tapasin erään miehen viikko pari sitten kun olimme menossa kaveriporukalla juomaan, menin kaverini kanssa hänen kavereiden luokse enkä tuntenut alunperin porukasta ketään, mutta sitten tutuistuin erääseen mieheen, juttelimme koko illan, baarisaa tansseimme ja päädyimme samaan sänkyyn, emme kuitenkaan harrastaneet seksiä, vain käsipeliä ymym. aamulla kun olin lähdössä hän kysyi että haluanko tavata uudelleen, olin kiinnostunut miehestä ja suostuin. nyt olemme olleet aika tiiviisti yhdessä, julkisesti ja kaikki kaverimme tietävät meidän tapailevan/seurustelevan. Ekana yönä hän aloitti kaiken ym. mutta nyt kun olemme tavanneet ja myös viettäneet öitä yhdessä, emme ole tehneet mitään. se on jäänyt kiihkeään suuteluun ja kuherteluun. olen itse yrittänyt että harrastaisimme seksiä, koska palan halusta saada kyseistä miestä ja olen aivan rakastanut, tiedämme kaiken toisistamme. missä on siis vika? eikö mies haluakkaan minua, vai yrittääkö hän vain kunnioittaa minua? vai mitä ihmettä, olen jo ruvennut miettimään että hän onkin homo.... mutta en kuitenkaan itse halua olla liian tyrkky, koska oikeasti olen rakastunut ja haluan jatkaa tämän kyseisen miehen kanssa.
uusi parisuhde, miksi mies ei halua
10
1438
Vastaukset
- justjustjootaas
No on sulla ongelmat..... Ei ne kaikki miehetkään
aina heti seksiä halua. Haluaa varmaan oppia tuntemaan sut ensin vähän paremmin. - lifemocker
eli oikea ongelma on, ettet osaa vietellä selvinpäin miestä!?
ei mitkään vaivihkaiset vihjaukset toimi kun kyllä sitä pitää naisenkin osata tehdä selväksi se, mitä haluaa!
ja sitäpaitsi mitä vikaa siinä on jos toinen haluaakin tututustua sinuun ennen mitään seksejä!?
"olen jo ruvennut miettimään että hän onkin homo"
höpöhöpö, vika on vain SINUSSA kun et saa aikaiseksi tuoda mielihalujasi ilmi, niin että toinenkin ne ymmärtää!
"koska oikeasti olen rakastunut"
sä mitään rakastunut ole, vaan ihastunut, rakkaus tulee vuosien myötä kun tunnette toisenne, mutta tuo nyt on puhdasta alkuajan ihastumista - 10+5
Vastaamista helpottaisi, jos tietäisi mikä ihme on tuo useaan otteeseen toistuva "ym".
- re4twgtkjyh
Voi elämän kevät! Miksi et kysy siltä mieheltä ?!?!?
Siis sä oot tuntenut sen tyypin nyt viikon-pari? Ja oot kovasti parisuhteessa mielestäsi sen kanssa..? Haloo! Parissa viikossa ei vielä olla parisuhteessa, vaan tutustutaan toisiinsa ja kattellaan, voisko homma ylipäätään toimia.
Kun sä nyt annat miehen ymmärtää, että olet valmis tositoimiin, niin miksi et kysy siltä mieheltä, mättääkö jokin vai haluaako vaan edetä hitaammin. Mitä sä siinä häviät, että kysyt? Nyt olet ihan täreilläsi, kun et tiedä, mitä toinen tarkoittaa ja alat epäillä sitä homoksikin vielä. Ei nää asiat selviä ilman puhumista! - rt67890
Vika tuskin on sinussa! On olemassa miehiä, ketkä eivät halua seksiä heti 2 viikon tuntemisen jälkeen. Mies luultavasti haluaa tutustua sinuun ensin kunnolla, eikä rynnätä suinpäin sänkyyn. Ja jos hän on ihastunut sinuun, niin uuden ihmisen kanssa ensimäinen kerta jännittää. Niin ja kyllä miehillä on myös SUORITUSPAINEITA!
- ..........
Pitää kysyä siltä mieheltä. Ei auta, on puhuttava.
Itse seurustelen miehen kanssa, jolla oli alussa kovasti paineita varsinaisen seksin suhteen. Ei hän mielellään asiasta puhunutkaan, mutta sai kuitenkin kerrottua, mistä on kyse. Sitten mentiin käsipelillä ja suuseksillä aika pitkään, kunnes mieskin oli valmis menemään ns. loppuun asti. Rakastan tätä miestä, joten olisin odottanut vielä pitempäänkin :) - meikä.
Olet muutaman kerran tavannut miestä ja olet muka rakastunut. Kyllä rakastumiseentarvitaan vähän enemmän ja kannattaa erottaa ihastumisen tunne ja rakastuminen. Silloin on rakastunut kun menee naimisiin vasta.
- ffffffffffffffffff
Nyt vain kysymään, mistä kiikastaa. Ei me sitä täällä keskustelupalstalla tiedetä. Eikä tietenkään syyttelevään sävyyn, vaan ilmaiset että haluaisit itse mennä jo käsipeliä pidemmmälle. Onhan niitä syitä, miksi mies panttaa. Suhde on hyvin hyvin alussa vielä, kannattaa alusta asti lähteä avoimelle linjalle.
- täti sanoo että
Hetikö sun kanssa pitäisi sänkyyn mennä? Niinkö muut miehet on toimineet? Ja syntyikö niistä panoista parisuhdetta?
Voi tyttö hyvä. Kaikki miehet ei toimi samalla tavalla. Jotkut jopa kunnioittaa naista eivätkä heti pöksyihin pyri. Se on hieno piirre miehessä. Et sä mitään rakastunut vielä ole, parissa viikossa. Sä vaan himoitset häntä.
Mies ei ole homo vaan fiksu äijä. Sä itse olet vähän lapsellisen tuntuinen. - Jadette
Älä ole hätähousu!
Mies ei suhtaudu seksisuhteeseen kevyesti. Ehkä se on sinulle outoa?
Ei mieskään sentään seksilelu ole.
Missään ei ole vikaa, kaikki eivät vain halua rynnätä silmät rupiummessa suhteisiin.
Väität, että tiedätte toisistanne kaiken. Se ei pidä paikkaansa. Kukaan ei opi toistaan tuntemaan viikossa/parissa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olet toisen kanssa
...ja minä yhä vain sinua kaipaan. Tiedän ettet ole onnellinen siellä. Älä hukkaa aitoa onnea ja rakkautta hukkaan vain2251588- 371449
Kuka teistä on paras nainen
A-nainen? J-nainen? K-nainen? M-nainen? S-nainen? Vai kenties joku muu...? 😊621288Immu otti pataan
Olen pettynyt, hänen piti viedä Stagalaa kuin litran mittaa - mutta kuinka kävikään? Voi hemmetti sentään.... Ääääääh!731280- 781204
Osaako joku selittää tätä
Että miksi mulle on joka toinen ventovieras ihminen tyly ainakin ilmeillään ja eleillään?761189Jos me joskus nähtäisiin
niin ei kai sen vielä tarvitsisi merkitä sen enempää? Ja voihan olla ettei kumpikaan enää siinä vaiheessa edes haluaisi1031173- 541008
Lesken uusi
Onko totta että puolangan kunnalla töissä ollut mies joka kuoli niin sen vaimolla jo uusi lohduttaja. Pitäneekö paikkans18992Persun suusta:"Köyhät on luusereita ja ansaitsevat köyhyyden"
Ministeri Juuston apulainen näin uhoaa. Mitäs siinä. Kyllä on jo tiedetty muutaman vuoden hallitustyön pohjalta että per179883