Hakkaraisen leipomo

Kaiken kokenutko?

On muuten ko paikassa omistaja aivan kuutamolla ja työntekijät kärsii. Akka valehtelee sen minkä kerkiää, peruu luvattuja lomia tai vapaapäiviä ja uhkailee sitten työntekijöitä lopputileillä ja lakimiehillä. Itse ei kuitenkaan maksa palkkoja joko ollenkaan tai ainakaan ajallaan. Aina kun on palkka myöhässä, sekä on palkanlaskijan vika tai hän on lomalla. Rahavaikeuksia perkeleellä tolkuttomasti, menis vaan konkurssiin.

8

1755

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mortti50

      Samaa kuultu. Tällaiset yritykset haisee!

    • Yks vaan

      Menneisyydessäni olen kyseisessä paikassa työskennellyt, voin sanoa että kerrassaan järkyttävä paikka. Ilmapiiri erittäin ongelmallinen ja heidän kielen käyttö ja muu käytös erittäin sopimatonta asemaan nähden. Onneksi tajusin lähteä.

    • moonkia

      yritys haettu konkurssiin 10.11.2014

      • Kylläpä kyllä

        Paha saa palkkansa... :-)


    • Jos on hyvä niin..

      Joo, ja täytyy aina muistaa se että työn tekeminen on vapaaehtoista. Aina voi ottaa lopputilin ja vaihtaa paratiisiin töihin.

      • Heh heh

        Ja täytyy muistaa, että tuon mestan jälkeen mikä tahansa paikka on paratiisi...


    • eusebiio 56 kuopio

      Työntekijä on palkkansa ansainnut,kuten luvatut vaapaatkin.

      Työnantajana sanoisin että palkkakin kandee maksaa ajallaan.

      Vältyy vaikeuksilta ja säilyttää kasvonsa

    • herkkusuu2

      Omistajat olivat superihmisiä ihmisiä ja leipomukset taivaallisia, suussasulavaa herkkuja! Ei ole senveroisia missään mumkitkaan kuin mitä olivat Hakkaraisella. Ikävä on heitä edelleen kun Lrväsen leipomon ohi kuljen, joka kerta kaiholla ajattelen...Kiitos heille kaikesta!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      50
      3844
    2. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      105
      3425
    3. ROTAT VALTAAVAT ALUEITA

      Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj
      Äänekoski
      34
      2791
    4. Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan

      Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️
      Ikävä
      26
      2448
    5. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      20
      1869
    6. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      5
      1809
    7. Kerro todelliset motiivit

      kaivattuasi kohtaan?
      Ikävä
      185
      1756
    8. Se on hyvästi

      Toivottavasti ei tavata.
      Ikävä
      27
      1487
    9. Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut

      Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh
      NATO
      386
      1459
    10. Huomenta kulta

      En mä halunnut sulle ilkeillä,päinvastoin. Miks mä niin tekisin ku rakastan sua ❤️ mut anteeksi jos ilmaisin itseäni huo
      Ikävä
      9
      1238
    Aihe