Uskomatonta pelleilyä joukkueen valmennukselta. Diskataan vastustajan pelaajia sillä verukkeella,että C-junnuikäiset pelaajat ovat treenanneet edustuksen kanssa. No teillähän ei itsellä siitä ole pelkoa,kun ei ole Edustusta vaan kakkosdivarissa toisiinsa törmäileviä mätisäkkejä. Ei muuta kun nyt kalakukkoja huuleen ja muistakaa saunaillassa hakata toisianne selkään ja muistella mahtavaa junnukautta 2013 divarin pronssi C-junnuista omilla lippupallosäännöillä...D-junnuissa luovutus...E_junnuissa neljästä ensimmäisestä pelistä luovutus...Eka peli F-junnuissa eiku se olikin jaguars. Suomi pitäisi jakaa Jyväskylän korkeudelta kahteen eri lohkoon ja saisivat Lappalaiset kieroilla Savolaisten kanssa omat pelinsä ihan omilla säännöillään. Jefu se on miesten laji!!!!!
Steelers ostakaa mekko
13
344
Vastaukset
- 324u324j
Nyt on kyllä hiekkaa vaginassa jollain teinillä. ei aina voi voittaa. lopeta rutina ja jatkaa sitä treenaamista ni sustaki voi joskus tulla jotai. sulle se hame pitäis ostaa.
- 4+1
Niin aina ei voi voittaa,mutta kyllähän tuo vähän parantaa mahdollisuuksia kun poimii ennen peliä marjat kaverin Rosterista. Jos pelottaa niin lippupallo on kiva laji.
- 4141 fffff
4+1 kirjoitti:
Niin aina ei voi voittaa,mutta kyllähän tuo vähän parantaa mahdollisuuksia kun poimii ennen peliä marjat kaverin Rosterista. Jos pelottaa niin lippupallo on kiva laji.
Tehän niitä sääntöjä ootte rikkonu?? ihme itkemistä. Tuleehan kiinnipidostaki lippu.
- 4+1
4141 fffff kirjoitti:
Tehän niitä sääntöjä ootte rikkonu?? ihme itkemistä. Tuleehan kiinnipidostaki lippu.
Ai Kuopion ikiomia sääntöjä. Minuuttia ennen peliä tullaan sanomaan että me ei kyllä pelata,jos noi pelaa...Sitten Omat tuomarit käy pitkin peliä kyselemässä omalta valmentajalta mites nyt tuomitaan. Ei ihan oikeasti????? Pelin lopputulos oli yhtä vaikea ennustaa kun jos olisi lähtenyt Kim Jong Ilin kanssa golfaamaan...
- Sherwood
Diskattiinko vain sen harjoittelun takia, vai oliko Indiansilla rosterissa jossain Vaahteran ottelussa alle 18-vuotiaita pelaajia?
Kilpailusääntöjen kohdan IV.B.2 mukaan Vaahterassa saa pelata 18-vuotta täyttänyt pelaaja. Jos Indiansilla on ollut pelaavassa rosterissa joku/joitain alle 18-vuotiaita, on Indians itse tehnyt viirheen. - klj34i
Kakkoseen kuuluvia törmäileviä mätisäkkejähän indianski näytti olevan, ainoo ero et niille jostain syystä maksettiin jotai????
- 13+3
Vaahterassa saa pelata 17 v täyttävä jos on lupa haettuna. Kun on pelannut Vaahterassa ei voi pelata C:ssä. Mutta
ei kai ketään voi diskata edustuksen kanssa treenaamisen vuoksi, sellaista sääntöä ei ole olemassakaan. - GH RULES
Kannattaa lähettää Rosteri ennakkoon vastustajan valmentajalle niin voivat poimia kaikki epämiellyttävät pelaajat pois jo ennakkoon. Ei ole muuten ensimmäinen kerta susirajan takana kun on noita matkustajia mukana. Reilu peli on p3rseestä.
- 6+2
Outo ketju. Noin monta kommenttia eikä kertaakaan mainittu kakkosnelosta eikä muutakaan hanuriin viittaavaa. Stealers hei menkää itseenne,onneksi teitä ei SM-sarjassa näy.
- htrt
No, paikalla olleelta kuulin, että tuomarit olivat Kuopion omia poikia,jotka eivät osanneet sääntöjä, vaan kävivät kysymässä tilanteisiin "oikean" tuomion Kuopion valmentajilta. Voihan sitä näinkin pelata,mutta miksi sitten edes pelata, jos peli on valmiiksi "sovittu"! En olisi savon pojista uskonut!! :-(
- lersin tenu
jep no kouvostoliittolaiset on tunnetusti ollut aina tälläisiä tissi poskia..säännöt on säännöt..itse eväsitte meiltä edustuksessa pelanneita c-junnuja ja farmi joukkueen pelaajia..jotka oli pelannut niinkin huikealla tasolla kun 3.divarissa...ja mität uomarointiin tulee meillä ei pistetä ketään 12 vuotiasta tuomariksi..
- sogklms
''jep no kouvostoliittolaiset on tunnetusti ollut aina tälläisiä tissi poskia''
Eihän Indiansissa ollu ku osa Kouvolasta. Yli puolet porukasta oli Kotkasta ja Mikkelistä.
- 2+6
No niin koittakaahan aikuiset rauhoittua. Keskustelusta päätellen aivan normaali loppukauden miehitys kummallakin, molempien joukkueiden johtajat yrittäneet selvästi saada kaikki pelaajat kentälle,jotka eivät ole sairaslistalla. Sitten diskataan vuorotellen toisten pelaajia ja katsotaan saadaanko kentällinen täyteen. Toivottavasti edes pelaajilla oli hauskaa. Yrittäkäähän treenata Offseasonilla ja jättäkää Suomi24:n idiooteille tämä lajin mustamaalaus.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1362198
Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet
Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K1301553En kai koskaan saa sinua
Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k1331489- 631254
Saran ökytyyli käänsi katseita.
On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.1411205The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."
Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut121121Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä
Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall226955- 156906
Tiedän kaiken sinusta ja kaikesta
Tiedän miten kärsit. Tiedän millanen oikeesti oot. Tiedän miksi valehtelit, tiedän miksi satutit mua. Tiedän mitä tapaht57823Miksi ihmeessä?
Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek20809