mitä mitä mitä???

minä vaan

Pyöriikö tää maa pelkillä vuokra firmoilla???????????????

Nykyään mollin sivut on täynnä vaan pelkkiä vuokra firmojen ilmotuksia.Ei ennen ollut tälläistä.Mitä tästäkin voi päätellä.....Ollaanko menossa huonompaan suuntaan...Ja kuinka paljon kalliimpaa tääkin lysti on jo firmoille ottaa vuokratyöläinen työhön ja työllistääkö tällänen loppujen lopuks henkilöö joka tekee vuokra firmoille työtä elääkseen?

3

185

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vuokramies1

      No ei nyt sentään koko maa vuokrafirmoilla pyöri, mutta paljonhan noita kieltämättä on. Itsekin työskentelen yhden tällaisen firman kautta ja kiitollinen olen heille, että tarjoavat työtä. Onhan tuo vapaampaakin kuin vakituisena oleminen - saa valita vapaapäivänsä ja työpaikkansakin välillä. Näin yksinäiselle sinkulle ihan ok hommaa, perhettä ei välttämättä näillä keikoilla kyllä elätetä.

    • umpikuja

      Olen jo useamman vuoden tehnyt töitä vuokrafirmoille, koska en pysty elämäntilanteeni takia säännölliseen työhön. Kokemukset vuokrafirmoista on vain huonoja. Kieroja kuin mitkä, mitään turvaa tai oikeutta ei sinulla ole, vaikka miten huolellisesti tekisit työsi. Alkaa tuntua, että järkevämpää olisi siirtyä sos.pummiksi.

    • kill1

      Tervetuloa 2000-luvulle

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      77
      4642
    2. Olisin ottanut sinusta akan itselleni

      Mutta olitkin aika itsepäinen ja hankala luonne.
      Ikävä
      180
      1937
    3. Ei sua pysty unohtamaan

      Ei vaan yksinkertaisesti pysty
      Ikävä
      124
      1620
    4. Kerro todelliset motiivit

      kaivattuasi kohtaan?
      Ikävä
      132
      1176
    5. Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan

      Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️
      Ikävä
      16
      1111
    6. Hei, huomenta komistus

      Yllättääkö, että olet heti mielessä. Mukavaa päivää upea ❤️
      Ikävä
      35
      1046
    7. Sunnuntain terveiset kaivatulle

      Mitä ajattelet hänestä tänään? Mitä haluaisit sanoa hänelle?
      Ikävä
      78
      953
    8. Miks et tahtonut

      Enää nähdä? Haluaisin ymmärtää
      Ikävä
      52
      916
    9. Hyvää huomenta!

      Mietin miten suhtaudut minuun, jos kerron tunteista. Voinko enää sen jälkeen olla samassa paikassa kanssasi, jos koet as
      Ikävä
      78
      882
    10. Mulla on tarkat korvat

      Kuulin sun äänen ihan selvästi.
      Ikävä
      4
      848
    Aihe