Kuka lähtee mukaan?

iso karvainen mies

Keräännytään ensi viikonloppuna jonnekin, käydään syömässä ja vedetään perseet.

Ps: Tampereella olisi monia alemmille sosiaaliluokille tarkoitettuja mestoja joissa voisimme tappaa aikaa :D

16

148

    Vastaukset 16

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Iaskin..väärin

      Jazuli sanoi lähtevänsä :-)

    • tampesteriin

      Ruuhkaa tiedos

    • Alemmille sosiaaliluokille ja hintatietoisille ravintola-asiakkaille:Tiikerihai (sis. karaoke), AlePupeja on useita. Perinteinen asemaravintola Semafori kannattaa aina katsastaa.

    • torikauppiaas

      määmy on nähty jo Tammelan torilla.

      • määmy

        Kaikkial mäki ehin... Aaa, feikkimäämyn ovat hiffanneet


    • neverheard susta. Tuhat kertaa olet ehdottanut, mut neverheard susta D;

    • huvittelijat

      Onko Särkänniemi auki?

      • :D


      • LaRito kirjoitti:

        :D

        Mitä säkin siinnä naureskelet....onko lääkkeet loppu?


      • modelli kirjoitti:

        Mitä säkin siinnä naureskelet....onko lääkkeet loppu?

        kuulostat ihan menkkakipuiselta akalta.


    • Tampere on ajatuksena todella kiehtova matkailukohde. Itse en ole käynyt siellä vuosiin. Vaikuttaa mukavalta kaupungilta, voisin vaikka asua siellä kesä-aikaan.

      Palstan kulttuurihenkisille siellä on kuulemma mielenkiintoinen ja tutustumisen arvoinen Lenin-museo, janoisille juottoloita ja shoppailu-intoisille muutama rättikauppa.
      Tampereelle pääsee junalla, jos VR ei sössi enempää aikataulujaan ja lippusystemejään.
      Saa tulla päivittämään lisää Tampere tietoutta, itselläni näissä on selviä puutteita. :D

      • Vastenmieluinen matkailukohde jo pelkkänä ajatuksena, puhumattakaan asumisesta. Ei paljon kiinnosta Lenni-Kallen museot sen enempää kuin alakulttuurilliset juottolat, missä ihmiset morottelevat toisiaan. Erittäin vastenmielistä!


      • modelli kirjoitti:

        Vastenmieluinen matkailukohde jo pelkkänä ajatuksena, puhumattakaan asumisesta. Ei paljon kiinnosta Lenni-Kallen museot sen enempää kuin alakulttuurilliset juottolat, missä ihmiset morottelevat toisiaan. Erittäin vastenmielistä!

        Oma mielipide ei tosiaankaan ole noin jyrkkä. Itsellä on tapana sulkea epämiellyttävät asiat ulkopuolella. Keskityn mukaviin juttuihin.

        Suosittu, ikivanha Länsi Siperialainen sananlasku sanoo: " Kaikki tiet vievät Tampereelle, ulosmenoteitä ei ole varaa rakentaa."

        Kun innoissasi seuraavan kerran matkustat Tampereelle, muista laatia myös poistumissuunnitelma. :)


      • tosi..typy kirjoitti:

        Oma mielipide ei tosiaankaan ole noin jyrkkä. Itsellä on tapana sulkea epämiellyttävät asiat ulkopuolella. Keskityn mukaviin juttuihin.

        Suosittu, ikivanha Länsi Siperialainen sananlasku sanoo: " Kaikki tiet vievät Tampereelle, ulosmenoteitä ei ole varaa rakentaa."

        Kun innoissasi seuraavan kerran matkustat Tampereelle, muista laatia myös poistumissuunnitelma. :)

        Joo pa joo. Jos ei Speria opeta niin Tampere kyllä! Molemmissa paikoissa ihmiset ovat sairaan kalpeita, ilmeisesti aurinkokaan ei suostu näihin paikkoihin paistamaan. Ainut rusketukseen viittaava väri on vilin kielessä ja Ilveksen pelaajien luistimien terissä oleva ruoste.


    • alebaari on hyvä, tykkäsin

    • tampester city

      Kaikki tiet vievät Roomaan eikun Tampesteriin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä Yllätti

      Kaivatussasi?
      Ikävä
      190
      1756
    2. Ei enää ulkoteltta ruokaa.

      Se oli sitten viimmeinen kerta kun tuonne teltalle menen.Laatu heikkenee joka vuosi ja annokset pienenee.Ei enää kiitos,
      Kuhmo
      40
      941
    3. Se katse...

      Täynnä rakkautta. Kunpa olisin tajunnut.
      Ikävä
      81
      916
    4. En ole hetkeen sinulle kirjoittanut nainen

      Vieläkin ajattelen sinua, jos voit uskoa. Tunteet minussa huutavat toivoa ja rakkautta, kun kylmä loogisuus taas pistää
      Ikävä
      56
      811
    5. 60
      668
    6. Mitä eroavaisuuksia sinulla on

      kaivattusi kanssa? Esim. luonteessa. Haittaavatko erot vai ovatko vain rikkaus?
      Ikävä
      69
      620
    7. Olet niin tärkeä

      Et edes tiedä sitä, tai ehkä tunnet sen… Sinussa on jotakin pysyvää, tuttua, turvallista, kodikasta.
      Ikävä
      19
      571
    8. Mä olen tosi

      Ylpeä sinusta 🫂 Ajatuksissani pyydän sulle paljon suojelusta ja varjelusta. Sinua rakastettaan ja susta välitetään. Mui
      Ikävä
      38
      556
    9. Jos sussa toisessa on yhtään miestä

      Ja kadut tekemisiäsi niin menet poliisin puheille, paljastat kaiken oman osuutesi ja kerrot mitä kaikkea se toinen on te
      Ikävä
      37
      549
    10. Onnettomuus

      Olivatko paikkakuntalaisia, jotka menehtyivät?
      Virrat
      21
      547
    Aihe