HYVÄ SUOMI!

Hyvä veto Suomen maajoukkueelta!

23-33 voitto Ruotsista!

Onneksi olkoon niin pelaajat kuin valmennus!
12536
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Liitolla ei näytä olevan mitään tiedotettavaa pelistä. Eikä näköjään muillakaan medioilla. Eikös liitolla ole ihan palkattu tiedottaja tekemässä uutisointia vai onko lipsahtanut sn verran pahasti viihteen puolelle ettei jaksa/viitsi? Noh, perusmeininkiä liitosta.

Äänestä
  • Jep tai sitten tiedottaja Suomessa ja tätä ei ole kukaan informoinut, koska lipsahtanut sen verran pahasti viihteen puolelle?

    Oisin kyllä odottanut SAFF:ltakin vähän parempaa tiedotusta ottelusta. Siellä päässä kumminkin järjestetty.

    Äänestä

  • http://www.sajl.fi/?x167512=1742755

    onhan tossa nyt aika rautainen paketti ottelusta, siihen kun ynnää otteluennakot ja tulos / somepalvelut niin selkeästi liiton toimistolla ollaan näyttämässä mallia miten homma hoidetaan siten, että näkyvyys ja tunnettuus kasvaa.

    Ja ainahan se on turha ruikuttaa, olisi wrestlerikin voinut lähteä reissuun nauttimaan livehumusta, ei olisi kannattanut jäädä kotiin peukun päälle istumaan ja tänne huutelemaan. Tämä "uutispimento" takaa sen, että jatkossa kukaan ei halua jäädä pois reissusta ja Helsingin matsinkin liput loppuu heti kun ne tulee myyntiin...vaikka sitten päivää ennen peliä.

    Äänestä

  • On vähän yllättävää siinä mielessä, että mun mielestä paikan päällä oli joku liitosta näpsimässä valokuvia matsista. Ei niitä kuitenkaan missään näy. Ja onhan toi "juttu" ihan täys vitsi. Jos on tilaisuus hehkuttaa, niin sillon pitää hehkuttaa.

    Äänestä

  • toi oli hyvä, mä näin sen kanssa ao. lehden verkkosivuilla joku päivä sitten (n. viikko?). Ajattelin silloin, että se sopis just tänne s24:seen, mutta sä osasit tuikata sen aika passeliin paikkaan, pisteet sulle. (itse olin sen jo autuaasti unohtanut)

    Äänestä

Jos tämä on kaikki mitä liiton tiedoitusosasto viitsii asiaan panostaa, niin eipä ole ihme ettei sitä näkyvyyttä muuallekaan juuri saada.

Mitä muuta hommaa näillä palkatuilla herroilla tähän aikaan vuodesta on kun lomallakin oltiin jo kesken kauden?

Äänestä
  • Kuvat on nyt liiton FB-sivuilla.

    Äänestä

Liiton tiedotusosasto...OSASTO? wtf? Muodostaaks vasen- ja oikea- käsi nykyisin jo osaston?

Missä nää Gridironin jutut viipyy? Enta Touchdownin? Ei siellä ole edes ton vertaa...

Äänestä
  • Kummassa maksetaan palkkaa asioiden hoitamisesta?

    Äänestä

Itseasiassa aika monessa yrityksessä viestintäosasto on yksi ihminen, joka tekee muiden töiden ohella viestintää, tapahtumia, markkinointia ja sitä-sun-tätä... että samat resurssit on yrityksissäkin.

Äänestä
  • Missä kiinteistöhuolto yhtiössä toimit huoltomiehenä?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kohti EM 2014 kirjoitti:

Hyvä veto Suomen maajoukkueelta!

23-33 voitto Ruotsista!

Onneksi olkoon niin pelaajat kuin valmennus!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu