Suomalaisilla on räyhägeeni

Selittyypä monet tänkin palstan jutut!
10136
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Jep, ja naisilla on suurempi taipumus katkeruuteen, selittyypähän tämäkin postaus!

Äänestä

Ei oikeasti ole!
Vain harvoilta, alemman tason tyypeiltä ja roskasakilta löytyy em. geeni.

Rähisköön omissa porukoissaan. En haluaisi olla missään tekemisissä roskasakin kanssa.

Helvettiin koko sakki!

Äänestä
  • Oliko tuo huumoria?

    Äänestä

Negatiivisuus on monilla tehdasasetus ja iloisuus/ positiivisuus pitää ladata erikseen. Eikä sekään ole valmis ohjelma vaan sitä pitää itse tuunata ja treenata sen mukaan.

Ei o helppoo.

Äänestä

ei ole kun nössö geeni ja tiuskintakeeni

Äänestä

Pikemminkin ihmisillä on omat mielipiteensä ja harhaluulonsa kaikelle. Heittäkää ne pois, niin olemisenne on huomattavasti vapautuneempaa.

Äänestä

Olen tiennyt suomalaisesta räyhägeenistä jo kauan. Siksi minulla onkin ulkomaalainen vaimo.

Äänestä

Menenkin tästä vetämään viinaa sekä pillereitä ja teurastamaan jonkun raivopäissäni. Tämä oli sitten vitsi jos joku ei mustaa huumoria ymmärrä. Tosiasiassa pitäis kuitenkin pillerihumalassa vetää jotain turpaan ja kunnolla. Vittu kun vituttaa!

Äänestä

Odottelen sitä päivää, kun somalien geenejä tutkitaan samanlaisella innolla ja sieltä löydetyistä vioista hehkutetaan mediassa.

Äänestä

Tuo yhdistettynä huonoon itsetuntoon on aika kansallinen ominaisuus.
Jos vaikka kuvailee jossain, ulkomailla kukaan ei välitä kun taas suomessa hypitään piiloon tai silmille.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


candida Z kirjoitti:

Selittyypä monet tänkin palstan jutut!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu