Hakkaraisen leipomo

Kaiken kokenutko?

On muuten ko paikassa omistaja aivan kuutamolla ja työntekijät kärsii. Akka valehtelee sen minkä kerkiää, peruu luvattuja lomia tai vapaapäiviä ja uhkailee sitten työntekijöitä lopputileillä ja lakimiehillä. Itse ei kuitenkaan maksa palkkoja joko ollenkaan tai ainakaan ajallaan. Aina kun on palkka myöhässä, sekä on palkanlaskijan vika tai hän on lomalla. Rahavaikeuksia perkeleellä tolkuttomasti, menis vaan konkurssiin.

8

1728

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mortti50

      Samaa kuultu. Tällaiset yritykset haisee!

    • Yks vaan

      Menneisyydessäni olen kyseisessä paikassa työskennellyt, voin sanoa että kerrassaan järkyttävä paikka. Ilmapiiri erittäin ongelmallinen ja heidän kielen käyttö ja muu käytös erittäin sopimatonta asemaan nähden. Onneksi tajusin lähteä.

    • moonkia

      yritys haettu konkurssiin 10.11.2014

      • Kylläpä kyllä

        Paha saa palkkansa... :-)


    • Jos on hyvä niin..

      Joo, ja täytyy aina muistaa se että työn tekeminen on vapaaehtoista. Aina voi ottaa lopputilin ja vaihtaa paratiisiin töihin.

      • Heh heh

        Ja täytyy muistaa, että tuon mestan jälkeen mikä tahansa paikka on paratiisi...


    • eusebiio 56 kuopio

      Työntekijä on palkkansa ansainnut,kuten luvatut vaapaatkin.

      Työnantajana sanoisin että palkkakin kandee maksaa ajallaan.

      Vältyy vaikeuksilta ja säilyttää kasvonsa

    • herkkusuu2

      Omistajat olivat superihmisiä ihmisiä ja leipomukset taivaallisia, suussasulavaa herkkuja! Ei ole senveroisia missään mumkitkaan kuin mitä olivat Hakkaraisella. Ikävä on heitä edelleen kun Lrväsen leipomon ohi kuljen, joka kerta kaiholla ajattelen...Kiitos heille kaikesta!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Helena Koivu menettänyt lapsensa. Onko Mikko Koivulla oma laki?

      Voiko olla totta että äidiltä viedään lapset ja ei mitään syytä ole edes kerrottu äidille itselleen.?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      339
      3503
    2. Martinan aussikulta, missä?

      Mihin katosi Martina Aitolehden aussikulta kyselee Seiska!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      473
      3153
    3. Haluaisin sun kanssa yhteisen

      Elämän. Haluun sut.
      Ikävä
      71
      2150
    4. Pikkunaiselle terkkuja

      Olet parasta koko maailmassa! Kaikkein ihmeellisin. Olisitpa täällä. 🧡 harmaasusi
      Ikävä
      340
      1620
    5. Arto Satonen ja kokoomus 2020: Poliittiset virkanimitykset ovat koruptiota

      2025: Kokoomus on junttaamassa Arto Satosta Kelan johtoon ohi pätevämpien hakijoiden. https://www.hs.fi/politiikka/art-
      Maailman menoa
      196
      1505
    6. Pystyisitkö ottamaan kaivattuasi

      Elämääsi miten pian
      Ikävä
      105
      1233
    7. Voisiko olla jopa niin

      Että kumpikin vähän pelkää totaalista heittäytymistä, koska tiedetään että se olisi menoa sen jälkeen. Samaan aikaan hal
      Ikävä
      75
      1222
    8. Hannu Pikkarainen ehdottomaan vankeuteen

      KKO tuomitsi 1 v 9 kk. Tämä ei ole Hannulle ilon päivä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      175
      1210
    9. Saara Aalto ja Teemu Roivainen paljastivat yllätysuutisen: "Rakkaus kietoi meidän kohtalomme..."

      Oho! Ex-pari on palannut yhteen musiikin merkeissä. He tekevät Rakkaustarina-nimeä kantavan 20-vuotisjuhlakiertueen syks
      Suomalaiset julkkikset
      12
      1127
    10. K&T: Harvinainen haastattelu: Susanna Laine avaa suhdetta Petri Nygårdiin: "Olin sinkku vuosia..."

      Susanna Laine ei ole kertonut suhteestaan Petri Nygårdiin (Petri Laurila) julkisuudessa juurikaan. Aktiivisesti sosiaali
      Suomalaiset julkkikset
      8
      1085
    Aihe