Friikki S24deitti!

Tämä on nyt toinen kerta kun oon laittanut profiilin s24-sivuille. Ekalla kertaa se oli parisen viikkoa, ja sain tarpeekseni.
Nyt on mennyt viikko ja voin vain sanoa että YÖK!

Mua ÄLLÖTTÄÄ miehet jotka kirjottaa epämääräsen vammaisesti kertoen omista sukupuolielimistään ja siitä että haluavat vain panoseuraa.
Oma profiilini on todella asiallinen, enkä etsi mitään panoja!

Sitten nämä miehet (99%) jotka kirjoittavat, eivät kuulu ihannemieheni kriteereihin, jotka olen profiilissa maininnut. Esim. olen itse tosi lyhyt, ja ihannemiehen max pituus on 180cm, mutta silti kaikki 2m korstot kirjoittelee. Tai se että haluan miehen olevan sheipissä, niin EI, kaikenmaailman pyöreät ja pullukat ottaa yhteyttä.
Tai se että haluan miehen pukeutuvan trendikkäästi, niin jo kuvasta näkee että vaatteet on HalpaHallista!

Siis pitäkää pinnallisena, mutta kyse on minullakin siitä että haluan miehen joka miellyttää MINUN silmää, ei minun tarvitse silkasta hyväntekeväisyydestä alkaa treffailee resupekkoja kun en itsekään sellainen ole!

Sitä ihannekumppani kohtaa voisi lukea AJATUKSELLA ennenkuin tekee itsestään epätoivoisen ja kirjoittaa kaikille vaikkei nainen sellaista haluaisikaan!
Tästä päästäänkin varmaan siihen kun miehet ihmettelee miksei naiset vastaa niihin viesteihin...
15362
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Ihan turhaan valitat koska kukaan ei kuuntele sua. Parempi vain hyväksyä se tosiasia että kaikenmaailman piparin puutteessa olevat ätmit hyökkää välittömästi kimppuusi. Sun täytyy vain panssaroida sydämesi ja suodattaa ne harvat helmet sieltä paskavyöryn seasta. Sitä on nettideittailu :) Ja jäähän tuohon sun tilastoon vielä se 1% miehiä joista voi löytyä se oikea.

Minä löysin oman helmeni ja vilpittömästi toivon että sinäkin löydät omasi, älä ainakaan alkufanfaarien vielä soidessa vedä hernettä nenuun :D

Äänestä
  • Tosin minä nyt törmäsinkin sattumoisin melko asiallisiin naisiin, miehenä se deittailu varmaan onkin hieman vähemmän seksipainotteista kun itse on asiallinen eli siis naiset ei heittele noita rivoja juttuja kovinkaan helposti/usein toisin kuin miehet tekevät.

    En mä kyllä mitään seksijuttuja missään ekoissa viesteissä koskaan tohtinut pistää, puhuin enemmän arkisista ja tunnepuolen asioista ja siitä sitten on helpompi liukua syvemmälle kun on useammankin viestin vaihtanut. Se on itse asiassa helppoa kun hoitaa asian maltillisesti. En oo koskaan ymmärtäny miehiä joiden eka viesti on "millonkas päästään panemaan". Ei ne ainakaan elämänkumppania etsi :D

    No, kuka haluaa mitäkin, mä halusin nimenomaan elämänkumppanin enkä pelkkää piprua/pelotella viestikamua veke törppöilemällä. Onnistuin

    Äänestä

  • miesvm1967 kirjoitti:

    Tosin minä nyt törmäsinkin sattumoisin melko asiallisiin naisiin, miehenä se deittailu varmaan onkin hieman vähemmän seksipainotteista kun itse on asiallinen eli siis naiset ei heittele noita rivoja juttuja kovinkaan helposti/usein toisin kuin miehet tekevät.

    En mä kyllä mitään seksijuttuja missään ekoissa viesteissä koskaan tohtinut pistää, puhuin enemmän arkisista ja tunnepuolen asioista ja siitä sitten on helpompi liukua syvemmälle kun on useammankin viestin vaihtanut. Se on itse asiassa helppoa kun hoitaa asian maltillisesti. En oo koskaan ymmärtäny miehiä joiden eka viesti on "millonkas päästään panemaan". Ei ne ainakaan elämänkumppania etsi :D

    No, kuka haluaa mitäkin, mä halusin nimenomaan elämänkumppanin enkä pelkkää piprua/pelotella viestikamua veke törppöilemällä. Onnistuin

    "helpompi liukua syvemmälle"

    Oliko tuo tahatonta? :D

    Äänestä

  • Shole kirjoitti:

    "helpompi liukua syvemmälle"

    Oliko tuo tahatonta? :D

    Mietin itse ihan samaa kun kirjotin sen :D

    Äänestä

Ymmärrän ärsyyntymisesi vonkaajien ja vehkeenmainostajiin. Ei niistä monikaan nainen pidä.

Täytyy silti sanoa, että et sinäkään vaikuta asenteesi puolesta kaikkein mukavimmalta naiselta. Tuollainen muiden haukkkuminen, resupekaksi nimitteleminen yms. ei anna sinusta kovinkaan hyvää kuvaa.

Vaikka olen itse urheilullinen, ulkoisesti siisti ja asiallinen mies, niin tuo negatiivisuutesi olisi minulle turn-off. En ylipäätään pidä ihmisistä, jotka haukkuvat aina muita ja nostavat itseään heidän yläpuolelleen. Ruma käytös tekee "sheipissä" olevasta beibestäkin ruman.

Äänestä
  • Minusta sinä itse suhtaudut negatiivisesti aloittajaan, ja nostat itsesi hänen yläpuolelleen. Et vaikuta mukavalta etkä asialliselta mieheltä, etkä anna itsestäsi hyvää kuvaa :D

    Äänestä

Voin vain sanoa että jos kirjoittaa asiallisesti ilman mitään vonkaus viestiä ja kertoo itsestään rehellisesti niin ei naiset vastaa. 99% miehistä haluu vaan seksiä ja sitten on meitä peräti 1% jotka kirjoittaa asiallisesti mutta naiset ei ole kiinnostunut ruman ulkonäkömme takia.

Voimme vain toivoa että jonain päivänä naiset huomaa kuinka fiksuja ja hyväkäytöksisiä me rumat olemme niihin pelimiehiin ja pimpin vonkaajiin verrattuna että naiset heittäis ennakkoluulot romukoppaan ja vastaisi edes kerran meille hylätyille ihmiskunnan rumimmille olennoille.

Äänestä
  • Tai ehkä teidän rumien miesten kannattaisi lähestyä niitä rumia naisia, jotka eivät saa viestejä muilta.

    Äänestä

Nooooooooooooooooooooooo!

Äänestä

Ällös välitä. Ajattelepas pettymysten syvyyttä, jos nämä piperonvonkaajat turvenuijat käyttäytyisivät aluksi kuin herrasmiehet. Eikös ole hyvä, että esittäytyvät sinulle sellaisina kuin ovat?
En väitä, että nettideitin maailmassa olisi kaikille jotain, mutta kyllä siellä laatuakin on seassa. Välillä esiintymistiheys on vain vähän heikompi. Kultakaivoksen perustamiseenkin pitää olla kultaa maaperässä muistaakseni vähintään 8kg/t ,jotta kaivostoiminta on kannattavaa.

Äänestä

Ettekö te muut ole huomanneet, että sieltä asetuksista saa säädettyä sitä, kuka voi ottaa suhun yhteyttä? Kirjauduttuani mäkin sain ensimmäisen päivän aikana vaikka kuinka monta ällöä vonkausviestiä. Mutta sitten korjasin tilanteen säätämällä, että vain mun ihanne kumppania min. 70 % vastaavat miehet voi ottaa yhteyttä. Sen jälkeen en ole tainnut saada yhtään asiatonta viestiä. Suosittelen!

Äänestä

Hih...minäkin sain kaikenlaisia viestejä.
Mielestäni paras oli se kun mies muistaakseni kolmannessa chattiviestissä totesi ettei edellytä seksiä ekalla tapaamisella...just joo...johan helpotti tietää!
Se keskustelu päättyi mun osalta siihen :-)

Äänestä

Huippua porukkaa kyllä treffisaitilla. Ei tiedä itkisikö vai nauraisiko.
Itsellä lukee profiilitekstissä selvästi, että en todellakaan etsi seksinvonkaajia ja pervot voivat skipata minut. Ans olla, ihan eka saamani viesti oli todella tökerö "antaisitko, tulisitko meille"? ;D. Kun vastasin miekkoselle, että vaikka olisit edes lukutaitoinen, en lähtisi", ja mies jatkaa vaan, että lähde nyt. Vastasin, että lopetas tai blokkaan sinut, mies hihkaisi "Oletkin läski :))))", ja blokkasi minut....*hahaaÄ* Repesin ihan täysin. Läskiksi ei olekaan vielä elämässä haukuttu :-D.

Äänestä

Minä olen tosi amatööri koko nettideittailussa, lähinnä uteliaisuudesta lähdin.En ole Suomi24 deitille, mutta voi sitä kokemuksen määrää mihin olen saanut tutustua...minulta on mm. kysytty alastonkuvia, yritetty ostaa pikkuhousuja, tarjottu rahaa seksistä, lähetetty sukupuolielinten kuvia (itseasiassa voisin melkeinpä perustaa näyttelyn näistä suuremmoisista elimistä...joita en todellakaan ole pyytänyt), eräs mies ilmoitti että on runk....kuviini jo viisi kertaa (siis saman päivän aikana)kysytty sitä sun tätä...onneksi en vähästä hätkähdä. sitten on niitä, jotka ovat heti valmiita naimisiin, ja muutama jotka ovat niin "rakastuneita" minuun etteivät voi elää ilman minua. siis rakkaus on niin voimakas, että vaikken itse sitä tiedä, meidät on tarkoitettu yhteen. Väillä tämä toinen mies tekee ns. "bänksejä" kanssani, mutta palaa sitten taas takaisin koska ei voi olla tulematta katsomaan "kauniita kasvojani" Nuo koska pannaan ja miten monta kertaa jaksaa, ovat oikeastaan sieltä tavallisemmasta päästä. Olen siis epäilemättä jonkinlainen pervomagneetti...vaikka profiilini painottaa älykkyyttä, arvojani, kiinnostuksen kohteitani jne. No, onneksi joukkoon mahtuu myös normaaleja viestejä yksi hyvin älykäskin....

Mutta kyllä, jos minulla on ollut melko negatiiviset ennakko-odotukset, niin loistavasti ovat toteutuneet. Minulla on myös suhteellisen monta kuvaa, sen takia, että kenellekään ei varmasti jää epäselväksi miltä näytän . ja vaikka tiedän, että en ole ruma, niin tuskin olen kuitenkaan sellainen kauneuden Jumalatar kuin näistä viesteistä esille tulee...joten ehdottomasti ajatus siitä, että olen live-elämässä tutustuja vahvistuu. Mutta jokaisella siis omat ajatyksensa tästä, ja jos tätä kautta on parejakin syntynyt, niin täytyy todeta, että elämä on ihmeitä täynnä :)

Äänestä

RATKAISU: Poista KAIKKI viesit mitä saat lukematta. Lähetä itse viestejä miehille joiden kanssa haluat keskustella. Pistä viimeistään toiseen viestiin sähköpostiosoitteesi ja siirrä keskustelu sinne.

Meillä fiksuilla miehillä kun on ongelma että naiset ahdistuvat noista roskaviesteistä ja jättävät viestittelyt fiksujekin miesten kanssa väliin ja pakenevat koko deitistä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hyv.tek.not kirjoitti:

Tämä on nyt toinen kerta kun oon laittanut profiilin s24-sivuille. Ekalla kertaa se oli parisen viikkoa, ja sain tarpeekseni.
Nyt on mennyt viikko ja voin vain sanoa että YÖK!

Mua ÄLLÖTTÄÄ miehet jotka kirjottaa epämääräsen vammaisesti kertoen omista sukupuolielimistään ja siitä että haluavat vain panoseuraa.
Oma profiilini on todella asiallinen, enkä etsi mitään panoja!

Sitten nämä miehet (99%) jotka kirjoittavat, eivät kuulu ihannemieheni kriteereihin, jotka olen profiilissa maininnut. Esim. olen itse tosi lyhyt, ja ihannemiehen max pituus on 180cm, mutta silti kaikki 2m korstot kirjoittelee. Tai se että haluan miehen olevan sheipissä, niin EI, kaikenmaailman pyöreät ja pullukat ottaa yhteyttä.
Tai se että haluan miehen pukeutuvan trendikkäästi, niin jo kuvasta näkee että vaatteet on HalpaHallista!

Siis pitäkää pinnallisena, mutta kyse on minullakin siitä että haluan miehen joka miellyttää MINUN silmää, ei minun tarvitse silkasta hyväntekeväisyydestä alkaa treffailee resupekkoja kun en itsekään sellainen ole!

Sitä ihannekumppani kohtaa voisi lukea AJATUKSELLA ennenkuin tekee itsestään epätoivoisen ja kirjoittaa kaikille vaikkei nainen sellaista haluaisikaan!
Tästä päästäänkin varmaan siihen kun miehet ihmettelee miksei naiset vastaa niihin viesteihin...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu