Yliarvostetuimmat "kaunottaret"

Kauneuden messias

Tähän ketjuun voitte listata ketkä on teidän mielestä yliarvostetuimpia kaunottaria julkisuuden henkilöistä (kotimaisista ja ulkomaisista). Ei tarkoita siis rumimpia välttämättä, vaan sellaisia naisia, joita usein hehkutetaan kauniina tai seksikkäinä tms. mutta jotka eivät teidän mielestä ole erityisen kauniita tai seksikkäitä tai eivät ainakaan saamansa suitsutuksen arvoisia, eli siis yliarvostettuja. Ja sallittakoon mielipiteen vapaus tässä ketjussa, eli ei mitään väittelyistä siitä kuka on oikeassa ja kenellä on paras maku. Jokainen voi listata oman mielipiteensä ja jos on eri mieltä muiden valinnoista, niin kestäköön se kuin mies (tai nainen) ja itkeköön vaikka yöllä yksin tyynynsä märäksi.

Aloitan listaamalla omasta mielestäni yliarvostettuja kaunottaria:

Kotimaiset:
Kiira Korpi
Iina Kuustonen

Ulkomaiset:
Katy Perry
Hayden Panettiere

103

1935

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • b-82

      Suomalaiset:
      Martina Aitolehti (liikaa leikelty)
      Henna Kalinainen (liikaa leikelty)
      Susanna Penttilä (liikaa leikelty)

      Ulkomaiset:
      Jennifer Aniston (nätti, muttei mikään klassinen kaunotar)
      Carla Bruni (oli kaunis ennen kuin alkoi ottaa Botoxia naamaansa)
      Nicole Kidman (ilmeetön Botox-naama)
      Madonna (liikaa leikelty)
      Kylie Minogue (ilmeetön Botox-naama)
      Sarah Jessica Parker (suorastaan ruma)
      Anu Saagim (liikaa leikelty)

      • Tiimari....,m

        Kenenkähän mielestä Henna Kalinainen on kaunis? En ole koskaan kuullutkaan..

        Jennifer Aniston on enemmänkin ruma kuin kaunis.

        Onhan näitä "kaunottaria", joista media tekee juttuja ja tituleeraa heitä kaunottariksi, jotta saa juttunsa myytyä.


      • hm?=

        Mutta onko noiden leikkaamattomat nuoret versiot olleet kauniita?


      • b-82
        hm?= kirjoitti:

        Mutta onko noiden leikkaamattomat nuoret versiot olleet kauniita?

        Australiattaret Nicole Kidman ja Kylie Minogue olivat nuorina nättejä tyttöjä. Nykyään molemmat ovat ilmeettömiä kuin vahanuket ja siten pelottavan näköisiä. Botox rumentaa naisia. Kidman ja Minogue olisivat kauniimpia luonnollisina, vaikka heillä olisi muutama ryppy siellä ja täällä. Molemmat ovat jo keski-ikäisiä.


      • ,,,,,,,,,,,,,,
        Tiimari....,m kirjoitti:

        Kenenkähän mielestä Henna Kalinainen on kaunis? En ole koskaan kuullutkaan..

        Jennifer Aniston on enemmänkin ruma kuin kaunis.

        Onhan näitä "kaunottaria", joista media tekee juttuja ja tituleeraa heitä kaunottariksi, jotta saa juttunsa myytyä.

        Jennifer Anistonilla on ainakin välillä ollut minun mielestäni todella täydellinen vartalo. Kasvot kyllä tekee sen ettei varsinainen kaunotar ole, vaikkakin tosi hyvännäköinen.


      • asdfdfssd2
        ,,,,,,,,,,,,,, kirjoitti:

        Jennifer Anistonilla on ainakin välillä ollut minun mielestäni todella täydellinen vartalo. Kasvot kyllä tekee sen ettei varsinainen kaunotar ole, vaikkakin tosi hyvännäköinen.

        Oho ja tässä taas huomaa miten maku vaihtelee ihmisesta ihmiseen. Mun mielestä Jennifer Aniston on TODELLA kaunis. Huulten silmien pitäisi tosin olla isommat, niin hän olisi täydellinen.


      • Parempiakin on
        asdfdfssd2 kirjoitti:

        Oho ja tässä taas huomaa miten maku vaihtelee ihmisesta ihmiseen. Mun mielestä Jennifer Aniston on TODELLA kaunis. Huulten silmien pitäisi tosin olla isommat, niin hän olisi täydellinen.

        Kaukana täydellisestä, hänellä on kummalliset mittasuhteet kasvoissa ja leuka on iso ja kulmikas. Kroppakin on sen näköinen kuin hän olisi kuiva rusina, ihan kuin elämä olisi imetty pois.


      • mistas
        Parempiakin on kirjoitti:

        Kaukana täydellisestä, hänellä on kummalliset mittasuhteet kasvoissa ja leuka on iso ja kulmikas. Kroppakin on sen näköinen kuin hän olisi kuiva rusina, ihan kuin elämä olisi imetty pois.

        Kasvot ehkä keskitasoa ja kroppa vähän yli. Enemmän kiehtoo hänen olemuksensa elokuvissa ja sarjoissa. Positiivinen ja hymyilevä.
        Ikinä en ole täydelliseksi kuullut kenenkään sanoneen


    • cisfs

      Zooey Deschanel,
      Jennifer Lawrence,
      Kristen Stewart,

      ja Pippa Middleton, on ihan nätti muuten mutta en käsitä miksi sitä sen peppua niin hirveästi hehkutetaan...
      on nimittäin lättänin perse mitä olen ikinä nähnyt :D

      • ......

        Ei saanut väittää vastaan, mutta kommentoin sen verran, että Zooey Deschanelin ja etenkin Jennifer Lawrencen viehättävyydestä suurin osa liittyy luonteeseen. Ulkonäöltään ihan nättejä.


      • ......

        Luin jostain, että briteissä suositaan pieniä peppuja, siksi olisi Pippan peppu suosiossa, vaikka vaikuttaa tosiaan, että on median luoma ilmiö tämä. En nimittäin ole tavannut yhtäkään miestä, joka olisi Pippaa tai hänen peppuaan kehunut (toisaalta en ole kyllä kaikilta kysynytkään).


      • cisfs
        ...... kirjoitti:

        Ei saanut väittää vastaan, mutta kommentoin sen verran, että Zooey Deschanelin ja etenkin Jennifer Lawrencen viehättävyydestä suurin osa liittyy luonteeseen. Ulkonäöltään ihan nättejä.

        No hankala sanoa mitään luonteesta jos ei tunne kyseistä ihmistä, mutta miten vaan.


      • mistas
        cisfs kirjoitti:

        No hankala sanoa mitään luonteesta jos ei tunne kyseistä ihmistä, mutta miten vaan.

        Katso elokuvia. Ei luonnetta nää pelkästään naamasta.


    • .........

      Emma Watson

    • b-82
    • lifemocker

      kotimaisista: kaikki

      • frher

        Myös oma kultakin? Etkös ole kertonut seurustelevasi.


      • ,kyjmthnbgvfcds
        frher kirjoitti:

        Myös oma kultakin? Etkös ole kertonut seurustelevasi.

        Kysymyshän oli julkisuuden henkilöistä


    • 4+8

      Kotimaiset:
      Lotta Hintsa
      Emilia Pikkarainen
      Sara Sieppi

      Ulkomaiset:
      Megan Fox
      Julia Roberts
      Rihanna

    • Vilwa

      Megan Fox
      Penelope Cruz
      Jennifer Aniston
      Heidi Klum
      Midletonin sisaret

    • 555555

      Martina Aitolehti
      Satu Tuomisto
      Karita Tykkä
      Iina Kuustonen

      Cameron Diaz
      Jennifer Aniston
      Mila Kunis
      Katie Holmes
      Megan Fox
      Kristen Stewart
      Kate & Pippa Middleton
      Katy Perry
      Rihanna

    • 8+9

      Ulkolaisista: Nicole Kidman, Julia Roberts, Jennifer Aniston, Kelly Osbourne.

      Suomalaista: Martina Aitolehti, Sofia Ruusila, Anne Kukkohovi, Suvi Pitkänen, BB-Marianne.

    • 5+11

      Nicole Kidman oli ihan kaunis kunnes meni pilaamaan kasvonsa botoxilla

    • siis hyi

      Miley Cyrus. Vielä oksettavampi vähissä vaatteissa.

    • 20+1

      En halua haukkua ketään, mutta Klara ja Karina Kivilahti eivät mielestäni ole ainakaan klassisia kaunottaria. Kaunishan voi olla myös persoonallisemman näköinen, mutta mielestäni vielä erityisesti heitä tituleerataan kaunottariksi.

      Sarah Jessica Parkeria ei mielestäni ole koskaan hehkutettukaan varsinaisesti kaunottareksi, hänhän on näyttelijä eikä mikään malli.

      Angelina Jolie oli mielestäni nuorempana kaunis, mutta leikkaukset ja liika laihuus ovat vähentäneet viehätysvoimaa.

      Heidi Klum ei ole koskaan sykähdyttänyt, vaikka ns. huippumalli onkin.

    • Oletko samaa mieltä?

      Ensinnäkin: kyllähän nämä "kaunottaret" kaikki ovat ihan mukiinmeneviä ja osa upeitakin, mutta jos nyt lähdetään siitä, että ei heitä ulkonäön takia kannattaisi nostaa jalustalle.

      Kotimaiset: TOP1- yliarvostetuimpana sekä ulkonäkönsä että vuosikausia jatkuneen yliarvioinnin vuoksi on Janina Fry (miehekkäät kasvot)

      Lisäksi yliarvostettuja ovat ainakin Anne Kukkohovi (ei ylähuulta), Sara Chafak (ihmeellinen nenä ja korvat), Kiira Korpi (muuten upea, mutta ylähuuli puuttuu), Sara Sieppi (erikoisen malliset kasvot), Satu Tuomisto (muuten upea, mutta ylähuuli uupuu - jälleen kerran), Tanja Karpela (ihan nätti, mutta erikoiset silmät, eikä muutenkaan klassisen kaunis), Sofia Ruusila (ihme huulet...)Vappu Pimiä jne. jne.


      On Suomessa todella kauniitakin naisia, mm. Nina Backman, Viivi Pumpanen

      Ulkomaisista yliarvostettuja ovat mm. Jennifer Aniston ja Kate Perry sekä eritoten Pippa Middleton!!!!

      Yhteistä kaikissa yliarvostetuissa "kaunottarissa" on se, että vartalo on upea. Klassisen kauniit kasvot eivät siis näytä olevan vaatimuksena siihen, että kutsutaan kaunottareksi.

      • Ei miellytä silmää

        Mielestäni tuo Nina Backman on miesmäinen ja hänellä on neliskanttiset leukaperät, iso pää ja korkea hiusraja. Myöskin hänen vartalonsa on muodoton ja naiseksi hän on luonnottoman pitkä. Hän kuuluu tähän yli-arvostettujen "kaunotarten" kastiin.


      • kdksöösös

        Minäkin listaisin Backmanin ja Pumpasen yliarvostetuiksi. Kummassakaan ei mitään erityistä.


    • kjyhtrgbfevdcsxa

      Äkkiseltään tulee vain 2 kotimaista mieleen: Kiira Korpi ja ennen kaikkea Minna Kauppi, mut ei noi kumpikaan toki rumia ole, ihan hyvän näkösiä, mut ei mitään megababeja

    • 18 + 1

      Cameron Diaz, Penelope Cruz.

    • Ylivoimainen

      voittaja on Tuksu. Ja sisko myös.

    • Shirelee

      Hei mahtavaa, että joku on alottanu tällasen keskustelun niiden "kuka kaunein?"- sijaan! :D

      Olen aina ihmetellyt mm. seuraavien naisten kauneuden hehkutusta:
      Angelina Jolie
      Jennifer Lopez
      Jessica Alba

      kaikkia suomalaisia naisurheilijoita

      • ldsfslkjdl

        Nää on kaikki mun top kolme kauniimmat naiset listalla. On se outoo miten maku vaihtelee ihmisestä ihmiseen. Ihan hyvä tosin, niin kaikille riittää itselleen sopiva naikkonen.


    • anxu1

      Kristen Stewart leukavana ja kovan näköisenä, Halle Berry (nätti, mutta yliarvostettu), Sara Chafak (oudot posket), Cameron Diaz (hymy kuin Batmanin Jokerilla), Emilia Pikkarainen -siinäpä, mitä tuli mieleen

      • 1 ylitse muiden

        Halle Berry ei todellakaan ole yliarvostettu, kaunis ja ihan eri tasoa noiden mainitsimiesi naisten kanssa.


    • mirandaisugly

      miranda kerr hyi helv...

    • ...

      katy perry, pippa, scarlet johansson ainaki..

    • melinda2

      Marisa Miller:

      Amerikkalainen huippumalli on usein äänestetty seksikkäimmäksi naiseksi, mutta vaikka kuinka yritän sillä silmällä katsoa, näen vaika kukkakeppimäisen, liian laihan kehon, ison sekaisen hiuspehkon ja miehekkäät, kuivahkot kasvot.

      Ei hän silti mikään ruma ole, mutta en missään nimessä kutsuisi häntä erityksen seksikkääksi kaunottareksi.

      Suomalaisista Lotta Hintsa ei ole erityisen kaunis, vaan hyvin tavallinen nuori nainen.

      kyllä muut kauniiksi mainostetut naiset ovat kauniita, vaikka kukin omalla tavallaan. Martina on kaunis, Angelina on kaunis, megan on kaunis, jennifer anistonkin on kuitenkin hyvännäköinen, eikä häntä laiteta tähän lsitaan koska ei ole yliarvostettu kauneudestaan, sillä ei häntä ikinä mihinkään seksikkäin nainen- kategoriaan ole edes laitettu.

      Camern Diaz muuten ei ole hyvännäköinen, jokerihymyinen hongankolistaja.

      Nicole Kidmanista olen eri mieltä, mielestäni hän on kuitenkin selkeästi kaunis nainen.

      • melinda2

        Ai niin, Kiira Korpi on yksi yliarvostetuimmista! Ihan nätti tytsä, mutta enemmän näyttää pupu- pehmolelulta, kuin miltään superkaunottarelta!


      • (((((((())))))))

        "jennifer anistonkin on kuitenkin hyvännäköinen, eikä häntä laiteta tähän lsitaan koska ei ole yliarvostettu kauneudestaan, sillä ei häntä ikinä mihinkään seksikkäin nainen- kategoriaan ole edes laitettu."

        Ai eikö? Olin lentää peffalleni kun näin tämän listan ykkösnaisen:

        http://www.menshealth.com/sex-women/hottest-women-all-time

        Jennifer on siis tämä mukaan kaikkien ajoin hotein. Päihittää jopa Marilyn Monroen, Brigitte Bardotin, Sophia Lorenin, Elisabeth Taylorin, Raquel Welchin ja kumppanit. En vain tajua.


      • jtnhbrgfevdcs
        (((((((()))))))) kirjoitti:

        "jennifer anistonkin on kuitenkin hyvännäköinen, eikä häntä laiteta tähän lsitaan koska ei ole yliarvostettu kauneudestaan, sillä ei häntä ikinä mihinkään seksikkäin nainen- kategoriaan ole edes laitettu."

        Ai eikö? Olin lentää peffalleni kun näin tämän listan ykkösnaisen:

        http://www.menshealth.com/sex-women/hottest-women-all-time

        Jennifer on siis tämä mukaan kaikkien ajoin hotein. Päihittää jopa Marilyn Monroen, Brigitte Bardotin, Sophia Lorenin, Elisabeth Taylorin, Raquel Welchin ja kumppanit. En vain tajua.

        Kauneuskäsitykset muuttuvat aikojen myötä, ja nuo mainitsemasi menneiden aikojen kaunottaret ovat nykytrendien mukaan liian rasvaisia ja/tai lihaksittomia


      • body bodympi
        (((((((()))))))) kirjoitti:

        "jennifer anistonkin on kuitenkin hyvännäköinen, eikä häntä laiteta tähän lsitaan koska ei ole yliarvostettu kauneudestaan, sillä ei häntä ikinä mihinkään seksikkäin nainen- kategoriaan ole edes laitettu."

        Ai eikö? Olin lentää peffalleni kun näin tämän listan ykkösnaisen:

        http://www.menshealth.com/sex-women/hottest-women-all-time

        Jennifer on siis tämä mukaan kaikkien ajoin hotein. Päihittää jopa Marilyn Monroen, Brigitte Bardotin, Sophia Lorenin, Elisabeth Taylorin, Raquel Welchin ja kumppanit. En vain tajua.

        Selasin tota listaa parikymmentä ensimmäistä, eikä siellä ollut yhtään urheilijaa, joita olisin itse sinne laittanut varmaan n. 10-15/20, et kauneus on suhteellista...


      • (((((((((())))))))))
        jtnhbrgfevdcs kirjoitti:

        Kauneuskäsitykset muuttuvat aikojen myötä, ja nuo mainitsemasi menneiden aikojen kaunottaret ovat nykytrendien mukaan liian rasvaisia ja/tai lihaksittomia

        Kyse on enmmän naamasta kuin kropasta. Jennifer on kasvoiltaan aivan tavis. Kaupungilla tulee vastaan päivittäin kymmeniä naisia, jotka ovat kasvoistaan kauniimpia kuin Jennifer Aniston.


      • vielä bodympi
        body bodympi kirjoitti:

        Selasin tota listaa parikymmentä ensimmäistä, eikä siellä ollut yhtään urheilijaa, joita olisin itse sinne laittanut varmaan n. 10-15/20, et kauneus on suhteellista...

        Joku sohvaperuna näkyi latoneen tuolle miinusta. Otitko lenkkiä samalla?


      • jtnhbrgfevdcs
        (((((((((()))))))))) kirjoitti:

        Kyse on enmmän naamasta kuin kropasta. Jennifer on kasvoiltaan aivan tavis. Kaupungilla tulee vastaan päivittäin kymmeniä naisia, jotka ovat kasvoistaan kauniimpia kuin Jennifer Aniston.

        Niin, no, osa tykkää naamasta, osa kropasta. Itse kuulun jälkimmäisiin. Se on totta, että jopa mun 20 000 asukkaan kotikaupungissa tulee päivittäin vastaan kymmeniä J. A:a kasvoiltaan kauniimpia -ja kropaltaan myös. Kauneus on suhteellista..


      • Kaukana kauneimmasta
        (((((((()))))))) kirjoitti:

        "jennifer anistonkin on kuitenkin hyvännäköinen, eikä häntä laiteta tähän lsitaan koska ei ole yliarvostettu kauneudestaan, sillä ei häntä ikinä mihinkään seksikkäin nainen- kategoriaan ole edes laitettu."

        Ai eikö? Olin lentää peffalleni kun näin tämän listan ykkösnaisen:

        http://www.menshealth.com/sex-women/hottest-women-all-time

        Jennifer on siis tämä mukaan kaikkien ajoin hotein. Päihittää jopa Marilyn Monroen, Brigitte Bardotin, Sophia Lorenin, Elisabeth Taylorin, Raquel Welchin ja kumppanit. En vain tajua.

        En ymmärrä mitä ihmeellistä tuossa Jennifer Anistonissa oikein on, ihan hyvännäköinen hän on ja hyvässä kunnossa ikäisekseen mutta ei todellakaan ole mikään kaunotar.


      • erottelija
        jtnhbrgfevdcs kirjoitti:

        Niin, no, osa tykkää naamasta, osa kropasta. Itse kuulun jälkimmäisiin. Se on totta, että jopa mun 20 000 asukkaan kotikaupungissa tulee päivittäin vastaan kymmeniä J. A:a kasvoiltaan kauniimpia -ja kropaltaan myös. Kauneus on suhteellista..

        Mun käsityksen mukaan kaunis kroppa on kaunottaren kohdalla perusedellytys- ja kauniita ja jollain tapaa erityiset kasvot se juttu, joka erottaa sen tosi kaunottaren ihan kauniista... ja käsitin, että nyt haetaan just niitä, jotka ei yllä tosikaunottariksi. Eli kasvot ratkaisee.


    • aaaarggh

      Miksi tällainen ketju ? Mun mielestä on hienoa että vaikkei ole täydellisen näköinen niin silti hehkutetaan, ja täällä kyllä suurin osa on vain kateellisia näille muiduille :D

    • Sanonpahan vaan

      Tuskin, suurin osa noista mainituista ei-kaunottarista on niitä maskuliinisia naisia joista osa on pilannut ulkonäkönsä plastiikkakirurgialla. Joten tuon kateus hömpän voi työntää sinne minne ei aurinko paista.

    • Pohjoisen Pihlaja

      Megan Fox
      Selena Gormez
      Jennifer Anniston
      Kaikki ovat kyllä nättejä/kauniita mutta ei saa minussa "voi kuinka kaunis!"-reaktiota. Natalie Portmann on mielestäni yksi kauneimmista, hänen haastattelujaan katsoessa näkee älyä ja lempeyttä, ne tekevät mielestäni kauniista todellisen kaunottaren.

    • sekä että
      • .....

        Oisko se toi suht täydellinen vartalo? Ei kyllä vaikuta miltään järjenjättiläiseltä, mut varsi 10!


      • o´+¨pöp
        ..... kirjoitti:

        Oisko se toi suht täydellinen vartalo? Ei kyllä vaikuta miltään järjenjättiläiseltä, mut varsi 10!

        Olen ihmetellyt samaa kuin "sekä että". Hyvärunkoinen tämä Kelly saattaa olla, mutta kasvoissa on jotain perin luotaantyöntävää. Tummaihoisissa naisissakin on todella kauniskasvoisia, mutta tämä kyseinen "neito" on kuvissa aina jotenkin äkäisen näköinen muljoilija.


    • Ei nappaa yhtään

      Hänen kasvonsa ovat hyvin miesmäiset, ihan kuin miehelle olisi laitettu peruukki päähän ja meikkiä naamaan. Yleensä tummaihoiset naiset ovat kauniita mutta tämä Kelly ei mielestäni ole. Todella outo valinta Miss Helsingiksi.

    • fsdfdsfdfds

      Todella helppo kysymys. Ylivoimasesti yliarvostetuin kaunotar on Marilyn Monroe.

    • Marilyn on legenda

      Marilyn oli klassinen, muodokas blondi, lähes tulkoon joka miehen unelma. Tuskinpa on yliarvostetuin. Kyllä niitä näissä nykyajan julkkiksissa on aika paljon, en jaksa edes luetella heitä kaikkia.

      • Uniikki, kopiot ei aina

        Marilynista on paljon heikkoja halpakopioita, heidän joukossaan voikin olla niitä yliarvostettuja. Itse hän oli klassinen ja tyylikäs, toisaalta herkkä, koskettava ja liikuttava.


      • .....

        No ei tod. oo joka miehen unelma tuollainen lapsekas isotissinen bimbo. Puhu vaan omasta puolesta.


      • ennjethnbeg

        No ei oo kyl mun unelma, mut ei häntä pidäkään verrata nykykaunottariin, koska ajat ovat muuttuneet. Aikalaistensa joukossa hän oli hot


      • Avain pakoon
        ennjethnbeg kirjoitti:

        No ei oo kyl mun unelma, mut ei häntä pidäkään verrata nykykaunottariin, koska ajat ovat muuttuneet. Aikalaistensa joukossa hän oli hot

        Aikalaisten joukosta löytyy monta hotimpaa. Esim. Rita Hayworth.


      • ennjethnbeg
        Avain pakoon kirjoitti:

        Aikalaisten joukosta löytyy monta hotimpaa. Esim. Rita Hayworth.

        Totta


    • 6+16

      Kotimaisissa naisjulkkiksissa näitä yliarvostettuja on tosi paljon, mikä on kyllä ymmärrettävääkin, sillä onhan Suomi pieni maa ja täällä nousee helposti pinnalle vähemmästäkin..

      Kotimaiset:

      Henna Peltonen
      Martina Aitolehti
      Hanna-Maria Seppälä

      Ulkomaiset:

      Megan Fox (oikeesti,c'moon en oo koskaan tajunnu!!)
      Sarah Jessica Parker
      Uma Thurman
      Pippa Middleton
      Cameron Diaz

    • Juu..

      Etsit sitten Angelinasta huonoimmat mahdolliset kuvat ja vieläpä vuosia vanhat, jolloin hän ei ollut yhtä kaunis kuin nyt.

    • hgrfedw

      Suomalaisista ehdottomasti Kiira Korpi

      • Ulkonäköokpuhenaah..

        Kiira Korpi on ihan nätti... ihailin häntä, kunnes ekaa kertaa kuulin häntä kun haastateltiin. Tumma ääni noin tyttömäisellä naisella. Naamalla vielä sellainen kummallinen kestovirne joka vaikuttaa puhetyyliinkin. Hänellä ei ole mikään paras ulosanti.


      • hgrfedw
        Ulkonäköokpuhenaah.. kirjoitti:

        Kiira Korpi on ihan nätti... ihailin häntä, kunnes ekaa kertaa kuulin häntä kun haastateltiin. Tumma ääni noin tyttömäisellä naisella. Naamalla vielä sellainen kummallinen kestovirne joka vaikuttaa puhetyyliinkin. Hänellä ei ole mikään paras ulosanti.

        No,on ihan suht nätti, mut ehdottomasti yliarvostettu


    • Ulkomaisista niin joka luokan 2. kaunotar Hayden Pani-Klitskoa-tteriere oli hyvin bongattu, mutta kotimaisista kyllä Kiira Korpi ja Sara Sieppi on oikeasti törkeän kauniita kaikin puolin. En voisi dissata heitä, antaisin vasemman kivekseni jos saisin heidän kanssaan lapsia

      Vain aika näyttää, ketkä jää Mieleen (kuten Marilyn...)

    • sirpukka1..

      Joko Paris Hilton on mainittu tässä ketjussa.. Gwyneth Palthrow on myös yksi täysi tavis, jota en miksikään kaunottareksi miellä.

    • What is so amazing?

      Mikä hitto tuossa Iina Kuustosessa on niin ihmeellistä? En vain saa päähäni että miten tuollainen lyhyt, kasvoistaan korkeintaan persunätti nainen saa miehiltä kommentteja tyyliin "Suomen kaunein nainen" tai "jumalatar". Suorastaan huvittaa tuollaiset kommentit koska on paljon kauniimpia naisia vaikka kuinka paljon eikä edes heitä ylistetä tuolla tavalla.

      • Khyyllä..

        Nätit hiukset ja kuuluisa isä varmaankin... Ei minunkaan mielestä tosiaan kovin kummoinen. Ihan tavistiina. Ulkomaisista Jennifer Aniston, Gwyneth Palthrow (tulikohan oikein kirjoitettua?), Sarah Jessica Parker ja Paris Hilton tulis nyt mieleen naisina, joiden kauneutta en ymmärrä.


    • KukaUnohtu?

      Kukaan ei vissiin maininnut sitä eniten yliarvostettua eli: Kim Kardashian! Nainen ei ole tehny tasan mitään menestyksensä eteen toisin kuin vaikka Kiira Korpi tai Jennifer Aniston, joita mollataan aivan ihme syistä.. He sentään ovat lahjakkaita :D mutta joo ehdottomasti Kim Kardashian.

      • Khyyllä...

        Oho sori... Tosiaan Kim K. on ainakin nykyään nainen jonka kauneutta en ymmärrä. Täysin turha julkkishan se on aina ollut, mutta oli nuorena hyvän näköinen. Nyt liian leikelty ja naama näyttää ihan omituiselta, eikä ythään nätiltä enää. Sitten löytyy myös Britney Spears, Christina Aguilera (tulikohan tonkaan nimi oikein?), Courtney Cox ja ketähän vielä? On kai näitä joista osa jopa lahjakkaita (osa ei tosiaankaan), mutta ei paljon minkään näköisiä. Oikeestaan oma number one jonka hehkutusta en ymmärrä on Jennifer Aniston. Se ei vaan ole hyvän näköinen. Nuorena frendeissä sillä oli ihan kiva kroppa, mutta sitten se laihdutti ja kävi salilla vähän liikaa ja siitä tuli sellainen kuiva lihaskimppu. Naama sillä ei ole koskaan ollut edes nätti, eikä se nyt niin hyvä näyttelijäkään ole. Tai ainakaan rooliensa perusteella, sillä se esittää aina jotain hyvin saman tapaista naista komedioissa. Toki jos on tehnyt jonkun vakavan tai erillaisemman roolin, olen kiinnostunut ja voin arvioida tuota lahjakkuutta uudelleen. Myös se Jennifer Nicole Lee on yks jonka kauneutta en ymmärrä.


    • vanhentuminenkrääks

      nyt on tullut nasolabiaalipoimuunsa ja miksei toiseenkin täytettä ja huuliin ..... vihdoin .... se munas, olikin joten kuten aisoissa, suht tavan järki nainen, vaan ei enää, ei se pysty pitään pärstäänsä mistään pois, elämänsä niin tyhjää täys ois

    • viroonklinikalleheti

      Kiira Korpi
      Iina Kuustonen
      anne kukkohoivi
      yms.

      naapurintyöt ilman ylähuulta, hävettää mainesanat puolestaan

    • CMytwocentsc

      Pamela andersson.


      Shes just no pretty. Bubbly, but butt ugly.

    • Ainakin-nämä

      Victoria Beckham. En ole koskaan ymmärtänyt miksi häntä niin hehkutetaan. Hänessä ei ole mitään kaunista. Samaan kategoriaan menee tosin muutkin "spaissarit" sekä Victorian mies David Beckham, joka on ruma... Vaikka listalle ei miehiä haluttukaan, niin pakko antaa "kunniamaininta" Davidille, koska hehän ovat Victorian kanssa sellainen "paketti" joita hehkutetaan niin tyylikkäinä ja hyvän näköisinä, mitä he eivät mielestäni ole, eivätkä ole koskaan olleetkaan.

    • jjjjjjjjjjjjj

      tää uusin tuli yllätyksenä kissana, HP

      • mikä-uusin-mikä-kissa

        en ymmärrä mitä sanot...


    • Hyiyokhyi

      Victoria becham hyvana ykkosena, ehdottomasti.

      Seuraavana tulee angelina jolie, ilman meikkia taysin mitaansanomaton oglop. Nayttaa naamasta joltain ylisuurisilmaiselta muppetilta.

      Kolmosena tulee sara la suihkulahde, sofia ruusupuskat ja muut. Eivat ole mitaan kaunottaria vaan kotimaissaan peruskauraa.

      Anna abreu on aivan jarkyttava isoine paineen ja pienine tankkeri-varsineen.

      Natalia vodianova. Ok, ihan kiva, muodoton kuolleenkuiva kroppa. Kasvot ihan tusinakamaa.


      Milla jovovich, siis mita kaunista naette tassa naisessa, miten voi olla muka kaunis?

      Kylie minogue, ylileikelty ankka-naama.

      monica bellucci, tusinanaama italiaano.

      Shakira, isoperseinen arabi.

      Amber heard, naamasta nakee kauas etta taysi bitch!

      Heidi klum, oikea rumatar

      Claudia schiffer, ilman meikkia nayttaa elahtaneelta ,kuivalta rusinalta.


      Insert muut ns. Huippumallit.

      Aishwarya. Rai, katsokaa nyt sen leikeltyja kasvoja, liika meikkikaan ei sita kaunista.


      Brainwash in the media.

      Scarlett johansson nayttaa tavalliselta valjulta maatalon maitopiialta.

      • Ohhoh_____________

        Niin monta eri tyyppistä naista luettelit tuossa, että pakko kysyä, kuka sun mielestä sitten on kaunis? Siis tarkoitan, kun yleensä ihmiset ei tykkää jostain tietyn tyyppisestä, esim. pitkistä ja hoikista ns. huippumalli -tyyppisistä naisista, ja pitävät jostain Anna Abreu -tyylisistä lyhyistä naisista - tai toisinpäin... Sulla taas on listallasi sulassa sovussa sekä pitkät että lyhyet. Sekä näyttävät kaunottaret, että söpöiksi luokiteltavat. Sekä tummat että vaaleat.

        Omasta mielestäni listallasi on kauniita naisia ainakin Monica Bellucci, joka on häkellyttävän kaunis ja Shakira, jolla on tosi söpön kauniit kasvot... Eikä se takapuolikaan enää näytä edes isolta, kun on tottunut näihin Kim Kardashian ja Nicki Minaj -takapuoliin. Aiemminhan esim. Jennifer Lopezin, Shakiran ja Beyoncen peput näytti tosi muodokkailta, mutta ei enää, kun media tuputtaa Kim K:ta ja Nicki M:ää ja heidän kaltaisia tosi isopeppuisia naisia. "Ymmärrän" suurimman osan listallasi olevien naisten kohdalla miksi heitä pidetään kauniina, vaikka omia mieltymyksiä läheskään kaikki heistä eivät vastaa. Ymmärrän kuitenkin mitä joku muu heissä näkee.

        Samaa mieltä kyllä ehdottomasti kanssasi, että Victoria Beckham vie voiton turhaan hehkutettuina "kaunottarina", koska hänestä ei nyt vaan kaunista saa vaikka mitenpäin asiaa ajattelee. Täysin taviksen näköinen nainen. Ainut mikä erottaa muista kadulla taapertajista on liika laihuus ja kalliit vaatteet ja muutenkin ulkonäkö, josta huomaa, että rahaa on palanut ja paljon. Silti lopputulos on täysin mitään sanomaton.


      • Hyiyokhyi

        Anna abreu on perinyt perussuomalaiset piirteet. Niin kehossa kuin kasvoissa. Not good. Lyhyt pulla, pyorea pallonaama.

        Angelinan kauneutta en ole koskaan ymmartanyt. Ylisuuri suu, liian laiha ja mulkosilmat.

        Monica bellucci on italiaano sielta ei kauneimmasta paasta. Paljon kauniimpia on koko maa taynna.

        Scarlett johansson nayttaa tuki tavalliselta tanskalaiselta navettapiialta. No can do.

        Selittaisitko mita kaunista naet listan naisissa?

        Shakirakin ihan tavanomainen maansa edustaja ja viela melko lyhytkin viela. Iso pera ja olemattomat rinnat.


      • Hyiyokhyii

        Oikeasti kauniita:
        Blanca padilla
        Nolwenn leroy
        Leonor vanela
        Rositsa ivanova
        Hil hernandez
        Chiaki kuriyama
        Nikolet bojnova lozanova
        Vanya penera
        Naomi cambell, nuorena (tosin luonne aivan hirvea, nykyisin melko elahtanyt)


      • Ohhoh________________
        Hyiyokhyi kirjoitti:

        Anna abreu on perinyt perussuomalaiset piirteet. Niin kehossa kuin kasvoissa. Not good. Lyhyt pulla, pyorea pallonaama.

        Angelinan kauneutta en ole koskaan ymmartanyt. Ylisuuri suu, liian laiha ja mulkosilmat.

        Monica bellucci on italiaano sielta ei kauneimmasta paasta. Paljon kauniimpia on koko maa taynna.

        Scarlett johansson nayttaa tuki tavalliselta tanskalaiselta navettapiialta. No can do.

        Selittaisitko mita kaunista naet listan naisissa?

        Shakirakin ihan tavanomainen maansa edustaja ja viela melko lyhytkin viela. Iso pera ja olemattomat rinnat.

        No minun mielestäni listallasi olevista Shakiralla on kauniit ja söpöt kasvot, ja jotenkin "virkistävää" että joskus pienirintainenkin nainen voi olla ihannoitu kaunotar, eikä aina joku jättiboobseilla varustettu.

        Monica Bellucci taas oli varsinkin nuorempana häkellyttävän kaunis. Kauniit kasvot, kauniit täyteläiset huulet ja kurvikas vartalo. Hänessä on jotain samanlaista kuin 1950 - 60 -lukujen filmitähdissä. Minulla tulee jollain tapaa mieleen Sophia Loren ja Brigitte Bardot, melkein kuin Monica olisi heidän sekoitus.

        En jaksa jokaisen kohdalla alkaa arvioimaan mikä heissä on kaunista, sillä en itsekään fanita heitä kaikkia. Esim. Anna Abreu ei ole mielestäni kaunis, mutta ymmärrän että monien mielestä on, koska hänellä on isot silmät ja useat pitävät myös noin pienikokoista naista suloisena ja seksikkäänä. Mielestäni Sara La Fountain muuten on itseasiassa hyvin kaunis, mutta jotenkin ärsyttävä, joten en pidä hänestä siksi. "Söpöstelee" ärsyttävän pornosti kokki -ohjelmissaan tökkien sormiaan ruokaan ja suuhunsa, jonka kai pitäisi tuoda mielleyhtymiä suuseksiin, kuten auki poksahtavien ja "ruiskuavien" pullojen - noh - ymmärtänet varmaan mihin... :D

        Ymmärrän myös että Angelina Jolieta pidetään kauniina juuri "liian isojen" silmien ja huulten takia. Ne tekevät hänestä erikoisen. Hänellähän myös oli isot luomurinnat, eikä ole aina ollut noin laihakaan. Laihtui vasta alettuaan suhteeseen Brad Pittin kanssa, eikä ole ensimmäinen Bradin naisista, joille noin on käynyt. Esim. Gwyneth Paltrow ja Jennifer Aniston laihtuivat Bradin kanssa ollessaan. Ehkä Brad tykkää tosi hoikista? Ymmärrän myös, että Scarlett Johanssonia pidetään kauniina ja seksikkäänä, koska on aito blondi, isot silmät, täyteläiset huulet ja kurvikas tiimalasivartalo, sekä isot luomurinnat. Lisäksi hänellä on seksikäs ääni. Eivät he silti ole sellaisia, joita itse jaksaisin hehkuttaa.

        Nuo luettelemasi kauniit naiset taas - olen samaa mieltä, että Naomi Campbell oli nuorena todella kaunis, on vieläkin, vaikka hiuksetkin on tippuneet päästä. Lähes kaikki muut tosin olivat täysin tuntemattomia minulle ja osa aika taviksen näköisiä kasvoiltaan, osalla jopa jotenkin maskuliiniset piirteet, erityisesti leuan seudulta. Toki he kauniita ovat, mutta eivät ihan minun makuani vastaavia... Kiitos kuitenkin, että kerroit ketkä mielestäsi ovat kauniita, koska listaamasi ei-niin-kauniit olivat keskenään niin eri tyyppisiä, ja kuten aiemmin sanoin - yleensä ihmiset pitävät tiettyä naistyyppiä kauniina ja jotain toisenlaista rumana, esim. jotkut tykkää pitkistä jotkut lyhyistä.


      • Hyiyokhyii

        En ole koskaan tajunnut belluccin kauneutta, pullonkaula ja melko lihava 'mamma'. Olen itse puoliksi italialainen ja en todellakaan tajua hanen kauneuttaan kun niita oikeasti kauniitakin on pilvin pimein.

        Scarlett johansson mm. Tytto ja helmikorvajne. Leffassa omana itsenaan oli kaukana kaunottaresta. Valju blondi, lehma isoilla tisseilla. Meikilla saa paljon aikaan.

        Angelina jolie ei nyt vaan ole kaunis. Ei mistaan pain. Nayttaa likaa isaltaan jon voightilta.


      • Ohhoh___________
        Hyiyokhyii kirjoitti:

        En ole koskaan tajunnut belluccin kauneutta, pullonkaula ja melko lihava 'mamma'. Olen itse puoliksi italialainen ja en todellakaan tajua hanen kauneuttaan kun niita oikeasti kauniitakin on pilvin pimein.

        Scarlett johansson mm. Tytto ja helmikorvajne. Leffassa omana itsenaan oli kaukana kaunottaresta. Valju blondi, lehma isoilla tisseilla. Meikilla saa paljon aikaan.

        Angelina jolie ei nyt vaan ole kaunis. Ei mistaan pain. Nayttaa likaa isaltaan jon voightilta.

        Toisaalta moitit monia listaamiasi naisia liian laihoiksi, kuten esim. Angelina Jolieta, mutta Monica on sitten lihava? Miten tämä nainen on millään mittapuulla lihava?

        http://iv1.lisimg.com/image/2015738/740full-monica-bellucci.jpg

        https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/0d/2b/1b/0d2b1ba0b0847d9b738f0241b41b98fa.jpg

        http://media.gettyimages.com/photos/actress-monica-bellucci-arrives-to-the-2003-gq-men-of-the-year-awards-picture-id2628997

        http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2014/12/04/23BC397700000578-2860687-Glamorous_Like_the_legions_of_Bond_girls_before_them_Monica_and_-m-37_1417706500699.jpg

        http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2012/12/03/article-2242071-1651A591000005DC-662_306x693.jpg

        Uskon kyllä, että italiassa on kauniita naisia paljonkin, mutta usein eteläeurooppalaisilla naisilla on melko kolhot kasvonpiirteet, kun Monicalla taas on hyvin pehmeät ja kauniit piirteet. Erityisen kauniiksi hänen kasvonsa tekee nuo huulet. Lisäksi hänellä on naisellinen tiimalasivartalo, eikä hän ole lihava.

        Mitä Angelinaan ja Scarlettiin tulee, niin sanoinhan että ymmärrän mitä muut heissä näkee, ja mihin heidän kauneutensa perustuu. Sen sijaan sanoin myös, etten itse fanita heitä. Tajuan kuitenkin miksi monet fanittaa, kun taas esim. Victoria Beckhamin tapauksessa en tajua, koska hänessä ei ole mitään kaunista tai edes erikoista, vaan on niin tavallisen näköinen nainen kuin olla voi. Jopa melko ruma. Lähes kuka tahansa tavallinen suomalaisnainenkin on vähintään saman tasoinen, jopa kauniimpi.


      • Hyiyokhyii

        Monicasta ei siroa saa tekemallakaan. Harvinaisen yliarvostattu tekotissi.

        En nae hanta viehattavana.

        Jos angelina on luuviulu niin monica on mallia tantta, ks. Lapiokadet.

        Italiassa pilvin pimein siroluisempia, pehmeapiirteisia kaunottaria.o


      • Ohhoh_____________
        Hyiyokhyii kirjoitti:

        Monicasta ei siroa saa tekemallakaan. Harvinaisen yliarvostattu tekotissi.

        En nae hanta viehattavana.

        Jos angelina on luuviulu niin monica on mallia tantta, ks. Lapiokadet.

        Italiassa pilvin pimein siroluisempia, pehmeapiirteisia kaunottaria.o

        No enhän minä sitä siroksi sanonut, kun vaan ettei se ole läski. Normaalipainoinen nainen. Tisseistä en tiedä onko luomut vai silarit. Kuitenkin sopivat kroppaan, eikä ole liioitellut ja tehdyn näköiset. Kasvot on harvinaisen kauniit.


      • Hyiyokhyi

        Ehka se on se eksoottisuus mika iskee sitten... itse olen niin omiini tottunut etten pida erikoisena.


      • Ohhoh_______________
        Hyiyokhyi kirjoitti:

        Ehka se on se eksoottisuus mika iskee sitten... itse olen niin omiini tottunut etten pida erikoisena.

        Ei ole eksoottisuuskaan, koska en oikeastaan pidä tummista naisista noin niin kuin värityksen kannalta. Monicalla on vaan kauniit kasvot, minun mielestäni. Hän olisi kaunis minkä värisenä hyvänsä. Ja kuten sanoin, hänestä tulee nuo vanhan ajan filmitähdet mieleen. Jotain saman kaltaista karismaa, kun nykyajan tähdet on sellaisia haaleita ja tylsiä, kuin vaikka Ariana Grande, Taylor Swift, Britney Spears ja mitähän muita näitä vielä keksisikään... Niin tylsiä, ettei tule edes mieleen kun eivät jää mieleen.


    • Seeityourself

      Enemmän rumia kuin kauniita: Martina Aitolehti ehdottomana ykkösenä, seuraavana vahvana kakkosena ANne Kukkohovi - kumpikin pienisilmäisiä sianpäitä.
      Henna Kalinainen on iso vitsi ja muita yhtä huvittavia "kaunottaria" ovat: Hanna Kärpänen kaikki tyrkkyblondit

      • teteaetg

        Täysin samaa mieltä. Tyrkkyblondeista puheenollen, se mikäs se nyt onkaan, pappa-Jugnerin ex-tyttis, Emilia jotain? Kaks-vitonen likka ja onnistuu näyttämään elähtäneeltä.


    • miettivämussu

      Olen aina miettinyt sitä, että kun jokainen ihminen saa syntymälahjakseen oman ulkonäkönsä eli sitä ei voi valita, niin miksi ihmisiä luokitellan ulkonäön mukaan. Välillä tulee sellainenkin tuntemus, että nämä jotka ovat saaneet kauniin ulkomuodon, niin olisivat sitten jotenkin parempia ja arvostetumpia kuin ihan tavallisen näköiset. Missikisatkin ovat outoja, kun laitetaan arvojärjestykseen ulkonäön mukaan.

      • Totuuseipalatulessa

        Se on totta, ettei ulkonäköään voi valita ja eihän se kauneus pelkästä ulkonäöstä muodostukaan. Ilkeä ja ylimielinen ihminen ei ole koskaan kaunis näyttipä miltä tahansa. Eikä ylipäätään pelkällä kauneudella pitkälle pötkitä.

        Missikisat ovat missikisat ja sinne menevät juuri ne, jotka pyrkivät ulkonäöllään jonnekin ja heitä saa arvostella. Kauneimmat naiset eivät suinkaan ole missimittelöissä, näkeehän tuon jo tämän vuotisista misseistäkin.


      • miettivämussu

        Ihminen kuitenkin varsinkin seurustelusuhdetta hakiessa laitetaan arvostelun kohteeksi ulkonäköönsä liittyen. Moni jättää esim. ravintolassa tutustumatta ihmiseen, jos ei olekkaan niin kaunis. Kuitenkin itse ihminen voi olla oikea napakymppi, kunhan vain ihmiset viitsivät tutustua.


    • Namaainakin

      Natalie portman!
      Teko intellektuelli, ylimielinen, pissapainen beotch.


      Celine dion. Arsyttava, vakaleukainen hevosnaama. Kamala lauluaani ja muutenkin nayttaa transulta meikit naamassa.

    • Kuivaoravay

      Lady gaga! Varsinkin oransii-iho vaalea peruukki yhdistelmalla.

    • Katiesucks

      Katie holmes!!

    • Hatenatalie

      Ehdottomasti natalie portman.

      Kamala, pikkujatkalta vaikuttava vakaleuka. Haastatteluissa vaikuttaa ylimieliselta. Nayttelijanlahjat zero.

    • Käykats

      Loviisan satamassa

    • Itfeelsreductive

      Christina aguilera. Taytyyko perustella?
      Britney spears.
      Miley curys.

      Kaikki toinen toistaan hirveampia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Martinan uusi poikakaveri

      Sielläpä se sitten on. Instastoorissa pienissä speedoissa retkottaa uusin kulta Martinan kanssa. Oikein sydämiä laitettu
      Kotimaiset julkkisjuorut
      205
      3181
    2. Suomessa helteet ylittää vasta +30 astetta.

      Etelä-Euroopassa on mitattu yli +40 asteen lämpötiloja. Lähi-Idässä +50 on ylitetty useasti Lämpöennätykset rikkoutuva
      Maailman menoa
      239
      1610
    3. Laita mulle viesti!!

      Laita viesti mesen (Facebook) kautta. Haluan keskustella mutta sinun ehdoilla en halua häiriköidä tms. Yhä välitän sinus
      Ikävä
      95
      1472
    4. Millaisessa tilanteessa olisit toiminut toisin

      Jos saisit yhden mahdollisuuden toimia toisin?
      Ikävä
      92
      1379
    5. Vanhemmalle naiselle

      alkuperäiseltä kirjoittajalta. On olemassa myös se toinen joka tarkoituksella käyttää samaa otsikkoa. Ihan sama kunhan e
      Ikävä
      46
      1334
    6. Fazer perustaa 400 miljoonan suklaatehtaan Lahteen

      No eipä ihme miksi ovat kolminkertaistaneen suklaalevyjensä hinnan. Nehän on alkaneet keräämään rahaa tehdasta varten.
      Maailman menoa
      156
      1246
    7. Ajattelen sinua tänäkin iltana

      Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin
      Ikävä
      12
      1178
    8. Ökyrikkaat Fazerit saivat 20 MILJOONAA veronmaksajien varallisuutta!

      "Yle uutisoi viime viikolla, että Business Finland on myöntänyt Fazerille noin 20 miljoonaa euroa investointitukea. Faze
      Maailman menoa
      123
      1009
    9. Miehelle...

      Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät
      Ikävä
      89
      922
    10. Tuntuu liian hankalalta

      Lähettää sulle viesti. Tarvitsen apuasi ottaa koppi tilanteesta. Miehelle meni.
      Ikävä
      44
      803
    Aihe