Mistä kannattaisi lähteä etsimään vuokra-asuntoa ylitorniosta? vuokraovet sun muut on tyhjää täynnä. Asunnon pitäisi olla mahd. keskustassa.
Vuokra-asunnot?
Torniooooo
163304
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Tori.fi siellä on ollut joitain asuntoja ylitorniolla.
Pitäiskö olla kuinka iso? siinä on keskellä kylää yksiö ainakin torilla,sitten näkyi olevan omakotitaloja ei kovin kaukana kylältä.
Kysy kunnalta. Yksityisten vuokra-asunnot tuntuu menevän puskaradio meiningillä..
Ja kunnan asuntoihin tuntuu olevan pääsyvaatimuksena alkoholismi tai sitten vankeusreissu,olen itsekkin ollut siellä jonottamassa kauan en saanut mutta nämä kyseiset saivat välittömästi,täytyi muuttaa eri paikkakunnalle,kyllä yksitysiltä saa paremmin sellainen ihminen asunnon joka elää normaalia elämää eivät he ota ketä happaria vaan asumaan.
Ei todellakaan, lieköhän nuo ottaneet selvää sinun entiseltä vuokraisännältä, jos vuokranmaksut rästissä niin eihän ne toki silloin sellaisille asuntoo vuokraa.
Pölööjä mulla kotia mitään vuokrarästejä ollut eikä tule olemaan,mutta en sinne ole enää muuttamassakaan täällä on paljon parempi asua.
No, sepä sitten hyvä juttu.
No mie kyllä sain heti kämpän kunnalta, eikä oo tommosia ongelmia. Mutta opiskelujen aloittaminen oli varmaan hyvä syy asunnon tarpeelle. Itse mielummin menisin siistiin, yksityisen vuokra-asuntoon asumaan, mutta eipä niistä ilmotella missään.
Yksityisten kämpät menee suhteilla.
0440400001
Talonmiehet rälläävät kunnan mönkijällä ku ei työt kiinnosta,käydään kotona ruokatunnilla ja kunta maksaa polttoaineet
Hoijappa omat työs äläkä sekkaanu asioihin jotka ei sulle kuulu. Hoija vain omat asiat.
Eikä kaikilla ole korttia ja kestääkö puhaltaa ku alkoholia lutkutetaan
esm yt:n puskaradiossa on tämän tästä asuntoa vuokralle ja kaupan
Yksityisiltä kannattaa kysellä ,kunnalla ei hyviiä
Löytyy vielä vapaa keskusta.