poika koulusta

0len 24 ja erittäin ihastunu samaa koulua käyvään nuorempaan poikaan(~20). tätä on jatkunu jo tammikuusta asti. eka vaan kattelin sitä, koska se on nuorempi ni en ollu tosissani. nyt syksyllä kuitenki ku näin sen ni tiesin mitä halusin.
miten mun pitäis toimia? mun mielest se kattelee mua, koska siks mä sen alunperin huomasinki.uskon,et se kuvittelee,et sil ei oo mitään mahiksia muhun.
kiitos jos joku vastaa!
81541
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

toimintaa vaan. Runsaasti hymyilyä niin poika tietää missä mennään. Jos tiiät nimen niin numeron saa varmaan findistä. Siitä vaan viestii laittamaan, pyydät vaikka kahville.

Äänestä

Tuota... oletko tosiaan 24 vuotta vanha? Tekstin perusteella luulisi 14-vuotiaaksi.

Äänestä

Suoraan sanottuna, koska olet nainen olet etulyönti asemassa....hyvä tapa aloittaa luontevasti on pummata tupakkaa...kysyä kelloa...tms. ja sitten pyytää vaikka koulun jälkeen kahville....

Äänestä

Ymmärrän että naiset ihastuvat muhun helposti. Mistä koulusta oot?

Äänestä

Minusta olisi mukavampaa jos joku ihastukseni tekstaisi tai kirjoittaisi sähköpostia, koska voi mennä vähän lukkoon jos yhtäkkiä soitat. Tai no mä saisin ainakin sanottua jotain "jooeitjaaöhhei". Tietty voit koulussa mennä vaan ja pyytää kahville. Se ei mielestäni olisi yhtä pelottavaa kuin soittaminen jostain syystä.

Äänestä

äkkii nyt ennenkun joku hutsu nappaa sen

Äänestä
  • Joo kannattaa vaan tehdä alote, kerran se vaan kirpasee! Ja vaikka tulis pakit, niin pää pystyyn vaan. Eikä tartte hävetä, sehän on rohkeeta jos uskaltaa edes jollain tavoin ilmasta kiinnostuksensa. No mä menin laittaan viestii mun ihastukselle ja kylhän se vastaili, mut en tiedä sit oisko se kiinnostunu..Ollaan samassa koulussa ja kun seuraavan kerran nään sen, en tiedä miten siihen suhtautuisin! Täytyy vaan koittaa olla silleen ihan rennosti.

    Äänestä

tää palsta on täynnä tällasta jahkailua. huomenna nappaat siitä kiinni, katot syvälle silmiin ja sanot "Nyt mennään poika meille!" prkle johan alkaa tapahtua

Äänestä

Kommentoi aloitusta


girlyskate kirjoitti:

0len 24 ja erittäin ihastunu samaa koulua käyvään nuorempaan poikaan(~20). tätä on jatkunu jo tammikuusta asti. eka vaan kattelin sitä, koska se on nuorempi ni en ollu tosissani. nyt syksyllä kuitenki ku näin sen ni tiesin mitä halusin.
miten mun pitäis toimia? mun mielest se kattelee mua, koska siks mä sen alunperin huomasinki.uskon,et se kuvittelee,et sil ei oo mitään mahiksia muhun.
kiitos jos joku vastaa!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu