Nettikaupat

Lady9

Kyselisin vähän nettikauppojen tarjonnasta ja vaatteiden koosta. Olen katsellut, Halensin, Elloksen ja Cellbesin farkkujen nettitarjontaa. Olen siis 184 cm pitkä nainen kokoa 52 ja päärynävartaloinen. Mitä kokemuksia teillä on lähinnä housumalleista ja jos ostaa esim. 52 onko ne pienen kokoisia vai liian suuria yms. Tuolla tuntuu olevan paljon korkeavyötäröisiä farkkuja, joissa on kuminauhavyötärö. Millaisia kokemuksia teillä on ollut, että uskaltaako ostaa kun ei pääse kokeilemaan?

Onko joku ostanut näitä malleja?
http://www.cellbes.fi/naiset-alaosat-farkut-6269/stretchfarkut-047650?oc=023
http://www.cellbes.fi/ale-naiset-alaosat-6466/housut-038384?oc=024
http://www.cellbes.fi/naiset-alaosat-farkut-6269/farkut-093383?oc=023

7

400

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Elloksen asiakas

      Ainakin Elloksella on helppo palautusmahdollisuus. Vaatteet voidaan pakata takaisin samaan pussiin ja mukana tulee jopa valmis palautusosoitetarra pussin päälle. Paketin voi palauttaa samaan paikkaan mihin se on toimitettu (posti tai matkahuollon palvelupiste).

    • döljsdopolsdjfjiod

      Juu, ja Elloksella on kyllä eri mittaisille farkkuja hyvin - pitkille löytyy lahjepituus 86 cm asti ja sitten on myös lyhyille ihmisille omat mallinsa. Elloksen sisar-/tytäryhtiö tms. castaluna.fi voi myös olla paikka, josta löytyy vaatteita. Aika pitkälti tosin samaa tavaraa kuin pääElloksella, mutta on siellä ollut jotain muitakin vaatteita.

    • Lady9

      Castalunalta löytyi aika paljon sellasia malleja, mitä olen käyttänyt ja mitä mulle sopii. Esim. noi daxon -farkut vaikuttaa hyvältä. Taillisme:lta löytyi 86cm koko. Tykkään joustovyötäröisistä housumalleista ja tarpeeksi korkeavyötäröisistä, että vyötärö tulee kriittisen alueen eli vatsan yli. Noiden farkkujen kanssa voi pitää vähän lyhyempääkin paitaa kun ne on ton malliset. Anne Weyburnin malli on kanssa hyvä, vaikka osaan täytyy sitten kehittää vyö. Tosin vyön saa helpommin kun taiteilee paksun narun vyön tilalle.
      Nykyään kaupat on täynnä noita matalavyötäröisiä skinny farkkuja ja itse kaipaan enemmän tollasia tavallisia malleja, korkeavyötäröisiä joustavalla vyötäröllä. Matalavyötäröiset näyttää hirveeltä kun vatsa ja jenkkakahvat pursuaa housuista, ne on parempi piilottaa korkeammilla housumalleilla.

    • amazooni2

      Amazoonikin lupaa ilmaisen palautuksen jos tuote virheellinen.
      (International Returns
      If you return items eligible for Free Returns that were delivered to an address outside of the UK, and the reason for the return is not because of an error on our part and the item is not defective, we will not refund the cost of returning these items.)

      Lewikset
      http://www.amazon.co.uk/gp/product/B003D0AN2Y/ref=as_li_tf_tl?ie=UTF8&tag=wenn-21

      Muita
      http://www.amazon.co.uk/Clothing-Fashion-Women-Men-Kids/b/?node=83450031&tag=wenn-21&ref_=pe_307141_39903041
      http://www.amazon.co.uk/Shoes-Smart-Casual-Trainers-Bags/b/?node=355005011&tag=wenn-21&ref_=pe_307141_39903041

      Valikoimaa ainakin riittää.

      • ...

        Sepäse, pitää olla viallinen tuote, väärä koko ei ole vika.


    • 1+12

      Jos sama koko kuin muissa vaatteissa mutta ei sovi niin silloin
      mittavirhe.
      Menee kyllä vähän tulkinnanvaraiseksi.

      Mutta ei tietenkään ole tarkoitettu että tilaa useita kokoja ja palauttaa sopimattomat.

    • untuvikko4

      Kaikilla edellä mainituista on palautus ilmainen. Jos yritys markkinoi Suomessa suomen kielellä niin noudattavat Suomen kuluttajasuojalakia. Näin ollen, et joudu ostamaan ennenkuin olet sovittanut. Palautat ja saat rahat takaisin jos ei hyvät.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?

      Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "
      Maailman menoa
      320
      1388
    2. Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa

      Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja
      Maailman menoa
      330
      1316
    3. Mitä kirjainta kaipaat?

      🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      106
      1102
    4. Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä

      Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔
      Ikävä
      50
      998
    5. Onko ikäerolla väliä?

      Mitä mieltä ootte? Meillä on 14 vuotta ikäeroa.
      Ikävä
      105
      981
    6. Mitä sä teet

      Juuri nyt?
      Ikävä
      106
      930
    7. Uusioperhe vai salasuhde?

      Mitä ensisijaisesti haluat? Pelkään, että menetän järjen sun kanssa 😉
      Ikävä
      111
      792
    8. Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"

      Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh
      Suomalaiset julkkikset
      22
      787
    9. Miten vaikuttaa

      Jos kaivatustasi on moni muukin kiinnostunut?
      Ikävä
      70
      633
    10. Anni Ihamäki ja Ilkka-rakas vetivät tiukan rajan TTK:ssa: "Kyllä spekuloitiin"

      Anni Ihamäki on naimissa Ilkka Ihamäen kanssa. Aviopuoliso tunnetaan myös nimellä Hovimuusikko Ilkka. Heillä on kaksi yh
      Suomalaiset julkkikset
      5
      627
    Aihe