Noloin ihastuksesi

Salat julki?

Mikä on noloin ihastuksesi? Varmasti jokainen meistä on joskus elämässään ihastunut tai tuntenut edes hetken aikaa vetoa johonkin ihmiseen, joka on jälkikäteen tai ehkä jo sillä hetkellä tuntunut todella oudolta ja jopa nololta kohteelta. Mielellään aikuisiän ihastuksia tässä kysellään.

3

114

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Yläasteella olin ihastunut erääseen tyttöön joka oli samalla luokalla kanssani. Aina kun olin kipeänä tai lintsasin, kysyin häneltä läksyjä tekstarilla. Välillä hän vastasi, välillä ei. Hän oli itse asiassa Jehovan todistaja joten en tiedä onkohan hän vieläkään menettänyt impeyttänsä kun hän ei tietääkseni ole naimisissa.

      • ..............

        Tuosta tuli mieleen, että kerran kun kävi Jehovan todistaja oven takana, tai siis pareittainhan ne kulkee, ja toinen niistä oli aika hyvännäköinen nainen ja toinen sellainen ujo hiirulainen, eikä edes hyvännäköinen. Jäätiin sitten pitkäksi aikaa siinä juttelemaan sen hyvännäköisen kanssa uskonnoista ja Jeesuksen sanomasta ja sen sellaisesta. Aika fiksu typykkä oli, vaikka vähän aivopestyn oloinen. Jälkeenpäin olen muutaman kerran fantasioinut tuosta hyvännäköisestä Jehovan todistajasta ja kironnut mielessäni kun sillä oli se esiliina mukana, kun olisin muuten sen kutsunut sisään kahville ja ainakin kuvitelmissani olisi tilanne eskaloitunut aika eroottisiin sfääreihin. Kävipä niinkin, että kerran törmäsin vaatekaupassa tähän samaan Jehovan todistajaan. Ei hän minua tietenkään noteerannut, vaikka saattoi tunnistaa. Hän jotain pitsisiä alusvaatteita katseli kädessään. Okei, tuo jälkimmäinen oli taas omaa fantasiaa, ihan jotain takkia se tais sovitella.


    • Viime kesän kesäheilani. Hän oli täysi blondi missä vaan:o Kun hän ajoi autoa, häpesin olla kyydissä, vaikeinta oli vieraiden ihmisten seurassa ja vähän julkisemmissa tilaisuuksissa. Kahdestaan meni enimmäkseen ihan mukavasti.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi ärsyttää

      Juuri nyt, tällä hetkellä?
      Ikävä
      98
      1211
    2. Salaisuudet paljastuu

      Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
      Ikävä
      88
      843
    3. Poliisi pamputti Variskankaalla

      Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella
      Kajaani
      31
      774
    4. vapaa

      sana :) 🚮
      Ikävä
      66
      683
    5. Karita Tykkä mennyt kihloihin.

      Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      93
      616
    6. 31
      603
    7. Nainen tosi ikävä sua

      Näkispä edes ohimennen
      Ikävä
      18
      558
    8. S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan

      S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist
      Maailman menoa
      15
      541
    9. Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa

      Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta
      Ikävä
      43
      513
    10. Rakennus myynnissä

      Joko se loppuu mehtä hallitus sumilta?
      Suomussalmi
      10
      466
    Aihe