lush accelerator vai machine?

morsolorso

Niin, kumpi olisi soapivampi 160cm, 45kg aloittelija-tytölle?

Acceleratoria olen miettinyt enemmän, sillä siinä kiehtoo helppo kääntyvyys.
Myös machine vaikuttaa perushyvältä laudalta, mutta onko se niin tehty vain kruisailuun ja rullailuun vai enemmän temppuihin?

Itse en siis tekisi laudalla juuri muuta kuin rullailisin ympäriinsä, eli sellaiseen tarkoitukseen etsin lautaa.

6

182

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • lush3

      Kääntyvyys tulee trukeista, ei niinkään laudasta. Machinessa on kicktail, joka helpottaa esim. kanttareilta alas laskua. Sillä voi myös ollata, jos osaa. Laittaisin ehkä Juhalle Offshoreen mailia, se osaa kertoa sulle enemmän noista laudoista.

      • morsolorsoo

        Juu tiedän että se tulee trukeista, mutta mietinkin enemmän kokonaisuuden kannalta.

        Mutta mitä meinaa tuo kanttareilta alas lasku? Olen jonkun verran jo tietoinen lonkkuasioista, mutta tuo on kyllä ihan hepreaa.... :D


    • lush3

      Kun rullaat katukiveykseltä alas niin nostat teililtä nosen ilmaan niin että laudan pohja ei raavi kiven reunaa ja tökkää.

    • JJJJJ

      Acceleratorin omistajana ja tyttölonkkaajana voin todeta, että accelerator on melko kankea lauta. En ehkä suosittelisi sinulle sitä. Ehkäpä tailillinen, pienempi, kevyempi lauta, flexaavampi, voisi olla parempi. Mallia en osaa tähän hätään sanoa.

    • tellme

      Millä tavalla kankea?

    • Mia96

      Omasta mielestä Acceleraattori kääntyy huomattavasti paremmin kuin kaverin Rayna Avenger lauta. Mun lautaa "tuunattiin" Offshoressa jotenkin. Mä tykkäsin kun se on hieman lyhyempi ja matalampi kuin kilpailijat. Cult Classicit oli ehdoton vaatimus renkaiksi meikkikselle, haluun myös liukua laudalla jossain vaiheessa. En menis sanomaan et suoraan parempi lauta kuin muut mutta itse tykkään enemmän kuin muista joilla laskenu. Helppo ja yllätyksetön, ei missään nimessä kankea, kääntyy ja menee metrossa näppärästi. T: Tytsy-96

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      106
      2205
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      886
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      65
      815
    4. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      46
      790
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      21
      726
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      517
      716
    7. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      640
    8. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      64
      615
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      580
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      551
    Aihe