Silloin kun minä olin skidi ja asuttin himassa systäreiden kanssa, homma meni aina niin, että faija oli viestintuoja ja sanoi mulle mitä mutsi oli käskenyt sen sanoa ja joka kerta sanoin faijalle, vie sille muijalles sellaiset terveiset, että tulee itse kertomaan jos on jotain asiaa.....ei tullut koskaan.
Kerran isosystäri yritti alkaa mutsin viestintuojaksi ja yritti myös (opittu malli) pompottaa minua, minä otin sitä letistä kiinni ja työnsin sen pään vessanpönttöön, näin meille kasvoi luottamukselliset ja hyvä välit, mitkä toimivat vielä tänä päivänäkin.
Kummat kuviot osa 101
2
111
Vastaukset
- I rest my case
Karua mutta tehokasta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2032175
- 1341198
- 1131073
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa23827- 58806
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä34761ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann42638Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m175584Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46577- 10550
