Noloin ihastuksesi

Salat julki?

Mikä on noloin ihastuksesi? Varmasti jokainen meistä on joskus elämässään ihastunut tai tuntenut edes hetken aikaa vetoa johonkin ihmiseen, joka on jälkikäteen tai ehkä jo sillä hetkellä tuntunut todella oudolta ja jopa nololta kohteelta. Mielellään aikuisiän ihastuksia tässä kysellään.

3

111

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Yläasteella olin ihastunut erääseen tyttöön joka oli samalla luokalla kanssani. Aina kun olin kipeänä tai lintsasin, kysyin häneltä läksyjä tekstarilla. Välillä hän vastasi, välillä ei. Hän oli itse asiassa Jehovan todistaja joten en tiedä onkohan hän vieläkään menettänyt impeyttänsä kun hän ei tietääkseni ole naimisissa.

      • ..............

        Tuosta tuli mieleen, että kerran kun kävi Jehovan todistaja oven takana, tai siis pareittainhan ne kulkee, ja toinen niistä oli aika hyvännäköinen nainen ja toinen sellainen ujo hiirulainen, eikä edes hyvännäköinen. Jäätiin sitten pitkäksi aikaa siinä juttelemaan sen hyvännäköisen kanssa uskonnoista ja Jeesuksen sanomasta ja sen sellaisesta. Aika fiksu typykkä oli, vaikka vähän aivopestyn oloinen. Jälkeenpäin olen muutaman kerran fantasioinut tuosta hyvännäköisestä Jehovan todistajasta ja kironnut mielessäni kun sillä oli se esiliina mukana, kun olisin muuten sen kutsunut sisään kahville ja ainakin kuvitelmissani olisi tilanne eskaloitunut aika eroottisiin sfääreihin. Kävipä niinkin, että kerran törmäsin vaatekaupassa tähän samaan Jehovan todistajaan. Ei hän minua tietenkään noteerannut, vaikka saattoi tunnistaa. Hän jotain pitsisiä alusvaatteita katseli kädessään. Okei, tuo jälkimmäinen oli taas omaa fantasiaa, ihan jotain takkia se tais sovitella.


    • Viime kesän kesäheilani. Hän oli täysi blondi missä vaan:o Kun hän ajoi autoa, häpesin olla kyydissä, vaikeinta oli vieraiden ihmisten seurassa ja vähän julkisemmissa tilaisuuksissa. Kahdestaan meni enimmäkseen ihan mukavasti.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. No nytkö tuli lähtö Orpolle?

      Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall
      Maailman menoa
      252
      2308
    2. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      192
      1694
    3. Kauhavan häiriköijistä

      Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä
      Kauhava
      48
      1367
    4. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      50
      1045
    5. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      41
      846
    6. Auto ajoi päälle?

      Ja pakeni luin iltapäivälehdestä. ! Ken on kuski joka tuollee teki
      Kuusankoski
      15
      827
    7. Miksi Lapset kiusaa yöllä

      Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä
      Kauhava
      31
      810
    8. Sama ransetti taas!

      Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver
      Hyrynsalmi
      23
      778
    9. Viimeinen lankafest

      Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .
      Puolanka
      25
      776
    10. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      46
      647
    Aihe