Saunalahden LAAMAT

.

Miten niille Saunalahden laamoille sitten oikein kävi?

har!

.
894
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

ALARM! Mitäs ne on?

Äänestä

Toi oli aika elitististä riuhtomista (videossa). Josko eläinsuojelijat tms puuttui asiaan?
Kiva eläin, mutta näytää olevan jalostettu juhtaeläimeksi. Ja sen villaa käytetetään.

http://fi.wikipedia.org/wiki/Laama
http://www.alpaca.fi/info/laama/

Olisikohan tuo hyvä pihavahti?
Naapurin rakki on kamala sekopää, mutta Laama vois olla jo kokonsakin puolesta melko näyttävä. Laittais sille oma tallin ja pihaton tuohon.

Siitä sais pulkanvetäjän talvella ja villaa vaatteisiin.

Äänestä
  • .

    Uskon että laama ei räksytä päivät ja yöt niin kuin nuo hullut ylijalostetut hurtat

    Har!

    .

    Äänestä

Entäs sitten nää alpakkalusikat?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tv-sarja:. kirjoitti:

.

Miten niille Saunalahden laamoille sitten oikein kävi?

har!

.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu