Tämmönen tilanne on tullut nyt silmille, että vaimoni on ystävystynyt miespuoleisen kaverin kanssa. Heppu on 10 vuotta nuorempi, eikä vaimoni mukaan heillä ole minkäänlaista "vipinää".
Kysymys kuuluukin, että missä menee raja. Pitäisikö minun hyväksyä asia sellaisenaan?
Kysymys kuuluukin, että missä menee raja. Pitäisikö minun hyväksyä asia sellaisenaan?
Vastaukset 5
Vanhimmat
Tarvittaisiin lisätietoja ennenkuin pystyy tuohon oikein mitään sanomaan.
Luota kuitenkin vaistoihisi ja mieti onko vaimosi käytös muuttunut?
Jos kellot kilkattavat niin selvitä asia.
Raja menee lainsäädännössä. Voit alkaa henkisesti ja taloudellisesti painostaa naistasi monillakin tavoilla, mutta älä taita hiustakaan hänen päästään tai joudut vielä ongelmiin.
Hei, sama tilanne, miehelläni on paljon naispuolisia ystäviä. Joskus tympii koko juttu. Viikon loput soitellaan ja viestitellään. Omakin likka kaveri nykyään on miehen kaveri. Tunnen monesti olevan kolmas pyörä. Jos joskus tervehdin jotakin miestä, niin heti alkaa utelemaan...kuka oli..ootko ollut tuon kanssa.. Miksi hymyilit noin jne. Itsekkin mietin, missä se raja kulkee. Tää on älytöntä. Pitäisi kait itsekkin hankkia mies puolinen kamu.
Omallakin vaimolla oli miespuolinen ystävä, joka oli "vain ystävä". Erottiin ja he kihloissa.
hyvähän niitä "ystäviä" on olla. minusta ainakin on kiva kun minun pari nais puolista ystävää on antanut minulle likaset pikkuhousunsa. sitten kun tavataan kylillä niin eipähän niitten miehet tiedäkään että olen ns.saanut nuuskittua vaimonsa sulotuoksuja. terveisiä vaan annille ja anniinalle