Onneksi meillä on mahdottoman hyvä työmies, nimittäin Matti Putkonen PerSu, joka pani nämä vihreän vallan GP-hihhulit oikeaan arvoasteikkoon. Oikehen hyvä.
työmies
PerSu4
296
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Joo ja paljonkohan menee veronmaksajien rahoja, kun idiootti viherhihhulia yritetään Murmanskista "kotouttaa".
Vihreiden mielestä tyttö on sankari, lähes marttyyri.
Eikös sama tyttö ollut Suomalaisia jäänsärkijöitäkin valloittamassa ja sotkemassa jokin aika sitten.
No, sen takia on nyt Vihreiden ministeri Hautalan vakanssi katkolla ja hyvä näin.
Ps. Vasemmisto nuorten puh.johtajan hyysäämät 30 Thaimaalaista marjanpoimijaa saivat protestointien avulla lentoliput kotiinsa, arvatkaapa, kuka maksoi?
Kyllä nykyinen polittinen meno on todella sekavaa , kerrassaan mieletöntä menoa , mutta puhdasoppiseen uusliberalismiin kuuluu saman asian tiimoilta erittäin hajallaan olevia sekavia käytäntöjä . Nähtäväksi jää , kerkeänkö itse nähdä tämän rappion loppuhuipentumaa , mutta se on varmaa , että se on tuhoisa .