Nainen, valitsetko alusvaatteesi

Miten?

Nainen, valitsetko alusvaatteesi miestä miellyttääksesi, jotta tuntisit olosi seksikkääksi, sen mukaan miten muut yleensä pukeutuvat vaiko oman mieltymyksesi mukaan?

Millaiset alusvaatteet ovat yleensä päälläsi?

6

299

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anni 30 v

      Alusvaatteet valisen värin ja mallin mukaan, mitkä tuntuvat parhailta päällä, mutta näyttävät seksikkäiltä.
      Mielivärini on valkoinen ja pitsiä saa olla, rintsikat ja pöksyt yleensä Triumphin mallistoa, pöksyt naiselliset , hipster , tai ja midi mallit, myöskin muutama musta pitsipöksy löytyy kaapistani, stingejä en käytä, ne eivät edes ole seksikkät ja ovat huonon tuntuiset, kun naru peppuvaossa.
      Sukkahousut mustat ja tietyissä tilanteissa, sukkanauhaliivi ja sukat tai stay upit.

    • sanna27v

      itse yritän pukeutua aina mahdollisimman seksikkäästi, mieheni tykkää kun laittaudun viimesen päälle ja kyllähän sitä kaupungillakin tulee hyvä mieli kun miehet kahtoo perään

    • tylsä vosu

      Pukeudun niin että tuntuvat ja näyttävät omasta mielestä hyvältä. Hyvällä tässä tapauksessa tarkoitan kaunista tai nättiä, seksikkyyden yrittäminen ei oikein istu luonteeseeni. Miestä miellyttääkseni en ole tyyliäni muuttamassa, vaan kai tuo kelpaa kohtalaisesti nytkin.
      Stringejä en käytä, omasta (ja miehenikin muuten) mielestä eivät näytä hyvältä kellään. Housuista pääosa taitaa olla hipstereitä. Rintsikat sellaiset mitkä ei näy paidan alta, istuvat ja ilman toppauksia (siis sellaisia jotka saa tissit näyttämään 2 kokoa suuremmalta, paksuja kankaita en vierasta). Värien suhteen en ole kranttu, kaikkea taitaa löytyä mutta musta lienee yleisin. Pitsi eikä varsinkaan läpinäkyvyys ole mun juttu, mutta kaikki muu mikä sen jälkeen jää jäljelle taitaakin mennä.

    • Rosalie_b

      Oman mieltymyksen mukaan. Usein siis mukavuussyistä, mutta harva se päivä tekee mieli laittautua seksikkääksi. Ainakin omalla kohdalla tuo kannattaa :) Mies on ihan hulluna yllätyksistä.

    • Mari 38 v

      Sloggit on jalassa nytkin, koska ne miellyttää, niin itseä, kuin miestäkin, valkoinen mieliväri, pikuhousujen pitää peittää peppu ja korostaa sitä, sieviä pitishepeniä käytän myös.

    • Maikku43

      Olen lähdössä tanssiravintolaan ja viiniä nauttiessani tässä lähtökuopissa ajattelin vastailla myös.

      Yöseuraa olen lähdössä hakemaan ja sen mukaisesti myös pukeutunut.

      Push up liivit ja läpikuultavat mustat tangat. Stay up sukat ja ihonmyötäinen lyhyt musta mekko. Oloni tunnen hyvin varmaksi ja seksikkääksikin.

      Pukeudun mielelläni miestä viehätääkseni ja nautin miehen halukkaasta katsesta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      109
      2290
    2. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      25
      920
    3. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      896
    4. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      71
      892
    5. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      845
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      564
      823
    7. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      82
      728
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      660
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      24
      612
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      60
      581
    Aihe