iltaa palstalaiset

kuinkas syksy on alkanut :)

12

89

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ei tässä kummempia, konkurssi, avioero, sukupuolitauti ja polkupyörä varastettiin, muuten ihan jees. Mitens ittelläs? Ai niin pesukone ja jääkaappi hajos viime viikolla.

      • no sain polkupyörän maalattua ja uusittua ketjun, ei rutaja enää polkiessa.


      • monte24 kirjoitti:

        no sain polkupyörän maalattua ja uusittua ketjun, ei rutaja enää polkiessa.

        Voi perrrkkele on se ilmoja pidelly, voisit rasvata tämän palstankin kun se tuntuu rutisevan koko ajan ja toimiikin niin saaatanan hitaasti, ihan kuin ziselin palstalle tulo, mahtaakohan se likka olla elossakaa enää?


    • eikirj..

      hyi ku ruma mies kuvassa :(

    • Yhtä vauhdilla kuin ennenkin. Rottana oravanpyörässä, mutta tänä syssynä rotalla on ovela hymy naamalla. Tekee eräitä juttuja, jotka on aikasemmin jääneet aikomuksiksi.

    • Palstan väki

      Monte, miksi olet useita kuukausia lymyillyt puskassa?

      • missä puskassa?


    • Myöhäisiltaa sinne, pitkästä aikaa.
      Samaa tasajalkatahtia paiskin, niin kuin ennenkin. Ei tämä arjenpyöritys tule tekemällä koskaan valmiiksi.

      Nukahdin sohvalle reiluksi tunniksi, nyt on pirteä fiilis. Höyhensaaret saa odottaa jonkun aikaa. :)

    • Iltaa sinnekin.

      Syksy on alkanut odotetun kaltaisesti, mitä nyt pieniä suuria mullistuksia sekä työ- että yksityiselämässä. Ei tosin tunnu oikein missään enää, jatkuvaan turbulenssiinkin näköjään tottuu :)

    • ....

      Iltaa. Vähän on väsähtänyttä täällä, eikä vaan syksyn tullessa. Kaipaisi jotain piristävää mikä rikkoisi harmaan arjen. Lähinnä nyt rutiinit ja takapakit voisi jäädä hetkeksi jäähylle. Ehkä niitäkin jaksaisi taas, kun olis joukossa jotain vaihteeksi enemmän kuin mukavaa.

      Eli ei nyt masennusta, mutta jotain sen kaltaista uupumista kuitenkin. Ei pitäisi valittaa, kun kuitenkin on elämässä asioita mitä kaikilla ei ole, mutta kun mullakaan ei ole mitään vaihtelua tässä elämässä yhtään. Puuroa joka päivä, niin kaipaa joskus muitakin makuja.

    • Vielä on kesää jäljellä. Kukkaloistoa, lämpimiä iltoja, auringonloistetta, lempeitä päivä biitsillä, jäätelöä kioskista, humalat terassilla. Syksy saa vielä odottaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ellen Jokikunnas paljasti somessa ison perheuutisen - Ralph-poika elämänmuutoksen edessä!

      Ellen Jokikunnas ja Jari Rask sekä Ralph-poika ovat uuden edessä. Tsemppiä koko perheelle ja erityisesti Ralphille! Lu
      Suomalaiset julkkikset
      16
      2320
    2. Mitä aiot sanoa, kun ja jos tapaatte seuraavan kerran?

      Oletko päättänyt etukäteen?
      Ikävä
      168
      2249
    3. Archie ja Iida ero.

      Suuri kohujen saattelema rakkaustarina on ohi?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      113
      1818
    4. Olen levoton takiasi

      Enkä saa itseäni rauhoittumaan
      Ikävä
      149
      1789
    5. Evoluutioteoria on varmuudella väärin - monet tutkijat irtisaunoutuvat siitä

      Tutkimuksissa on löytynyt paljon näyttöä siitä, ettei evoluutioteoria ole totta. Monet tutkijat kuitenkin vielä kannatta
      479
      1399
    6. Lakkaa haaveilemasta.

      Oon löytänyt uuden naisen. mieheltä. tutulle. Naiselle.
      Ikävä
      92
      1215
    7. Ois kiva nähdä

      Ja viettää Iltoja sun kanssa
      Ikävä
      55
      1011
    8. Syntymän ja kuoleman aallot

      Seuraavassa tekstissä kerrotaan, mitä välittömästi kuoleman jälkeen tapahtuu. Syntymän ja kuoleman aallot Seuraavassa
      Hindulaisuus
      423
      942
    9. Älä stressaa. Rakastan sua

      Eikä tämä tunne mene pois, se on varmaan jo huomattu kumpikin ❤️
      Ikävä
      49
      921
    10. En enää koskaan äänestä vasemmistopuolueita

      Olen lähes aina äänestänyt SDP:tä ja pari kertaa Vasemmistoliittoa, sillä olen aina uskonut, että vasemmisto on se, mikä
      Maailman menoa
      237
      881
    Aihe