hiusten pesu

Vesipitoinen, öljytön. Mikä ois hyvä hajusteeton perusvoide hiusten pesuun?
2152
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Itse puhdistan meikit Aqualan L voiteella, enkä siitä luovu. Myös ripsari lähtee hyvin, tarttumatta poskille. Pörhöiseen ja luonnonkuivaan luonnonkiharaan apteekissa suosittelivat myös sitä (en ole vielä edes kokeillut, sillä hiustenhoitoon ja pesuun on sattumalta olemassa läjäpäin ammattilaistuotteita)
Kokeile tolla, hyvin vesipitoinen. Jos ei toimi, loput voi käyttää kevyenä kosteusvoiteena, ei menen hukkaan :)

Äänestä
  • Pesin hiukset tuolla Aqualan L voiteella ja hiuksista tuli pehmeät ja kuohkeat. Laiton pesun jälkeen vähän latvoihin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kosteusvoiteella kirjoitti:

Vesipitoinen, öljytön. Mikä ois hyvä hajusteeton perusvoide hiusten pesuun?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu