Ensimmäistä kertaa EU:n elintarviketurvallisuusviranomainen EFSA on näyttänyt vihreää valoa sille väitteelle, että lisäravinteen avulla voi pudottaa painoa. Se todellakin tehoaa.
Hoikka Dieetti tekee laihdutuskuurista tehokkaamman. Paino putoaa hoikka dieetin kanssa huomattavasti enemmän kuin noudattamalla ainoastaan vähäkalorista dieettiä. Laihdut jopa 60% tehokkaammin eli jokaista pudotettua painokiloa kohti voit pudottaa jopa 1,6 kg.
Hoikka Dieettiä koskevat tutkimukset vahvistavat huomattavan painonpudotuksen ? jopa 15-20% painosta. Eli 5-25 kg muutamassa kuukaudessa. Tuotteen sisältämä glucomannan-kuitu mahdollistaa painonpudotuksen". Hoikkadieetti.fi sivuilla on tietoja tuotteesta.
Uutuustuote joka tehoaa!
6
184
Vastaukset
- Varookaa-aaaa
Saakos täällä mainostaa humpuukituotteita?
- Faktaa.
Oletko kokeillut tätä "humpuukituotetta" vaiko sittenkin niitä oikeita humpuukituotteitta. Saksassa ei mitään humpuukituotetta päästetä edes markkinoille ja se on laadun ja tehon takuuna.
- Ei pidä uskoa.
Ja Suomessako ei valvota "humpuukituotteiden" toimintaa. Dieetti sana on jo arveluttava, koska ruokavaliomuutos vaatii elämäntapamuutosta, eikä kukaan elä normisti dieetillä.
Pitää vaan oppia syömään ruokaa oikeaan aikaan sopivalla annoskoolla. Kaikki mättö on jätettävä pois, ehkä kerran viikossa jos oikein mieli tekee.
Tällä hetkellä hyvinvointi on ykkösasia, ja uusia tuotteita putkahtelee kuin sieniä sateella markkinoille. Eviran sivuilta voi käydä katsomassa, mitä kaikkea myös takaisinvedetään pois markkinoilta. - Faktaa.
Olet osittain oikeassa, mutta hoikkadieettissä on kuitenkin eniten vitamiineja ja hivenaineita ja hoikkadieetin sivuilla annetaan nimenomaan ohjeita oikeaan ruokavalioon.
Hoikkadieetti vaikuttaa ensi sijassa RUOKAHALUUN, joten ei tule tarvetta jatkuvasti mennä jääkaapille. Itse olen liikuntavammainen, joten liikuntaa en voi harrastaa, joten olen laihtunut yli 30 kg siitä syystä, ettei ole enää näläntunnetta kun käytän hoikkadieetti ateriankorviketta. Tuotteesta saa kuitekin kaikki tarvittavat vitamiinit ja hivenaineet, joten kasviksiakaan ei tarvitse em. syystä käyttää. - hannele.
Hoikkadieetti tuote oli loppunut ainakin Riihimäen Cittarista!!
- Huijausta tämäkin
Ärsyttää nämä mainostajat.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2654640Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1333019Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit442827Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?761771Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1061634Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281511- 591380
- 951272
- 471149
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2121148