitoiseen herkkuun, niin mietin että voiskohan näillä nyt sit kenties estää sen että jos vähän repsahtaa, niin ne hiilarit ei sit kuitenkaan imeytyis kun ottais tätä valmistetta... Kokemuksia tästä kellään?
Hiilihydraattisieppari
Hiilarihimoinen
51783
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Minuun tehoaa hyvin, syön joskus pullaa tanssiaisissa ja omatunto kolkuttaa. Pakko ottaa pilleri puskista viskin kera, sitten punanen nortti suuhun ja leikkimään tyttäreni 4 vuotiaan lapseni kanssa piilo leikkiä, jolloin sinä aikana olen entisestään vieläkin hukassa.
Kokeile mieluimmin risiiniölyä, niin ainakin vähäsi aikaa himot mevät ja sitten pyytää "uutta putkeen". Toisaalta ei ihminen himoilleen mitään voi.
Ostin kerran ja sellaisen tabletin jälkeen tuli kamalan huono etova olo.Oksensin aivan mahani tyhjäksi.Ajattelin että vatsatautia.Mutta myöhemmin sama toistui ja heitin ko tuotteen tkasin apteekkiin.En ota enää mitään ko vastaavia tuotteita vaan syön terveellisemmiin.
kui
Tässä vastaus aloittajalle. Ylläpito poisti kai aikaisemman.
http://lchf3356.blogit.fi/glucosanol-testattu-joutaa-roskakoriin/