Olenko tämän palstan ainoa mies, joka ei itse asiassa tunne minkäänlaista vetoa parisuhdetta kohtaan? Olen tyytyväinen 28v sinkku, ehkä hieman masennusta, mutta sehän kuuluu tämän kansan peruspiirteisiin. En myöskään tunne vetoa miehiä kohtaan. Tuskinpa olen a-seksuaalikaan, koska runkkailen aina tasaisin väliajoin, n. 2 kertaa viikossa pussit tyhjiksi. En vain voisi kuvitella luopuvani tästä vapaudesta, mutta ei siitä ole pelkoakaan sillä olen ruma kasvonpiirteiltäni.
Naiset eivät kiinnosta
Ihmettelevä mies
277
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Itse veikkaan että kyseessä on ns. "turtumisvaihe". En ole koskaan seurustellut elämäni aikana, en ole edes halannut naista niin uskomattomalta kuin se kuulostaakin. Muutama vuosi sitten nuorena parikymppisenä haikailin vielä omasta tyttöystävästä, mutta nykyään olen ollut jo niin kovassa erakkovaiheessa virtuaalitodellisuuden syövereissä, että en edes haluaisi seurustella tällaisessa elämäntilanteessa. Panosuhdekaan ei kiinnosta sillä hyvin noi kassit tyhjenee oman kädenkin avulla ilman tautien pelkoa.
Tarpeeksi kauan ku ollut ilman, panohalut saattavat tosiaan vähetä. Kun taas pääsee panemaan, alkaa muutenkin tehdä enemmän mieli seksiä. Olettaen tietty, että se pano on muuten ihan ookoo, eikä nainen joku löysäpilluínen tms.