Haluaisin antaa miehelle lahjaksi hyvän rannekellon (hintahaitari 150-300 e). Mutten tiedä mikä merkki tai mitkä ominaisuudet olisivat toivottavia. Osaisiko joku antaa vinkkejä?
Mikä hyvä edullinen rannekello lahjaksi miehelle?
Kelloa etsimässä
10756
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Pitäsi jotenkin tuntea sankaria ja harrastuksia ja tapoja. Kelloja on niin monenlaisia.
Et sitten voi varovasti kysellä sankarilta suoraan?
Suosittelen ehdottomasti ostamaan Clas Ohlsonista hinta-/laatusuhteeltaan erinomaisen Prologuen. Se käy tarkasti, eikä miehesi sen vuoksi tule ikinä enää myöhästymään mistään. Prologuet ovat myös erittäin kestäviä ja näin miehesi voi mennä vaikka kello kädessä saunaan ilman ongelmia.
Kuten huomaat, Prologue on todellinen voittajan valinta!
Voi ero tulla jos halveksisi miestään noin paljon ja tykkäisi ala-arvoista rojua lahjaksi. Mieti nyt Kellokosken prinssi hieman puheitasi.
Prolopoika, prolopoika. LAUla Kellokosken prolopoika. Laula poika laula poika, Kellokosken poika!!!
Mielisairas, mielisairas, Kellokosken mielisairas. Mielisairas mielisairas Prolopoika mielisairas.
(Lauletaan sävelmän "Peltoniemen Kukko" nuoteilla. Laulu on tehty Kellokosken mielisairaalan potilaiden ja erään yhden niistä kunniaksi)
Miehellä ei ennestään ole kunnon kelloa jota käyttäisi, vanha on teininä saatu siro rimpula, jota ei siis käytä...Mies on nuorehko, käy fyysisessä työssä ja liikkuu paljon luonnossa. On rento, eikä kovin muotitietoinen, mutta kiinnittää silti huomiota ulkonäköönsä. Taipumusta on myös tavaroiden hukkaamiseen, joten kovin kallista kelloa en tahtoisi ostaa. Miehen kavereilla on tapana joskus kuittailla "naisellisista" tai "halvoista" ostoksista ja pelkään, että ilman neuvoja ostan kellon jota pilkataan.
Tiedän ulkonäön puolesta millaista kelloa etsin, mutten tunne kellomerkkejä tai tiedä mikä olisi hyvä laatukello mainitsemassani hintaluokassa...Uskon että kello olisi sekä tarpeellinen, että mieleinen lahja.
Ap
Osta joku tunnettu kellomerkki ja unohda vaate- ym. brädit kokonaan, niin saat laatu samalla rahalla huomattavasti enemmän ja sijoita siihen koko budjetti.
> käy fyysisessä työssä ja liikkuu paljon luonnossa. On rento, eikä kovin
>muotitietoinen, mutta kiinnittää silti huomiota ulkonäköönsä
Casio G-shock.
Tehty rymyeetuille ja löytyy sangen tyylikkäinä versioinakin.
http://www.gshock.com/watches
Oooh:
http://www.gshock.com/watches/Aviation/GWA1100-1A3
Seiko SRP227 / tai muut saman merkin sukeltajan kellot..Hinta-Laatu suhde kohillaan.
En suosittele kellon antamista lahjaksi. Kello on niin yksilöllinen ja henkilökohtainen esine, että sitä ei kannata ostaa lahjaksi ellei ole täysin varma mitä lahjan saaja haluaa.
Kiitos kovasti vastauksista, niistä on ollut paljon apua ja mainituista merkeistä löysin oikein hyvältä vaikuttavan lahjakellon (:
Ap