siipikommentatorit

ylevoro ylös

Monelle entiselle urheilija loiselle kusntannettu matka Moskovaan kommentaatoriverukkeella. Ne vain häiritsee tapahtumien selostusta. Jää suorituksia selostamata, kun kysellään, mitä syö, miltä tuntuu, miltä näytti.. Jokainen haluaa nähdä vain suorituksen ja tietää tekijän..

10

260

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • siipeilijät

      Samaa minäkin ihmettelen mitä per%&lettä noille loisille on tuonne lomamatka kustannettu verorahoista.
      Mitä esim. tämä Harri Haatainen moskovassa notkuu senhän pitäisi olla opettamassa koulussa opettajana lapsia kun koulutkin ovat alkaneet.

      "Harri Juhani Haatainen (s. 5. tammikuuta 1978 Lapua) on suomalainen keihäänheittäjä ja opettaja"
      http://fi.wikipedia.org/wiki/Harri_Haatainen

    • Miltäs nyt tuntuu

      Myös Ylen tiimistä ihan huoletta vois tiputtaa sen Laura mikäsenytoli joka tekee niitä inserttejä ja katsomohaastatteluja, kyllä se laiheliini kielipää pärjää siellä haastattelupisteessä ja Mikko Hannula pois häiritsemästä ja hihittelemästä Nikin ja Mika Lehtimäen asiallisempaa linjaa. Tuo Lehtimäki kyllä ansaitsee paikkansa.

      Kaukosäädin on ahkerassa käytössä kun seuraa ylen urheilulähetyksiä, aina kun tulee haastatteluja, inserttejä kisapaikoista tai urheilijoista ja viime päivinä myös palkintojen jako, niin kanava vaihtuu hetkeksi.

    • Jeeczuz

      Haastattelijat ja selostajathan ne vasta ovatkin siipeilijöitä. Kyllähän tuota nyt aivan hyvin katselisi ilman selostusta. Kaiken oleellisen näkee siitä. Oikeastaan kuvaajiakaan ei tarvittaisi kuin yksi, joka kuvaa mahdollisimman kaukaa koko kenttää eikä kääntäisi kameraa missään tilanteessa. Niin no periaatteessa eihän tuohon kuvaajaakaan tarvittaisi pelkkä kamera riittää.

      Siispä urheilijoiden lisäksi vain yksi tekniikan mies kantamaan ja laittamaan kuntoon sitä yhtä kaukaa kuvaavaa kameraa. Tai no kai tuon homman joku paikallinenkin voisi tehdä. Oikeastaan urheilijoitakin on ihan liikaa. Kaikki muut pois vaan Pitkämäki jää. Tai no ei senkään siellä tarvitsisi itseään häpäistä jos jääkin neljänneksi.

      Ehdotan koko urheilun lopettamista ja sen 20 sentin, mitä tämä kaikki yhdelle ihmiselle oikeasti maksaa, palauttamista oikeille omistajilleen!

    • raskaasti

      Häiritsee selostuksia typerät komentatorien lässyt!

    • aika siistiä

      Vain selostajat matkaan. Palkkiomatkalle meneviä komentattoreita ei tarvi!

    • Noniin...

      Itse asiassa kaikki urheilijat voisi jättää kisoista pois. Urheilujohtajat keskenään päättäkööt illalla päivällisen ja saunan jälkeen pienessä hiprakassa, kenelle mitalit annetaan. Näin jäisivät myös kiusalliset doping-kohut kokonaan pois. Ja Suomikin voisi ehkä saada yhden asukaslukuun suhteutetun kiintiöpronssimitalin.

      • lorvi,.

        Älä yritä leikiksi vakavaa asiaa. Nämä tyhjäntoimittajat maksaa pirusti ja vain haitatavat selostajien työtä, tolvana!


    • siipeilijät

      "Haastattelijat ja selostajathan ne vasta ovatkin siipeilijöitä. Kyllähän tuota nyt aivan hyvin katselisi ilman selostusta. Kaiken oleellisen näkee siitä. Oikeastaan kuvaajiakaan ei tarvittaisi kuin yksi, joka kuvaa mahdollisimman kaukaa koko kenttää eikä kääntäisi kameraa missään tilanteessa. Niin no periaatteessa eihän tuohon kuvaajaakaan tarvittaisi pelkkä kamera riittää.

      Siispä urheilijoiden lisäksi vain yksi tekniikan mies kantamaan ja laittamaan kuntoon sitä yhtä kaukaa kuvaavaa kameraa. Tai no kai tuon homman joku paikallinenkin voisi tehdä. Oikeastaan urheilijoitakin on ihan liikaa. Kaikki muut pois vaan Pitkämäki jää. Tai no ei senkään siellä tarvitsisi itseään häpäistä jos jääkin neljänneksi.

      Ehdotan koko urheilun lopettamista ja sen 20 sentin, mitä tämä kaikki yhdelle ihmiselle oikeasti maksaa, palauttamista oikeille omistajilleen! "

      Nimimerkki "Jeeczuz" eli ilmeisesti työtä vieroksuva Harri Haatainen täällä yrittää puolustella veronmaksajien maksamaa lomaansa moskovassa....josko per%&leen loisija palaisit työhösi vai onko tuo opettajan "titteli" vain pelkkää humpuukia ?

      • taas pilalle

        Juoni, kun piti kaivaa kesken kommentoimaan!


    • pääryhmä?

      Ylellä on nyt kisoissa parhaat yleisurheiluselostajat ikinä. Nina Vanhatalon osaaminen on huippua.

      Ainoa minua ”häirinnyt” oli maratonin kärkiryhmä, kärkijoikko, pääryhmä sekoilu. Maaliin tuli kai kahden urheilijan pääryhmä n. 100 m:n välein. Kannattaisi kai pyytää pääryhmä-apua joltakin pyöräilyn selostajalta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. MIksi suurin osa persuista on alkoholisteja?

      Tätä jäin pohdiskelemaan....
      Maailman menoa
      93
      4099
    2. 61
      3359
    3. Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia

      Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on
      Maailman menoa
      164
      3063
    4. Putin lähti takki auki sotaan....

      Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,
      Maailman menoa
      72
      3024
    5. SDP ylivoimainen ykkönen

      En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.
      Maailman menoa
      81
      2509
    6. Suomalainen lähti ilman takkia sotaan

      Malli oli "kajander", johon kuului pelkästään kokardi, ja sotilaan itse metsästä katkoma puukeppi ryssien huitomiseen.
      Maailman menoa
      5
      2326
    7. Polttomoottoriauto on köyhän merkki

      Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.
      Maailman menoa
      187
      2038
    8. Patteriauton ovia ei saatu auki - kuljettaja koki hirvittävän kuoleman!

      ”Oviongelma johti kuskin kuolemaan kolarissa – tämä ratkaisu saatetaan kieltää kokonaan Sivulliset pyrkivät tempomaan a
      Maailman menoa
      28
      2024
    9. Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään

      "Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s
      Yleistä autoilusta
      65
      1982
    10. Kaivattusi ominaistuoksu?

      Itse vastaan juustonaksu 😅
      Ikävä
      95
      1403
    Aihe