mistä ruoka-apua?

tietääkö joku, että jakaako mikään muu taho rovaniemellä ruoka-apua, ko seurakunta?
11153
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Mieki haluaisin tietää,että saako sitä ruoka apua mistään muualta ku seurakunnalta joskus.
Kohtahan me valitaan taas uudet kansanedustajatkin kurjistamaan ja huonontamaan meidän lappilaisten asioita.
Pitäisköhän mennä niitten oven taakse kerjuulle.

Äänestä

Menkää töihin!!! Eikö hävetä, muiden veronmaksajien kustannuksella elätte?? Surkeita tyyppejä!

Äänestä
  • Menkää töihin ja menkää töihin..mutta kun se asiaton oleskelu vähän jokaisen työpaikan alueella tuppaa olemaan sakon uhalla kielletty,niin ettei sitä niin vain töihin saa mennä.

    Äänestä

Rovaniemen Päiväkeskus vanhan keskussairaalan vieressä kuuleman jakaa jotain ruokia ilmaiseksi aina välillä, muistaakseni leipää tms. Kannattaa kysyä sieltä päivällä yhdentoista aikoihin, voivat varmasti auttaa hädässä olevaa.

Pelastusarmeijakin saattaa auttaa, sinnekin kannattaa ainakin soittaa ja kysyä. Ymmärrän hätäsi, se on hirveää jos on kova nälkä eikä ole mitään syötävää.

Äänestä
  • Kun se oli Kairatiellä niin sai edullista lämmintä ruokaa päivittäin ja vielä mukaankin. Ja sunnuntaisin sai lämpimän ruuan sunnuntaihartauden yhteydessä eri liikkeiden sponsoroimana pientä kolehtia vastaan - se tosin saattoi olla silloin. Autetaanko enää hädässä olevia - en tiedä

    Äänestä

Kävikkös keräämässä marjoja ja sieniä metsästä?

Äänestä

Suomeen on tullu kerjäläisten yhteiskuntaluokka,joka koostuu työttömistä,opiskelijoista,yksinhuoltajista,sairaista ym..
Ennen 2000 lukua semmonen oli viimeksi joskus 1800 luvulla,mutta sillon ei varmaan ollu oikeesti rahaakaan.

Äänestä
  • tekemällä lopu. mutta se loppuu kylläkin sillä että alkaa elämään naapurin siivellä... (sossu varastaa rahaa rehellisiltä ihmisiltä ja jakaa sitä paskaporukalle) voivittu.

    Äänestä

  • työ ja työnteko ei kirjoitti:

    tekemällä lopu. mutta se loppuu kylläkin sillä että alkaa elämään naapurin siivellä... (sossu varastaa rahaa rehellisiltä ihmisiltä ja jakaa sitä paskaporukalle) voivittu.

    Ollaan EU:ssa joten Kreikkalaisille ne rahat jaetaan ja Elopille ja muille yritysjohtajille tietysti muutama miljoona.
    Ei sitä rahaa oman maan tarvitsijoille mitään jaeta.

    Äänestä

pitää oppia käyttämään rahoja oikein että on rahaa ruokaan äläkä vaan ala kitistä että kaikki on kallista elämä on

Äänestä

Mä voin sponssata sopivasti köyhää yh mamia. Maksukin sujuu liukkaasti.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


nälkä kirjoitti:

tietääkö joku, että jakaako mikään muu taho rovaniemellä ruoka-apua, ko seurakunta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu