kuinkas syksy on alkanut :)
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Ei tässä kummempia, konkurssi, avioero, sukupuolitauti ja polkupyörä varastettiin, muuten ihan jees. Mitens ittelläs? Ai niin pesukone ja jääkaappi hajos viime viikolla.
no sain polkupyörän maalattua ja uusittua ketjun, ei rutaja enää polkiessa.
Voi perrrkkele on se ilmoja pidelly, voisit rasvata tämän palstankin kun se tuntuu rutisevan koko ajan ja toimiikin niin saaatanan hitaasti, ihan kuin ziselin palstalle tulo, mahtaakohan se likka olla elossakaa enää?
hyi ku ruma mies kuvassa :(
:)
Yhtä vauhdilla kuin ennenkin. Rottana oravanpyörässä, mutta tänä syssynä rotalla on ovela hymy naamalla. Tekee eräitä juttuja, jotka on aikasemmin jääneet aikomuksiksi.
Monte, miksi olet useita kuukausia lymyillyt puskassa?
missä puskassa?
Myöhäisiltaa sinne, pitkästä aikaa.
Samaa tasajalkatahtia paiskin, niin kuin ennenkin. Ei tämä arjenpyöritys tule tekemällä koskaan valmiiksi.
Nukahdin sohvalle reiluksi tunniksi, nyt on pirteä fiilis. Höyhensaaret saa odottaa jonkun aikaa. :)
Iltaa sinnekin.
Syksy on alkanut odotetun kaltaisesti, mitä nyt pieniä suuria mullistuksia sekä työ- että yksityiselämässä. Ei tosin tunnu oikein missään enää, jatkuvaan turbulenssiinkin näköjään tottuu :)
Iltaa. Vähän on väsähtänyttä täällä, eikä vaan syksyn tullessa. Kaipaisi jotain piristävää mikä rikkoisi harmaan arjen. Lähinnä nyt rutiinit ja takapakit voisi jäädä hetkeksi jäähylle. Ehkä niitäkin jaksaisi taas, kun olis joukossa jotain vaihteeksi enemmän kuin mukavaa.
Eli ei nyt masennusta, mutta jotain sen kaltaista uupumista kuitenkin. Ei pitäisi valittaa, kun kuitenkin on elämässä asioita mitä kaikilla ei ole, mutta kun mullakaan ei ole mitään vaihtelua tässä elämässä yhtään. Puuroa joka päivä, niin kaipaa joskus muitakin makuja.
Vielä on kesää jäljellä. Kukkaloistoa, lämpimiä iltoja, auringonloistetta, lempeitä päivä biitsillä, jäätelöä kioskista, humalat terassilla. Syksy saa vielä odottaa.