Missä torniossa tarjottasiin vanhuksille omaa kuntosalitoimintaa?Ei haluttaisi pyöriä nuorten jaloissa.me tarvittais omalla ajalla,rauhassa tapahtuvaa harjotus aikaa.Monilla meistä lihaskunto jo heikko, pitäisi päästä treenaamaan ikäistemme kansssa. Ja hyvä olisi jos siinä olisi ohjaamassa asiantunteva ihminen.Kukapa se tietäsi neuvoa vanhaa tässä asiassa.Haluja oisi kovasti parantaa kuntoa.
vanhusten jumppaa?
Tiedosta kiitolinen
2486
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Otapa ja kysy ensin kaupungintalolta, joltakin joka hoitaa vanhusten asioita. Mahdollisesti liikuntapuolelta? Vanhuksilla on mahdollisuus saada kerran viikossa 4 kk ajan ohjattua kuntosalitoimintaa ja ohjaaja on tosiaan paikalla
http://www.tornio.fi/Kuntosaliliikuntaa Jos linkki ei toimi niin katso Tornion kaupungin liikunta ja sieltä tuo kuntosalijumppa.
Olin kyseisellä vuorolla keväällä tiistaisin klo 12 ja tykkäsin kovasti siitä. Kyseisen kuntosalin omistaa Outi Mesilaakso ja on joko Satama- tai Laivurinkadulla, sekoitan aina nuo kadut toisiinsa! :-)
Hyviä jumppia!
Voi kiitos sinulle tiedoista,pittääpä kokeilla tuota!