Hei,
Sattuisiko jokut ietämään mitään organisaatiota Euroopassa, joka tarvitsisi vapaaehtoista työvoimaa? Tämän lisäksi olisi toivottavaa, että organisaatio pystyisi tarjoamaan majoituksen. Ruoan, lennot sekä vakuutuksen pystyn maksamaan itse.
Tiedän toki että esim allianssin kautta pääsee vapaaehtoistöihin, mutta en oikein ymmärrä sellaista "vapaaehtoistyötä", josta joutuu maksamaan!
Omalta kohdaltani EVS on poissuljettu, koska olen 30 ikäinen. Minua kiinnostaa ympäristön ja eläintensuojeluun liittyvä työ. Olisin valmis oleskelemaan ulkomailla max 3kk.
Kiitän asiallisista vastauksista!
Mielu
vapaaehtoistyö ulkomailla (euroopan alueella)
nn33
0
109
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va1673488- 152186
Mies pyysi rahaa
Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?2241522Jos tapaisimme uudelleen?
niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J701261- 441221
- 371141
Mites nyt suu pannaan
Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va381073Taas Lieksassa tyritty
Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke1361031- 471014
Nähdäänkö ensi viikolla
paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.411010