Treffeille menossa, mitä päälle??...

millaa_h

Hei! Olen menossa treffeille minua vanhemman miehen kanssa baariin. Mikä olisi teidän mielestä sopiva vaatetus? Tahtoisin näyttää upealta, mutten samalla mitenkään liian halvalta tai "tyrkyltä"... :( Enkä kuitenkaan halua pukeutua liian tavallisestikkaan, ettei mies ainakaan alkaisi vilkuilla muita vähemmin pukautuneita naisia... Kertokaa kokemuksesta millainen on ollut sopiva asu kokonaisuus treffeille? Olisiko joku polviin asti mekko hyvä? Lisäksi oletteko laittaneet pitkiä korkoja treffeille? Itselläni on se pelko jos olenkin miestä pitempi, tai samanpituinen niin tulisi vaivautunut olo kun mies jäisi "pieneksi"... :D Kiitos jo etukäteen jos joku jaksaa vastailla tai jakaa kokemuksia!

7

694

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • plääh22

      99% todennäköisyydellä sitä miestä ei tippaakaan kiinnosta mitä sinulla on päälläsi. Niin että pukeudu ihan vain itseäsi varten.

      • Just näin. Kannattaa miettiä asu mieluummin sen mukaan missä ne treffit on. Pubissa, paremmassa ruokaravintolassa vai missä.


    • kiltti mies.

      Ei sillä ole väliä miten pukeudut. Jos se haluaa tutustua suhun niin se ei vilkuile muita naisia.

    • Mies46vee

      Musta kynähame valkoinen paita TAI vielä parempi jos musta istuva mekko, polviin ulottuva
      Mustat korot, 9sm (jos sinulla on paksut pohkeet leveä korko, jos kapeat pohkeet kapeat korot)
      Sun-tan glossy sukkahousut tai stay-upit/sukkanauhasukat jos on
      Asukokonaisuuten sopivat korvakorut ja kaulakoru
      Mieto, raikas hajuste

      • eiiiii....

        musta kynähame ja valkoinen paita, sun tan glossy mummo sukkahousut, oliko kyse ekonomistin työhaastattelusta?

        Treffeille kannattaa pukeutua niin että itsellä on kaunis ja itsevarma olo. Halusit näyttää upealta. Laita sitten kaapistasi ne vaatteet joissa mielestäsi näytät upealta. Ja ennen kaikkea, ole oma itsesi! tsemppiä! :)


    • RakastunutJUURI

      Itse en katsele oikeastaan yhtään seurani vaatetusta kunhan vaan istuu hyvin !

    • 47v nainen

      Minä lähden treffeille tavallisissa siisteissä vaatteissa, joissa viihdyn!
      Ei kannata ruveta esittämään muuta kuin on...jos treffikumppanin katse hakeutuu muualle niin kannattaa etsiä uusi!
      Kesällä lähdin treffeille topissa ja farkuissa ja sandaaleissa, joissa on n 2cm korko... keväällä puolestaan neulepaidassa ja farkuissa...

      Olen vähän sitä mieltä että jos liikaa pynttäytyy ekoille treffeille niin jompikumpi pettyy todennäköisesti jatkossa...

      Kysymys 46v miehelle....mitäs sinä laitat treffeille kun naiselle on noin tarkka listaus? Onko sama "taso?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kunpa minä tietäisin

      Olisipa minulla tietoa, siitä oletko sinä nainen kiinnostunut minusta, miehestä joka tätäkirjoittaa, vai olenko minä aiv
      Ikävä
      25
      2416
    2. paras asia kaivatussasi?

      ❤️‍🔥
      Ikävä
      113
      2031
    3. Vihaan sua todella paljon.

      Tiedoksi vaan 🙃
      Ikävä
      113
      1657
    4. Syitä välttelyyn

      En ennen ole kokenut tällaista. Miksi vältellään jos on ihastunut vai onko se aina merkki siitä ettei kiinnosta?
      Ikävä
      42
      1523
    5. Yksi päävastuullinen heitti lusikan nurkkaan.

      Toivottavasti omaisuuden hukkaamiskielto tulee välittömästi.
      Ähtäri
      9
      1457
    6. Miksi kaivattunne

      ei pystynyt koskaan kertomaan tunteistaan? Teitkö oikean valinnan kun lähdit etääntymään? Kuinka kauan olisi pitänyt odo
      Ikävä
      90
      1065
    7. Purrasta tehty huoli-ilmoitus

      Näin lehti kertoo https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/0f1cfaf0-d4e4-4a97-9568-c27b3199b016
      Maailman menoa
      120
      1006
    8. Pelottaa kohdata hänet

      En tiedä jaksanko tai kykenenkö. Tuntuu jättimäiselle vuorelle kiipeämiseltä. Pitäisikö luovuttaa. Pitäisi. En jaksa nyt
      Ikävä
      87
      965
    9. Olisin halunnu vaan tutustua

      Ja kevyttä olemista... Mutta ei sitten. Ehkä mies säikähti, että haluan heti kaiken. 😅 Kävisi ihan sellainen kevyt meno
      Ikävä
      35
      947
    10. Tiedätkö ketään toista jolla on sama kaivattu

      Eli joka ikävöisi samaa henkilöä tällä palstalla? Tai muualla? Tiedätkö miten kaivattu suhtautuu tähän toiseen verrattu
      Ikävä
      15
      939
    Aihe