Varmasti aihe on esillä ollut, mut laitan kysymyksen, että meneekö Suomi alkulohkosta jatkoon?
EM-koripallo
6
169
Vastaukset
- thrree points
Menee kirkkaasti ja kolmoset uppoo
- palloillaan
Turkki-voiton jälkeen on nuolaistava.... mutta ettei vaan aleta liikoja luulemaan...(?)
Tassut maassa lisää voittoja. Sikäli hyvä, että kohdattiin Turkki heti avauspelissä...
Selkeästi oli Turkin peli sekaisin ihan täysin, mutta kun saavat pelikuviot kuntoon...
Joka tapauksessa Suomelle elintärkeitä pinnoja tuli... paaaljon helpompi lähteä jatkopeleihin tämän jälkeen. Vielä kun Koponenkin saisi heittopelinsä kuntoon!! - peli kerrallaan...
Ainakin alku on lupaava! Turkki hoideltiin, ja tänään Ruotsi!???
- susijengi!
2 voittoa, ja huomenna Italia, joka tänään voitti Turkin 15-pisteellä.
- palloillaan
Näköjään Turkki on sarjan heittopussi. Suomi on nyt sitten voittanut kaksi heittopussia. Vielä pitäisi voittaa Venäjä tai Italia, Kreikan voittaminen on jo toisesta maailmasta....(?)
- takamies3
palloillaan kirjoitti:
Näköjään Turkki on sarjan heittopussi. Suomi on nyt sitten voittanut kaksi heittopussia. Vielä pitäisi voittaa Venäjä tai Italia, Kreikan voittaminen on jo toisesta maailmasta....(?)
Jihaa, ja nyt kaadettiin lohkon todellinen heittopussi, olympiapronssijoukkue Venäjä! Sehän on hävinnyt kaikki pelinsä. Ajatella Suomi meni jatkoo kaatamalla kolme heittopussia. Mietipäs sitä!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1742618Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482387Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021082- 64901
- 65849
Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a19747Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait220734Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274727Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies86720Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22678