Nainen, valitsetko alusvaatteesi

Miten?

Nainen, valitsetko alusvaatteesi miestä miellyttääksesi, jotta tuntisit olosi seksikkääksi, sen mukaan miten muut yleensä pukeutuvat vaiko oman mieltymyksesi mukaan?

Millaiset alusvaatteet ovat yleensä päälläsi?

6

275

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anni 30 v

      Alusvaatteet valisen värin ja mallin mukaan, mitkä tuntuvat parhailta päällä, mutta näyttävät seksikkäiltä.
      Mielivärini on valkoinen ja pitsiä saa olla, rintsikat ja pöksyt yleensä Triumphin mallistoa, pöksyt naiselliset , hipster , tai ja midi mallit, myöskin muutama musta pitsipöksy löytyy kaapistani, stingejä en käytä, ne eivät edes ole seksikkät ja ovat huonon tuntuiset, kun naru peppuvaossa.
      Sukkahousut mustat ja tietyissä tilanteissa, sukkanauhaliivi ja sukat tai stay upit.

    • sanna27v

      itse yritän pukeutua aina mahdollisimman seksikkäästi, mieheni tykkää kun laittaudun viimesen päälle ja kyllähän sitä kaupungillakin tulee hyvä mieli kun miehet kahtoo perään

    • tylsä vosu

      Pukeudun niin että tuntuvat ja näyttävät omasta mielestä hyvältä. Hyvällä tässä tapauksessa tarkoitan kaunista tai nättiä, seksikkyyden yrittäminen ei oikein istu luonteeseeni. Miestä miellyttääkseni en ole tyyliäni muuttamassa, vaan kai tuo kelpaa kohtalaisesti nytkin.
      Stringejä en käytä, omasta (ja miehenikin muuten) mielestä eivät näytä hyvältä kellään. Housuista pääosa taitaa olla hipstereitä. Rintsikat sellaiset mitkä ei näy paidan alta, istuvat ja ilman toppauksia (siis sellaisia jotka saa tissit näyttämään 2 kokoa suuremmalta, paksuja kankaita en vierasta). Värien suhteen en ole kranttu, kaikkea taitaa löytyä mutta musta lienee yleisin. Pitsi eikä varsinkaan läpinäkyvyys ole mun juttu, mutta kaikki muu mikä sen jälkeen jää jäljelle taitaakin mennä.

    • Rosalie_b

      Oman mieltymyksen mukaan. Usein siis mukavuussyistä, mutta harva se päivä tekee mieli laittautua seksikkääksi. Ainakin omalla kohdalla tuo kannattaa :) Mies on ihan hulluna yllätyksistä.

    • Mari 38 v

      Sloggit on jalassa nytkin, koska ne miellyttää, niin itseä, kuin miestäkin, valkoinen mieliväri, pikuhousujen pitää peittää peppu ja korostaa sitä, sieviä pitishepeniä käytän myös.

    • Maikku43

      Olen lähdössä tanssiravintolaan ja viiniä nauttiessani tässä lähtökuopissa ajattelin vastailla myös.

      Yöseuraa olen lähdössä hakemaan ja sen mukaisesti myös pukeutunut.

      Push up liivit ja läpikuultavat mustat tangat. Stay up sukat ja ihonmyötäinen lyhyt musta mekko. Oloni tunnen hyvin varmaksi ja seksikkääksikin.

      Pukeudun mielelläni miestä viehätääkseni ja nautin miehen halukkaasta katsesta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!

      Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja
      Maailman menoa
      174
      22323
    2. Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"

      Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant
      Maailman menoa
      75
      9532
    3. Sannalla tänään vuorossa The Daily Show

      Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.
      Maailman menoa
      29
      7510
    4. Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa

      Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va
      Maailman menoa
      81
      6350
    5. SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"

      Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei
      Maailman menoa
      182
      6000
    6. Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.

      https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot
      Maailman menoa
      37
      5003
    7. HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!

      Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.
      Maailman menoa
      108
      4656
    8. Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään

      eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm
      Maailman menoa
      101
      4406
    9. Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"

      Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo
      Maailman menoa
      90
      2113
    10. Marin vetäs lopullisesti maton alta hallitusyhteistyöltä Kepun kanssa

      Kurvinen on jo ennättänyt kommentoimaan, ettei Kepu ole koskaan enää kiinnostunut vasemmiston kanssa hallituspaikasta, k
      Maailman menoa
      81
      1390
    Aihe