valot "elukkamettään" Katuvalot eivät ole palaneet koko iltana!!!!!!!!!!!! Tekeekö valtuusto meistä toisenluokan kansalaisia? Näin on tehty jo 15vuotta!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Helvetinäkkiä!
VERONMAKSAJA!!!!!!!!
22410
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 22
Vanhimmat
"Harminmäkikö" ne valot sammutti?Kävi eilen Kemijärvellä ja Rovaniemellä.Aateveli Mustajärvi,koita tehdä jotakin vähäosaisten hyväksi."Harminmäki"ei luvannut edes ehdokkuuspaikkaa seuraaviin vaaleihin.(radiohaastattelussa)Että sillälailla vasemmistoliitto toimii lapin hyväksi!
On sulla "VERONMAKSAJA" murheet.
"lightson" jep meidän pitää säästää että muilla on valot. Kuuleppa mynkerö! Sekö on demokratiaa? Sinä maksat veroja ja saat vastiketta minä maksan veroja enkä saa vastiketta. Eikä näillä kulmilla ole saatu kymmeneen vuoteen ja kuulutaan samaan kaupungin osaan. Missä on tasa-arvo laki? Herää kysymys? Taidatkin olla se mynkerö joka puuttuu kemijärviläisten asioihin vaikkei maksa tänne veroja . pösilö Ville.
Taitaa veronmaksusi olla vain mielikuvitusta, sillä sinua pidetään pimeässä. Minä kun maksan valoja on kahtapuolta katua.
Etelän vetelällä ei ole raatikaveria etelässä siinä syy miksi täällä on sotkemassa paikallisten kirjoituksia.
pohjois s-kankaalla on raukkamaista porukkaa kun eivät porukalla nouse barrikaadille! eihän se ole oikein, toiset kuluttaa ja toiset säästää koko ajan. yhdenvertaisuus laki?
Missä luuraa Janne ja Tarja?Muistakaa äänestäjiä,myös vaalien jälkeen.Teidän tehtävänä on huolehtia kuntalaisten eduista ja tasa-arvosta!
Siinäpä se heillähän on koti/mummola iäkkäät ihmiset pimeässä putkessa. Töitä ovat tehneet nyt joutuvat toisen luokan kansalaisiksi.
siinä vaan elukkamettäläiset olokaa tuppisuuna! tämä jäpä on ostopuuhissa tonttia Oulusta.
No ei kyllä meikäläiseltä näytä yhtään valoisalta, jos oulun kriisikaupunkiin jumiutuu. Eikö siellä niitä teidän duunareiden vähiä työpaikkoja hae kymmeniä tai satoja henkilöitä.
Ostin juuri merenranta-asunnon välimerenrannalta, täältä monacosta.
Just just vai ostit asunnon monacosta, sinähän olet upporikas koska monacossa ei niinvain myydä asuntoja ei Häkkisellekkään myöty vain vuokrattiin.
Ei minulla siltin kateeksi sinua käy on hienoa et meiltä kempasta on miljonääri, ainakin yksi, hohhoijaa.
Minun on tyytyminen ruskaretkeen eräässä kylpylässä viikonloppuna.
Mikä Häkkinen?
No ei kait sitä kaikkia voi tuntea. Pyörii varmaan jossain syrjässä.
Minä taas lennän viikonlopuksi St tropeziin juomaan pinacoladaa ja silittelemään kissoja.
Tasan ei käy joululahjat.
Ei taida yhtään valtuutettua asua kankaan pohjoispuolella?
ei asu ei sillä ei tarvita valojakaan
MITÄ VARTEN KIUASKORVENTIELLÄ ON KATULAMPUT??????????????????? EIHÄN NIISSÄ PALA VALOT KOSKAAN!!!!!!!!!!!!
Keputko on niitä diktatuureja? Onko he käyneet taas venäjällä?
Hehhhheeee on menty 100vuotta taaksepäin. 60-luvulla paloi särkikankaalla joka tolopassa valo. Nyt ollaan kuin venäjällä. Turistit ihmeissään. Olleet jo monta vuotta. Muistakaa äänestäjät seuraavan kerran!
nostakoot veroja!!!!!!!!!!!!!!! silloin siitä kärsii koko rupukylä!!!!!! ei se ole oikein toisia vain rokottaa!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jos te kemijärven persut ette tee niille särkikankaan valoille mitään tasa-arvon nimissä niin älkää luulko että teitä seuraavan vaalikauden aikana on 5. kopit ei täyty!
Sipovaarasta, Isoltakylältä, Tohmosta kynttilät sammuksiin se on teijän vuoro keput ja persut!
Demokratia ei pelaa Kemijärvellä. Ihmiset erotellaan kuin jossain natsi saksassa. isompaa haloota!
Onko se Kivelä joka määrää pohjois särkikankaan jatkuvaan säästöön? "elukka mettäläisetkö"elättää muita Kemijärviläisiä?