Paastopäiväkirja

Olen 39 nainen ja painan 85 kiloa. Pidän huomisesta alkaen viikon paaston. Vedellä ja mehulla.
6343
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Päivitys. Tässä kävi näin että ti oli 38,5 kg. Ke 83,0 ja tänään 82,0 kg. Olen siis neljässä päivässä pudottanut 3 kg painoa.

Paasto on ollut helppoa ja mukavaa. Olen tosin sortunut välillä syömään. Olen syönyt Nutrilett-tuotteita mm.ananaspirtelöä, koska siitä ei paino juurikaan nouse.

Nyt tiukennan paaston vesi ja vogelin kasvismehulinjalle. Tämän paaston oli siis tarkoitus kestää ensi maanantaihin. Pidän sitä tiukkaa linjaa, siis pelkästään mehua ja vettä 4 päivää: to, pe la ja su. Maanantaina jatkuu tämä puolipaasto.

Päivittelen tänne useammin kuin 3 vrk välein.

Äänestä
  • Tarkennus tähän alkuun että toisin kuin aloituksessa on(20.9)sain aloitetuksi vasta maanantaina (23.9), eli parin päivän päästä on viikko täys.

    Päivitän nyt vaikka tämä on ollut vähän tällaista yksinpuhelua.

    Eli paino nyt lauantaina 81,3 kg. Eilen paino oli 81,5 kg. Eli laihtumistahti on hidastunut -200 g per päivä.

    Näin ollen tavoitteeni tiistaiksi(jolloin paasto virallisesti tällä palstalla loppuu)on 80,8 kg.

    Tulen päivittämään tämän tiistaina ja samalla teen jatkosuunnitelman. Jokainen ymmärtää lukemista että mun on paastottava viel toinen kerta, milloin kirjoitan siitä lisää tiistaina.

    Äänestä

  • Menes pelottelemaan muita, mua on ihan turha. Koko palsta on täys juttuja onnistuneista paastoista.

    Yleensä porukat pelottelee sairauksista jotka tulee ylipainosta.

    Niitä minullakin on mm.kolesteroli ja verenpainearvot vähän heittelee.

    Ne saan korjattua lääkityksellä ja oikeanlaisella syömisellä.

    Piti tulla päivittämään tiistaina mutta väliaikatieto tähän: 80,6 kg eli olen laihtunut 4.4 kiloa.

    Äänestä

  • yritys13 kirjoitti:

    Menes pelottelemaan muita, mua on ihan turha. Koko palsta on täys juttuja onnistuneista paastoista.

    Yleensä porukat pelottelee sairauksista jotka tulee ylipainosta.

    Niitä minullakin on mm.kolesteroli ja verenpainearvot vähän heittelee.

    Ne saan korjattua lääkityksellä ja oikeanlaisella syömisellä.

    Piti tulla päivittämään tiistaina mutta väliaikatieto tähän: 80,6 kg eli olen laihtunut 4.4 kiloa.

    Paasto ohi. Loppupaino 80,3 kg. Jatkan ketjua kunhan seuraavan kerran paastoan. Se on silloin kun saan rahaa tässä tai marraskuussa.

    Se on viisi päivää, sekä kaksi aloitus ja lopetuspäivää.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


yritys13 kirjoitti:

Olen 39 nainen ja painan 85 kiloa. Pidän huomisesta alkaen viikon paaston. Vedellä ja mehulla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu