Joskus kuultu

Joskus 60 luvulla radio soitatti ajoittain sellaista kappaletta joka meni näin.
Näin huusi viimeinen tuo Mohikaani. Villiä länttä enää ole ei.
Sen koommin en ole kuullut kappaletta.
275
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kiitosta vaan. Olin tuolloin maitohinkin mittainen miehen alku. Minulla oli lahjaksi saatu inkkarikuvallinen punakirjava taitto linkkuveitsi , sellainen pikkuinen. Sitä oli kuin ainakin puoliverinen inkkari kun omisti veitsen. Ja sitten kun sattui vielä kuulemaan radiosta kyseisen kappaleen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


joskus kuultu kirjoitti:

Joskus 60 luvulla radio soitatti ajoittain sellaista kappaletta joka meni näin.
Näin huusi viimeinen tuo Mohikaani. Villiä länttä enää ole ei.
Sen koommin en ole kuullut kappaletta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu