aina löydän varatun miehen..

niin, lähes 95% tapaamistani miehistä on varattuja. Yritän karistaa heitä pois kun kuulen. Kuka tietoisesti lähtee moiseen leikkiin..?

No tämä tapahtui ja en voi mitään, koska mukana on tunteita...molemmin puolin.
Olemme lähes saman ikäisiä, aina tunnettu toisemme. Kunnes olemme tietyssä paikassa ja se on vain se hetki ja se katse..olen kuin lumottu. Siinä vaiheessa en muista hänen olevan varattu. Noh, ilta etenee ja huomaan pitkästä aikaa nauravani ja olevani todellakin tyytyväinen hänen seurassaan. Sitten tapahtuu se hetki, hän suutelee minua yllättäen ja tunnustaa olevansa ollut ihastunut minuun. Auts..pahan teit. tässä vaiheessa tajuan kysyä olitko vapaa..? Ei et ollut ja vielä sanoit että mites tässä näin kävi, et ole pettäjämies ollenkaan. Mutta illan aikana teet valinnan ja tunteiden vallassa haluat minun seuraani enempi ja enempi... kunnes olemmekin viettäneet yhteisen yön.

No, ajattelen aamulla sinun numeroasi pyytäessäsi ja kiitellen kaikesta että tämä oli varmaan tässä..niin soitatkin vielä minulle ja kanssasi on niin ihana jutella ihan mistä vain. Tätä on jatkunut ja olemme soitelleet kun on löytynyt se aika. Sunnitellaan yhteistä retkeä jonnekkin. Aika näyttää miten käy, luulen että olen se toinen nainen. En tee tätä tiedostetusti, koska myönnän että minullakin on tunteita ja joskus elämä vain vie.....
28370
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 28

Vanhimmat

Miksi et katsoisi korttia joka on annettu?
Tsemppiä sinne mitä ikinä tapahtuu :)
Koin vastaavaa ja suhde edelleen toimii. Unohtu kerota minä olen mies joka petti vaimoa ja en kadu päivääkään.

Äänestä

Pettäjä mies tämä kysymys sinulle?? hyväksyisitkö jos vaimosi pettäisi ? on voinu pettä monta kerta.....

Äänestä

en tiedä onko hän pettänyt, koska tosta jäi kertomatta että jätin vaimon ja otin naisen jonka kanssa petin. Tämä suhde toimii edelleen ja kumpikaan ei petä. Me olemme yhdessä ja seksiä on lähes joka päivä.

Äänestä
  • Eikö kuitenkin takaraivossa kalva pelko,että jospa naisesi tekee aen taas? Kun ei parisuhdetta kunnoittanut aiemminkaan?... Niinpä.

    Äänestä

Löydät aina varatun, koska etsit ihmissuhdetta vääristä paikoista, varmaan kapakoista ja tanssipaikoista. Pettäjä etsii niissä helppoja uhreja, rakkaudennälkäisiä ihmisiä, joita nämä paikat on täynnä. Rakkaudenälkäinen tarttuu mihin tahansa koukkuun. joka hänelle heitetään, varattu pettäjä on myös usein kapakan "chamikas" verrattuna siellä pyöriviin epätoivoisiin lökäpöksysinkkuihin. Charmikkaat sinkut löytyvät hyvien harrasteiden parista, etsi itsellesi sellainen harrastus, jossa on paljon toisen sukupuolen edustajia, niin huomaat mitä tarkoitan. Nettideittailukin voi auttaa, mutta ole tarkka, sielläkin pettäjät kusettavat vakavaa suhdetta etsiviä, sinkuksi tekeytyen.

Äänestä
  • Niin, nettideitit ne vasta hurjia paikkoja ovat. Siellä on varattujen miesten helppo lymytä nimimerkin ja väärien tietojen varjossa. Itsekin surullisesti törmäsi varattuun mieheen, joka teeskenteli eronnutta. Meni jonkin aikaa ennenkuin tajusin asian. Tyhmä olin, olivat merkit jo eka treffeillä vähän oudot eli erotessa tarrautui rintoihini ja sanoi, että mennään sisätiloihin... No en tietenkään suostunut. Mies oli ilmiselvästi tottunut siihen, että naiset suostuvat harrastamaan seksiä eka treffeillä. Siksi olikin ihme varmaan hänelle kun pakit tuli. Mutta en tosiaankaan siitä merkistä vielä tajunnut, että mies on mikä on. Jatkoimme tapailua jonkin aikaa ennen kuin tajusin. Samainen mies on pitänyt suomi24:ssa profiilia useita vuosia. Ja voi sitäkin profiilia. Hyvä profiili, tulee mieleen tasapainoinen monipuolinen mies, joka etsii elämänkumppania. Sen verran sitten loppujen lopuksi sain puhtia itseeni, että ilmoitin hänen vaimolleen nimettömällä kirjeella, mitä hänen miehensä puuhaa täällä Hesassa viikolla. Vaimo asuu Pirkanmaalla. Olisi ollut kiva olla kirppuna täkissä, kun asiaa on sitten viikonloppuna kotona selvitetty ;)

    Äänestä

voi olla että pitäisi esim. mennä salille. Sieltä niitä varmaan löytyy.
Toki tuo ravintola ei ole se paras paikka löytää ketään saatika netti...

>Noh, vapaat sinkku miehet, markkinoikaa itseänne!

Äänestä

Ei pettäjä pääse karvoistaan koskaan.Näin se vaan on.
Pettäjämiehelle vinkki.Pettäjä mies on yhdyssana.

Äänestä

Voi luoja näitä kakkosia....

Äänestä

Kakkonen antaa sitä mitä ykkönen ei =)

Äänestä
  • Ja mitähän se mahtaa olla?

    Äänestä

  • hihi, yksi selitys tämäkin

    Kakkosen on annettava, jos meinaa olla jokin numero, eheh

    Äänestä

Toiveunia, tuulta, tuulta tuulta vain.Eipä muusta väliäkään, kunhan saa PILLUA

Äänestä

Parisuhteessa niinkuin liikenteessäkin ovat säännöt tarpeellisia. Jos noita sääntöjä ei noudata tulee tuhoisaa jälkeä. Ihminen joka ei elä kunnioittamalla sääntöjä on viheliäisin tällä maapallolla. Omasta elämästä voi tulla sekava ja ympäristöstä hullujen huone jos sääntöjä ei noudateta. Toisten parisuhteita on kunnioitettava. Oletko sinä ihminen joka tuo maailmaan kirousta ja tuhoaa toistenkin elämää?

Äänestä

Vietät aikaasi ilmeisesti paljon ravintoloissa? Pysy pois ravintoloista niin riski törmätä varattuihin vonkaaviin ukkomiehiin vähenee huomattavasti. Kuulostat todella lapselliselta. Silloin harvoin kun eksyn ravintoloihin, pysyn kaukana ukkomiehistä. Ei se ole todellista rakkautta, se on likaista ja valheellista elämää joka rikkoo sinut ennemmin tai myöhemmin. Onko sinulla itselläsi huono itseluottamus tai muuten vaikeaa elämässäsi? Olen itse elänyt tuon elämänvaiheen ja syvällä on käyty. Mutta tiedän että ukkomiehiin sekaantuminen tuo sinulle vain surua ja tuskaa.

Äänestä

niin, olinkin tässä viikonlopun aivan itsekseni..ylläri..edelleen tämä varattu mies perässäni. Ihan soitti ja halusi tavata, mutta eipä vonganut seksiä. Halusi jutella ja kyseli milloin voisimme tavata? Eli nyt sanoisin että ei hän ole seksin perässä vaan minun. Miksikö? En tiedä...Ehkä suhde vaimon kanssa kulissia ja tekee omia siirtojaan. Tänään kysyn..

Äänestä
  • Sä olet uskomattoman sinisilmäinen. Minkä ikäinen olet? Jos mies on noin nelkyt, niin uskotko hänen olevan ekaa kertaa puolisoaan pettämässä? Ei varmasti ole. Kysyppä häneltä. Pyydä kertomaan totuus.
    Kyllä se vaan seksin perässä juoksee. Tuskin elämä mitään kulissia on, hakee vaan vähän jännitystä siihen. Kysy myös, rakastaako vaimoaan? Älä sitten pety, kun sanoo rakastavansa mutta ei vaan voi vastustaa vieraita naisia. Eli alapää vie ja yläpää on täysin tyhjä.

    Äänestä

Olen huomannut saman ilmiön. Törmään aina myös varattuihin. Huh huh, ja ihmettelen tosiaan miksi he osoittavat sellaisia kiinnostuksen elkeitä, että ovat valmiita mihin vaan. Kotona ei ilmeisemmin ole asiat kunnossa vai haetaanko vain jännitystä(?) Huokaus...
Mistä niitä kunnon vapaita miehiä oikein bongaa? Ei kiitos, mitään peräkammarinpoikia sitten!!
Käyn salilla, mutta ei siellä sellaista ole tullut vastaan ja siellä yleensä vain harrastetaan ei isketä ihmisiä. Nooh, silmät on vain pidettävä auki pilkkeen kera :)

Äänestä

Naapurin varattu mieskin, sano et on vaan ystävä naisensa kanssa, ja minä hullu uskoin?
Olikin avoliitossa, sitten kertoi itsekkin totuuden, en ota syytä niskoilleni, mutta ikinä en tapaile enää.
En ole syyllinen vaan liian hyväuskoinen tässä tapauksessa.

Äänestä

juurikin näin. Vapaita naisia on helppo syyttää...tullaan ja viedään ja meidän elämä on sekaisin tai me itse...? Hah! Elämäni on kunnossa kyllä. Toki joskus tulee tunteita ja silloin minkäs teet.. En ole nyt itse tän miehen perässä vaan hän mun tällähetkellä.. juuri soitti ja kysyi mitä tein viikonloppuna..kertoili mitä itse teki..korvasi vapaa-aikansa ylitöillä. Se kertoo jo paljon :)

Äänestä
  • Mitä sulle kertoo, jos tekee viikonloppuna ylitöitä? Mulle kertoo sen, että mies haluaa lisää rahaa, että perhe voisi paremmin... Voi voi, sua viedään niinkuin pässiä narussa. Ihan hyvin sillä menee vaimon kanssa. Välillä vaan tekee vierasta mieli. Ei se susta vaimoa ole tekemässä itselleen.

    Äänestä

  • munko mies asialla? kirjoitti:

    Mitä sulle kertoo, jos tekee viikonloppuna ylitöitä? Mulle kertoo sen, että mies haluaa lisää rahaa, että perhe voisi paremmin... Voi voi, sua viedään niinkuin pässiä narussa. Ihan hyvin sillä menee vaimon kanssa. Välillä vaan tekee vierasta mieli. Ei se susta vaimoa ole tekemässä itselleen.

    Niinpä, ylitöissä kyllä ja perheensä eteen sen tekee. Toivottavasti ei toinennainen vai vai ole tilanteessa, jossa mies kertoo jotain ja jättää kertomatta jotain muuta ja sitten haaveilee vielä, että perässä roikkuu. Joillakin nyt on vaan tapana soitella ja kertoa tekemisensä ja tekee ehkä rauhoittaakseen tilanteen, kertoo mitä toinennainen haluaa kuulla. Edelleen olen sitä mieltä, että kotona miehestä näkyy koko ihminen ja se toinennainen näkee vain siloitellun kuoren.
    Tuollainen samainen mies ylitöiden jälkeen juttelee lempeästi kotonaan ja kertoilee, mitä teki ja muutakin tekee kuin nukkuu kiltisti vaimonsa vieressä, et tiedäkään. On läsnä perheensä kanssa kaiken sen ajan, joka niiltä ylitöiltä jää. Toinennainen pidettävä vain maltillisena siellä langan päässä, kun alkoi kostamaan omia pettymyksiään sivullisillekin.
    Eli ne ylityöt ei kerro miehestä sitä, että rakastaisi, vaan siitä, että on vain tietynlainen työkulttuuri. Ihan samalla tavalla siis arkielämässä toimisi kaikkien naisten kanssa eli olisi niissä ylitöissä, silloin kun tarvetta tai työtä ylipäätänsä on.
    En syytä toista naista muutakuin sinisilmäisyydestä, mieheni tietää virheensä ja on siitä kunniansa kuullut, mutta nyt aika ryhtiliikkeen.

    Äänestä

tiedä häntä.. en nyt kertonut kiusallanikaan mitä sanoi tekevänsä jos olisin ollut itse vapaa viikonloppuna..olin lasten kanssa..hän teki ylitöitä juurikin siksi että kuulema työ kotiolot voittaa...että sillai.
Mä en odota mitään kosintaa, en todellakaan..se ei ole mun juttu enään.
Ja jos totta puhutaan, en ole häneen yhteydessä vaan hän soittelee kokoajan..

Äänestä
  • Sä uskot siis kaiken, mitä pettävä mies kertoo? Arvaanko oikein, että sanoi, että olisi mieluummin sun kanssa sängyssä kuin ylitöissä? Ihan se kuule tekee rahan himosta niitä töitä, parantaakseen elintasoaan. Huvikseen sulle soittelee. Mutta ei suinkaan rakkaudesta vaan seksin takia. Aikansa kun juttelee mukavia, niin kohta sulla taas sakset on auki. Nää on niin nähty. Älä ole hölmö ja usko, että vaimon kanssa menee huonosti. Niillä on ihan varmasti seksiäkin. Mies hakee vaan vähän jännitystä elämäänsä.

    Äänestä

Vai et tee tiedostetusti? Vietit vaan vie ja sulla ei ole suuta sanoa ei kiitos, olet varattu? Naurettava selitys. Ja ihanko ei ole pettämies ollenkaan? Voi tyttö hyvä, niin ne sanoo aina, vaikka olisivat juosseet vieraissa kymmeniä vuosia. Sä tietoisesti lähdit tuohon leikkiin mukaan. Olet vielä niin hölmökin, että sulle käy tuossa huonosti. Usko mua ja älä vastaa enää miehen puheluihin. Säästyt monelta mielipahalta ja harmilta.
Jos ei muu pelota sua, niin mites käy kun vaimo saa tietää? Sut haukutaan ja susta juorutaan. Se mieskin väittää sun olleen aloitteentekijä. Niin kävi mulle. Tosin en ekoilla tapaamiskerroilla tiennyt miehen olevan varattu. Asia paljastui vasta kun oltiin tavattu useammin ja lopulta sänkyynkin päädyttiin. Kyllä harmitti.

Äänestä

en tehnyt alkuun tiedostetusti.. ja nyt en ole laittanut ajatustakaan häneen... soittaa soittaa kokoajan.. viestiä tulee miksi et vastaa? Vastasin " nyt hiukan kiire". Katson ihan mielenkiinnolla kauanko soittaa? >>>>>>>Eilen oli soittanut peräti 5 kertaa :) No katsotaan miten pitkälle jaksaa..

Äänestä

Hei toinennainen. Tuosta voisi päätellä, että kannattaa varoa koko tyyppiä. Vaikuttaa pakkomielteiseltä tyypiltä. Kyllähän normi fiksu ihminen osaa antaa toiselle oman rauhan...

Äänestä

no niin, nyt tuli tekstarina " hei, miten menee. Olen yrittänyt tavoitella sua eilen" vastasin juu huomasin, mutta on kiireinen viikkon.
Vastasi " on kuulema asiaa, tekee ratkaisuja elämäänsä" ..? Täh, en mä nyt eroamaan ole ketään käskenyt. Ei kai suhde ollutkin lopussa ja nyt luuli että ilomielin muutan hänen vaimonsa paikalle? No ei nyt ihan näin nopsaa...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


toinennainen vai vai kirjoitti:

niin, lähes 95% tapaamistani miehistä on varattuja. Yritän karistaa heitä pois kun kuulen. Kuka tietoisesti lähtee moiseen leikkiin..?

No tämä tapahtui ja en voi mitään, koska mukana on tunteita...molemmin puolin.
Olemme lähes saman ikäisiä, aina tunnettu toisemme. Kunnes olemme tietyssä paikassa ja se on vain se hetki ja se katse..olen kuin lumottu. Siinä vaiheessa en muista hänen olevan varattu. Noh, ilta etenee ja huomaan pitkästä aikaa nauravani ja olevani todellakin tyytyväinen hänen seurassaan. Sitten tapahtuu se hetki, hän suutelee minua yllättäen ja tunnustaa olevansa ollut ihastunut minuun. Auts..pahan teit. tässä vaiheessa tajuan kysyä olitko vapaa..? Ei et ollut ja vielä sanoit että mites tässä näin kävi, et ole pettäjämies ollenkaan. Mutta illan aikana teet valinnan ja tunteiden vallassa haluat minun seuraani enempi ja enempi... kunnes olemmekin viettäneet yhteisen yön.

No, ajattelen aamulla sinun numeroasi pyytäessäsi ja kiitellen kaikesta että tämä oli varmaan tässä..niin soitatkin vielä minulle ja kanssasi on niin ihana jutella ihan mistä vain. Tätä on jatkunut ja olemme soitelleet kun on löytynyt se aika. Sunnitellaan yhteistä retkeä jonnekkin. Aika näyttää miten käy, luulen että olen se toinen nainen. En tee tätä tiedostetusti, koska myönnän että minullakin on tunteita ja joskus elämä vain vie.....

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu