että viinalla peitetään todellinen minä, se muka sumentaa ajatukset ja mielipiteet, sillä petetään itseä. Viina päihdytystarkoituksiin käytettynä ei mukamas olisi henkisesti mieleltään kypsien ihmisten tapa pitää hauskaa. Minä uskallan olla asiasta erimieltä, ja jatkan. -ihmiset jotka pitävät viikossa vähintään 3 selvää päivää, eivät tiedä viinan eduista yhtään mitään. Vähän on huono olo ja vitunmoinen morkkis, mutta voi helvetti että oli hauskaa eilenkin.......tuskin maltan odottaa tulevaa iltaa ja sen tuomaa puhelua, minkä sisältö käsittelee parisuhde draamaa.
Joskus olen kuullut väitettävän,,,,
6
126
Vastaukset
- määmy
Mä o vastakkaist mielt, viina tuo ihmisen perusvietin esiin.
Kypsät immeiset tietää rajansa viinan käytösSiis minkä perusvietin jos pelkää kännissä olemista niin sitten pelkää itseään, eikä ole sinut minänsä kanssa. Mitä asiat ajavat sinua nauttimaan elämästä?!
- Lainat, vipit ja rahapelit
- Seksuaalisuus
- Hyvinvointi ja ajankäyttö
- Päihde-ehkäisyn vastainen toiminta
- Itsetunto
- Terveellinen ravinto (pizza, kebab..ym)
- Liikkuminen (hanki seuraava ryyppy...nainen/mies)
Eikun just toisinpäin, mitä enemmän niitä selviä päiviä viettää, sen paremmin nauttii niistä viinan (?) "eduista". Tai jotain, ei ole kyllä kokemusta peräkkäisista juomispäivistä.
- Sara Sieppo
Minusta se on toisinpäin, mitä kauemmin on ottamatta, sen enemmän tykkää niistä viinan "hauskoista" puolista. Tms, ei ole kylläkään kokemusta putkista.
- tööt tööt
Viinalla voi pestä astioita, niin soon pojjaat. Kotikonstit ei lopu.
Itseasiassa käytän pirtua tiskipöytien pesuun.
Tenusta tulisi pintoihin makua, eikä se siten sovellu leivontatarkoituksiin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad1011825- 591190
Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että4601169- 1701053
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän132837- 58831
Naiselle Kuuleppa Tämä
Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä49776- 84773
- 51728
- 57691
