Ihana Ressu

ihkivihreä hittinikkari

Kannatti vaihtaa radiokanavaa. Sieltä tuli tällainen
Ressu Redford & Jussi Rainio - Äidit ja tyttäret
http://www.youtube.com/watch?v=hH51VViOnyw

Kiva yllätys. Olen kai taas suomettumassa kun tällainen puree.
Tässä on jotain samaa letkeyttä kun Juanesin biiseissä.
Niin, miksi muka suomen folkmusiikkia ei saisi tehdä näin....johan keinutti.

Radiokanava on tämän viikon ollut Iskelmäradio. Niin, en olisi uskonut.
Mutta kuulostaa hyvältä.

Kuunteletteko radiota ja mitä kanavaa?
571
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Puhe, jos jokin. Siellä on ollut viime aikoina mm. vanhoja muusikoiden haastatteluja. Mielenkiintoista kuunnella, miten ajatukset on heillä muuttuneet, jos on.

No joo, suomipoppikin joskus tai aalto tms, jos niillä sattuu olemaan jokin tauoton musaputki menossa. Mutta iskelmäradioon en ole kanavasurffaillesani juuttunut koskaan.

Äänestä

Ai onko Ressukin nyt bsiirtynyt MUODIKKAASEEN folkiin?

Jos ette tienneet, se on ollut maailmalla kuuminta hottia jo jonkun aikaa..

Ressu on aina niin trendikäs!

Nytpä kuuntelen linkkisi ja kerron mitä mieltä olen. Olen muuten aito folk-diggari, en piittaa trendeistä..

Äänestä
  • Ei vakuuttanut.

    Sitä paitsi: ei ollut folk-biisi. Oli tyylejä sekoitteleva kappale, joka mielestäni oli lähempänä huoltoasemaiskelmää.

    Sanoitus oli kuvottava litania naissukupuolen stereotypioista.

    Mutta ehkäpä Ressu elää kummallisen barbin kanssa, ja lapsikin on sitä? En tiedä.

    Äänestä

Tykkään myös muusikoiden haastatteluista. Lenkillä olen kuunnellut kesän mittaan Radio Helsingin lähetyksiä. Pikkasen avoimempi tyyli. Ihme että se kuuluu tänne kattilaan, vaikka eihän tästä ole matkaa.

Kuuntelen radiota paljon enemmän kuin katson telkkaria.

Äänestä

tuo on hyvä! radiokanavista menee tällä taajuudella nrj, suomipop, ylex, voice, iskelmä ja nova.. tosin aina silloin ku puhe kääntyy aina vaan seksiin ja seksiin niin kanava vaihtuu, sitä tulee niin joka tuutista, ei kai tv:ssäkään muuta enää näykkään ku kaalimatoja ja hotlipsejä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Yllätys pyllätys kirjoitti:

ihkivihreä hittinikkari

Kannatti vaihtaa radiokanavaa. Sieltä tuli tällainen
Ressu Redford & Jussi Rainio - Äidit ja tyttäret
http://www.youtube.com/watch?v=hH51VViOnyw

Kiva yllätys. Olen kai taas suomettumassa kun tällainen puree.
Tässä on jotain samaa letkeyttä kun Juanesin biiseissä.
Niin, miksi muka suomen folkmusiikkia ei saisi tehdä näin....johan keinutti.

Radiokanava on tämän viikon ollut Iskelmäradio. Niin, en olisi uskonut.
Mutta kuulostaa hyvältä.

Kuunteletteko radiota ja mitä kanavaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu