Miksi pikkuhousujen pitää näkyä?

Teekkari

Olen nähtävästi vähän konservatiivinen ja "out of fashion", mutta miksi niiden naisten pikkuhousujen pitää näkyä. Kävin syömässä äsken ja edestä nousi yksi tyttö, farkut oli tosi alhaalla takaa näkyi sellainen 8 cm pikkareista ja koko peppuvako. Mitähän siellä etupuolella olisi näkynyt? No ei siinä mitään, mutta minuutin päästä toinen tyttö ja 2 cm. Onhan se kiva katsella kauniita tyttöjä, mutta ei niitä pikkareita mun mielestä tarvitsis näyttää. Että kommenttia tulemaan.

10

3929

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Minsku

      .. ja ku täst kelit viel vähä viilenee ni sit näkyy farkkujen kauluksesta sukkahousut ja pikkarit... :)

    • Taormina

      Ajattelevat olevansa seksikkäitä näin pukeutuessaan

      • kitty

        sehän on vain hyvä, jos tuntee itsensä kauniiksi/seksikkääksi. enpä ole ite vielä pyydellyt anteeksi sitä, että olen mielestäni (ja ehkäpä muidenkin) mielestä kaunis/seksikäs joskus. ei pidä olla niin pinnallinen! :D


    • Hanna

      ostetaan pieniä ja tiukkoja farkkuja, joissa on matala vyötärö, ettei vaan näytettäisi läskeiltä tai muuten kummallisilta. Sellaiset sopii hyvin hoikille mutta usein lihavatkin tunkevat itsensä liian tiukkoihin farkkuihin, jolloin "ylimääräistä" tunkee esiin vyötäröstä ja lopputulos on se, että näytetään isommilta kuin oikeasti ollaan. Siinä kun istuu, niin housut ei tosiaan pysy kunnolla päällä ja pikkarit näkyy. Asialle ei kai voi tehdä mitään joten parempi että näkyy sentään pinkin stringit kuin valkoiset alushousut..! Paitojen ja takkienkin pitää olla niin lyhyitä etteivät ne ainakaan paranna asiaa. Itseltäni näkyi joskus pikkarit aivan vahingossa kyseisistä syistä. Sopiihan ne jossakin muttei mielestäni arkikäytössä.

      • andré

        likat tahallaan provosoi ja saa jätkät kiihottuun, sit joutuu runkkaa ja viedä niitten stringejä


    • Eero

      Olen kuullut, ettänaisten housut tehdään juuri tuollaiseksi.

      Jos nainen haluaisikin toisenlaiset, niitä ei löydy.

      Syynä lienevät valmistajat.

    • Konna

      Se on pissisten muoti-ilmiö, että stringit kiskotaan korviin asti. Ilmeisesti tarkoituksena on mainostaa, että käyttää stringejä. Ja kai jotkut sitten tykkäävät vilauttaa persvakoaan. Pöljimmät kuvittelevat, että heitä pidetään seksikkäinä.

    • Mies

      Mun mielestä nää nykymuodin mukaiset lantiofarkut on ihan ok, jos vaan naisella on hyvä kroppa eikä ylimääräisiä kiloja. Farkut kannattaa valita fiksusti, sillä pikkuhousujen näkyminen tai sukkahousujen tursuava kaulus ovat kuvottava näky. Joten jos kroppa on kunnossa - niin siitä vaan käyttämään maltillisia lantiofarkkuja. Silloin tällöin paidan ja housujen välistä pilkahtava paljas pinta piristää päivää.

      • villahousut

        Tuntuu aivan naurettavalta tuo alushousujen esitteleminen. Tulee vähän sellainen olo, että tilanteessa kuuluisi sanoa "lällällää, alkkarit näkkyy" tai ainakin kohteliaasti huomauttaa saman sävyyn kuin jos vaikka kengännauha on auki.

        No, muoti on jotain niin käsittämätöntä muutenkin.


    • Anonyymi

      kumartuessa ja kyykistyessä voi pikkuhousut näkyä en käytä stringejä vaan ihan perus alkkareita, tai, midi malli valkoiset sloggit tai valkoiset pitsialushousut.
      Kesällä mekon läpi pöksyt kuultaa läpi mutta ei sieltä mitään paljastavaa näy vaikka pitsihousuissa on joissakin läpikuultava etuosa

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olet minua

      vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
      Ikävä
      167
      3498
    2. Ruumis ojassa

      Kukahan lie ollu, mistä lie löydetty. No ikävä tataus.
      Oulainen
      15
      2206
    3. Mies pyysi rahaa

      Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?
      Ikävä
      224
      1522
    4. Jos tapaisimme uudelleen?

      niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J
      Ikävä
      70
      1261
    5. Mitä piirteitä rakastat

      Eniten kaivatussasi?
      Ikävä
      44
      1231
    6. 37
      1141
    7. Mites nyt suu pannaan

      Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va
      Sysmä
      38
      1083
    8. Taas Lieksassa tyritty

      Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke
      Lieksa
      136
      1041
    9. Nähdäänkö ensi viikolla

      paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.
      Ikävä
      41
      1020
    10. Hän on niin

      Hyvännäköinen. Vaikea vastustaa
      Ikävä
      47
      1014
    Aihe