Tapasin Suomi24-treffeiltä miehen tuossa vajaa vko sitten.Kirjoiteltiin pari kertaa ja vaihdettiin puh.numeroita. Molemmilla oli kuvat profiilissa ja kiinnostusta puolin ja toisin tapaamiseen. Menin hänen luo kylään ja pitkän matkan vuoksi jäin yöksi. Siinä sitten juteltiin,syötiin ja tapahtui mitä tapahtui.
Seuraavana päivänä sovittiin,että hän tulee minun luo seuraavaksi kyläilemään. Sen tarkempaa ajankohtaa ei sovittu. Voitaisiinhan olla puhelimitse sitten yhteydessä.
Noh,päivä menikin ihan ok. Sitten mies muuttui,ei pitänyt enää yhteyttä. Vastasi kyllä viesteihin,mutta jotenkin kylmästi.
Tänään sitten selvisi syykin käytökseen. Molemmat olivat käyneet treffi-sivuilla ja kysyin häneltä sitten syytä siihen jos haluaa tutustua paremmin. Vastaus oli,että näyt itsekin siellä viihtyvän ja hyvää jatkoa :O
Vähän jäin tilanteesta suu auki....olin käynyt katsomassa vain,että käykö hän siellä ja ilmeisesti hänkin ajatteli samoin minusta.
Tuo reaktio vain yllätti....laittoi sitten välit vaan poikki vaikka yritin sovitella asiaa. Sanoin,että olisihan mahdollista ottaa molempien profiilit sieltä pois ja jatkaa tutustumista,mutta kun ei niin ei.
Mietin,että missä meni vikaan...olen surullinen asiasta,koska olin oikeasti kiinnostunut tutustumaan häneen.
Ihmetys
8
478
Vastaukset
- jatka matkaasi
Hyvä vain, että pääsit noin näppärästi eroon helposti riitaantuvasta miehestä!
- älä jää paikoilleen
Teidän juttu oli ja meni kun mies ei halunnut sovitella. Katse ylös ja askel eteenpäin.
- pilven reunalla
suht samoin kävi minulle...muutaman kerran tavattiin ja mun kanssa oli "helppo " olla...mutta sitten kun laitoin viestin,että ikävä...tuli viesti,että etsii loppuelämän suuntaa yms.edettiinkö liian nopeasti?...en ymmärrä...voisi sanoa sitten suoraan,ettei kiinnosta...vaikka kiinnosti..taisin olla laastarin hänen haavoitetulle pitkälle suhteelle vaan...hämmilläni olen..mutta elämä jatkuu...
- Mikki Hiirulainen
Asuiko tosi syrjäisessä metsän reunaan tuupatussa haisevassa hirsimökin rähjässä?
- sinkku.
"ja tapahtui mitä tapahtui."
Annoit sille pil.lua ja ihmettelet miksi mies jätti. 97 % miehistä haluaa vain seksiä ja menit siihen halpaan. Sitten on se 3 % joka haluaa suhteen mutta eivät kelpa naisille ulkonäkönsä takia. Vastasit miehelle varmaan sen ulkonäön takia ja menit sen luokse koska se oli komea. - Ei ymmärrä
Jaa...aika pieni prosentti haluaa parisuhteen :O Täähän on sitten melkein mahdotonta löytää miestä. Ja sun teorian mukaan ne 97% taitaa sitten olla komeitakin. Eli täytyy valita siitä 3%:sta rumia miehiä se kumppani :D
Hei haloo,ollaanko kuiten aikuisia.
En mennyt hänen luokseen sen takia,että oli komea...toki mielytti silmää,mutta oli siinä paljon muutakin. Tuskin itsekään ihan ketä vaan ottaisit?
Mikki Hiirulainen: Asuu ihan kaupungin keskustassa.- TheTruth00
Taisit tehdä sen pahimman mokan mitä voi tehdä eli seksiä ensimmäisellä tapaamisella. Kyllähän miehet puhuvat vaikka mitä, mutta kyllä suurin osa miehistä arvostaa naista, joka ei ensimmäisellä tapaamisella seksiin ryhdy. Miesten silmissä kun tuollaiset naiset ovat niitä helppoja tapauksia. Miehiä ei kannata eikä pidä aliarvioida, aivan samalla tavalla osaavat ja haluavat testata naista kuin me naiset miehiä. Eli - jos miehestä oikeasti olet kiinnostunut ja haluaisit paremmin tutustua, purista reidet yhteen muutamilla enimmäisillä treffeillä, niin saatat saada miehen arvostuksen ja hän saattaa jopa tuntea vetoa tutustua sinuun paremmin.
- Avatkaa silmänne jo
TheTruth00:ille.... ja katin kontit sanon minä. Antoihan se mieskin "seksiä". Mikä ihmeen vika on siinä jos nainen antaa? Molemmat tekivät sitä yhdessä. Mihin muka se mies siitä katoaa? Ryhtyihä hänkin seksiin (siis mies)
Sanoisin vain, että jos haluaa jotain kestävää, pitää keskustella asiat selväksi. Toki kusettajia mahtuu maailmaan siltikin.
Ja mikä ihmeen testaus muka mieheltä? Turha laittaa syytä naisen niskaan. Miehen tarkoitus oli vain saada "jotain".
Mielestäni mies on täysin keskenkasvuinen. Ikää en tiedä, mutta ihan hakotiellä kaikin puolin. Hyväksi käyttäjän tunnusmerkit. Näitä vaan on liikenteessä ja...jokaiselle ihmiselle "seksin harrastaminen" tarkoittaa jotakin. Toisille se on vain (kylmä) suoritus ja toisille todellinen tunnesisältöinen tapahtuma. Kaikki eivät ole samoilla ajatuksilla siis liikenteessä. Herätkää!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1271974
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi1001720Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy571360Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?771334Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M311028Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm51933Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s47926Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet44882- 109863
- 73856