mitä mitä mitä???

minä vaan

Pyöriikö tää maa pelkillä vuokra firmoilla???????????????

Nykyään mollin sivut on täynnä vaan pelkkiä vuokra firmojen ilmotuksia.Ei ennen ollut tälläistä.Mitä tästäkin voi päätellä.....Ollaanko menossa huonompaan suuntaan...Ja kuinka paljon kalliimpaa tääkin lysti on jo firmoille ottaa vuokratyöläinen työhön ja työllistääkö tällänen loppujen lopuks henkilöö joka tekee vuokra firmoille työtä elääkseen?

3

189

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vuokramies1

      No ei nyt sentään koko maa vuokrafirmoilla pyöri, mutta paljonhan noita kieltämättä on. Itsekin työskentelen yhden tällaisen firman kautta ja kiitollinen olen heille, että tarjoavat työtä. Onhan tuo vapaampaakin kuin vakituisena oleminen - saa valita vapaapäivänsä ja työpaikkansakin välillä. Näin yksinäiselle sinkulle ihan ok hommaa, perhettä ei välttämättä näillä keikoilla kyllä elätetä.

    • umpikuja

      Olen jo useamman vuoden tehnyt töitä vuokrafirmoille, koska en pysty elämäntilanteeni takia säännölliseen työhön. Kokemukset vuokrafirmoista on vain huonoja. Kieroja kuin mitkä, mitään turvaa tai oikeutta ei sinulla ole, vaikka miten huolellisesti tekisit työsi. Alkaa tuntua, että järkevämpää olisi siirtyä sos.pummiksi.

    • kill1

      Tervetuloa 2000-luvulle

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ootko nainen noin mustis musta

      Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t
      Ikävä
      94
      7733
    2. Sen kerran kun siellä käyn

      Voisit olla paikalla💚💛☘️
      Ikävä
      37
      4087
    3. Kumpa tietäisin. Miehelle.

      Vieläkö toivot jotain viestiä, vai suutuitko taas...kun...🤔
      Ikävä
      48
      3650
    4. Joel Harkimo ja Janni Hussi eroavat

      Tämä on ilon päivä 😊
      Kotimaiset julkkisjuorut
      247
      3206
    5. Kauan säkin jaksoit

      Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐
      Ikävä
      40
      2752
    6. Häiriköinti

      Sinä joka rälläsit viime yönä aamuun klo. 00 :04 koulun pihassa ja pitkin kyliä. Rekkari ylhäällä. Terv. Kerrostalon as
      Ähtäri
      40
      2715
    7. Askanmäessä Huippu esitys

      Kävimme Ystävien kanssa Askanmäen kesäteatterissa. Kaikki tykättiin esityksestä aivan valtavasti. En varmaan koko vuonna
      Puolanka
      21
      2684
    8. rakastan sinua!

      Tule ja ota, kasvetaan yhdessä paremmiksi ❤️❤️❤️❤️ kaikki anteeksi ❤️❤️❤️
      Ikävä
      46
      2623
    9. Sä olet nainen kuuluisa..

      ..etkä mitenkään hyvällä tavalla.
      Suhteet
      140
      2588
    10. Miksi kaipaat

      Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?
      Ikävä
      29
      2549
    Aihe