mitä tapahtui TAFT:lle?

20+9

3 viimeistä peliä päästettyjä pisteitä 168, puolustus romahti täysin onko syy valmennuksessa vai pelaajissa? hyökkäys kykeni tekemään kuitenkin ihan mukavan pistemäärän peleissä. mikä mätti?

5

471

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 14+6

      Olisko se, että kolmen edellisen pelin vastustajat olivat Roosters, Crocodiles ja Wolverines. Kun kauden lopuksi katsot sarjataulukkoa tajuat miksi tämä saattaisi olla merkittävä seikka.

    • 6+17

      Tehdään parhaamme ja katsotaan mihin se riittää. Riitti tänä vuonna neloseksi.

    • 18+11

      Taft voitti wolvot runkosarjassa ja pelasi tiukat pelit crokojen ja roostersin kanssa runkosarjassa , miten erot kasvoivat noin isoksi lopussa?

      • 3+17

        TAFTin ylisuorittaminen ei kestänyt koko kautta. Tietenkin jenkkisafetyn loukkaantuminen heikensi puolustusta oleellisesti. Mutta joukkuehan on pusertanut pitkin kautta keskinkertaisesta materiaalista maksimitehoja irti. Se ei sitten kestänyt aivan loppuun saakka.


    • 2+15

      Miksi TAFT ei peluuttanut jenkkejä kahteen suuntaan? Loppukausi kahdella hyökkäyksen jenkkiavulla ei riitä kun vastassa isot porukat. Seinäjoellakin jenkit raatoivat molempiin suuntiin ja se näkyi TAFT-Cro pelissä esimerkiksi. Suomi-puolustus ei pysy jenkkipoikien kyydissä.

      No ei siellä ranteita tarvitse auki viiltää kun nousua kuitenkin 2 sijaa monen muun sukeltaessa, mutta kyllä pronssille olisi ollut mielestäni mahdollisuus. Toisaalta he tietävät rahatilanteensa ja parempi mennä sen mukaan kuin tehdä lappeenrannat.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      68
      3198
    2. Kesä, kesä!

      Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k
      Tunteet
      9
      1851
    3. Minkälaisesta seksistä

      haaveilet kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      111
      1740
    4. Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.

      Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes
      Maailman menoa
      224
      1249
    5. Olisin ottanut sinusta akan itselleni

      Mutta olitkin aika itsepäinen ja hankala luonne.
      Ikävä
      129
      1048
    6. Pitikö mennä rakastumaan

      Oi kyllä, kyllä piti. Kiitos vaan sulle mies! Todella kiitän..
      Ikävä
      99
      992
    7. Mitä tai ketä kaivattusi

      muistuttaa?
      Ikävä
      60
      944
    8. Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...

      Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil
      Maailman menoa
      67
      926
    9. Ei sua pysty unohtamaan

      Ei vaan yksinkertaisesti pysty
      Ikävä
      84
      869
    10. Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!

      No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik
      Viihde ja kulttuuri
      6
      865
    Aihe