Olen syyskuun lopussa/lokakuun alussa muuttamassa Gosportiin, ja olisi kiva etukateen tietaa, olisikohan siella suomalaisia nuoria seuraksi :)
En ole menossa au pairiksi, vaan ihan tyonhakuun. Siellapain on suomalaisia nuoria enemman varmaan au pairina kun tavisduunia tekemassa, siksi laitan ilmoituksen tanne.
Olen ihan just 21-vuotias suomalaisvirolainen tytto kotoisin Hameenlinnasta. Talla hetkella asun Belgiassa "au pairina". Olen ollut au pairina kolme kertaa, tai no kahdessa eri perheessa ;)
Nyt olen tulossa lomalle Suomeen, mutta sen jalkeen Gosport kutsuu. Jos siella pain majailee suomalaisia, minka tahansa ikaisia, niin voi ilmoittautua mulle :)
evelin.viljakainen [at] hotmail.com
Suomalaisia Portsmouthin tai Southamptonin lahettyvilla?
Gosport
1
128
Vastaukset
- bourneaupair
Bournemouthissa asun, ei nyt mitenkaan lahella, muttei kaukanakaan n. 30 minuutin junamatkan paassa southamptonista :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?
Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin sinne tyhjään tilaan, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki1233922Ohjelma "Rikollisjengien Ruotsi" hyvin paljasti jakautuneen maan
eli ns. ruotsalaiset yhdellä puolella, muslimit ja muut kehitysmaalaiset toisella puolella. Siinäkin hyvin näki mitä ma513396- 2092683
Pidennetään viikko 8 päiväiseksi
Ja jätetään työpäivien määrä nykyiseen 5:een. Tuo olisi kompromissiratkaisu vellovaan keskusteluun työajan lyhentämisest382682Kylläpä on nautinnollista taas tämä palstan vassari valitus!
Lähes jokainen avaus on vassareiden kitinää ja valitusta. Eikö se tarkoitakin, että silloin asiat menee maassamme parem282532Jos Katja Ståhl ei pääse juontamaan Elämäni biisiä, kenet haluaisit nähdä juontohommissa?
Katja Ståhl on ollut kuluvalla viikolla sairaalahoidossa. Jos Katja Ståhl ei pääse juontamaan Elämäni biisiä, kenet halu471996Tiesitkö? Tuure ja Saana Boelius ovat sisaruksia!
Tiesitkö? Tuure Boelius ja Saana Boelius ovat tänä syksynä kumpainenkin reality-ohjelmissa tv:ssä: Tuure Petollisissa ja361548- 1151536
Vähäkankailla ollut ongelmia vuokra-asunnossa
Aina ne ikävätkin asiat tulevat mediaan. Jasmin ja Marko saaneet edellisestä asunnostaan häädöt ja Jasmin todettu varatt1631498Mikä vimma on Suomeen saada datakeskuksia?
Eihän se tuo suomalaisille montaa työpaikkaa, tuskin edes rakennusvaiheessa rakentajat kaikki suomalaisia. Miksi tänne e1041238