Stadin paras junnuseura

BRavens

oon 13vuotias poika ja oon käynyt katsomassa Wolverinesin junnujen treenejä kesällä ja nyt tekis mieli alkaa koittamaan lajia. Stadis on kolme junnujengiä ja mietin et mihin kannattaa liittyä et mikä olisi paras junnujengi.
Oon ennen pelannut lätkää ja fudista. Jos haluis pelaa hyvässä junnujengis ni mihin kannattaa treenata

9

242

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • VilleK13vee

      Paljon penkki, kyykky?

      Pakko kysyy ku meitsi veti uudet enkkarit viime viikol! Penkki 37,5kg ja kyykky 45kg.. Olin liikkamyllyn kovin seiskaluokkalainen.. Onneks pari typykkää näki ku vedin, joutu iskemään silmää ja sain hymyn palkinnoksi.. Puntin jälkee otin pari kutosluokkalaista ja heitin korkeushyppypatjalle Brock Lesnar tyylisesti F5:lla. Näytin hauista perään.

    • setäesa

      kasvaako sulla karvoitus?
      Mulla olisi VHS videoilla jenkkifudismatseja voisit tulla katsomaan ja voitaisiin ottaa vähän form tacklinkiä.

    • 5+3

      TAFT on ehdottomasti paras. Seuraavaksi Roosters, Wolverines, Damons, ECG. Siinä järjestyksessä.

      • Meduusan verkko

        Matt Damons.


    • Redforever

      Eihän volvoilla ole junnuja ja Ecg taas vain F-pojat. Eli ainut vaihtoehto on roosters koska muut ovat harrastelijoita ja ovat pöndellä.

    • 7+9

      Miksi pitää kirjoittaa tänne jotain suosituksia seuroista, kun ei selvästikään ole minkäänlaista hajua mikä on kunkin seuran junnutoiminnan taso?

      Kolmetoista vuotiaana pelannet ensi vuonna U-15(D-jun) ikäryhmässä.
      Stadissa on tosiaan kolme seuraa joissa pystyisit pelaamaan ensi kaudella.
      Wolverinesilla, Roostersilla ja 69ersilla on kaikilla hyvää junnutoimintaa sinun ikäisellesi kaverille. Mene katsomaan ja kokeilemaan eri seurojen treeneihin, niin saat käsityksen siitä minkälaisia tyyppejä siellä häärää. Katso miten muut pelaajat ja valmentajat ottavat sinut vastaan jne...

      Tämän palstan suositusten perusteella ei kannata tehdä mitään päätöstä suuntaan jos toiseenkaan.

      • 3+5

        Noista kolmesta VAIN Roosters olisi mahdollinen. Kannatan myös TAFT:n toimintaa. Sinne kannattaa myös hakeutua jos treenimatkat vaan on lyhyemmät.


      • 9+4
        3+5 kirjoitti:

        Noista kolmesta VAIN Roosters olisi mahdollinen. Kannatan myös TAFT:n toimintaa. Sinne kannattaa myös hakeutua jos treenimatkat vaan on lyhyemmät.

        No, eihän se että sinä pelaat Roostersissa, tarkoita sitä että VAIN Roosters olisi uudelle 13 vuotiaalle harrastajalle ainoa mahdollisuus. Ei Roosters viime vuosina D-junnuissa nyt niin erityisen paljon parempi seura ole ollut kuin muutkaan pääkaupunkiseudun seurat. 2013 Taft oli lähitienoon paras, 2012 69ers, ja 2011 Roosters. Ensi kaudella ehkä Wolverines, kuka tietää... Joka vuosi voimasuhteet hieman vaihtelevat, mutta selkeästi ylivoimaista joukkuetta tuossa ikäluokassa ei pääkaupunkiseudulla ole.


    • 3+5

      TAFT on aika kovassa imussa huhujen mukaan. Tuntuu et siellä panostetaan paljon junnuihin. Itse menisin TAFT junnuihin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kysymys muille miehille

      Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss
      Ikävä
      139
      7687
    2. Kaipaisin nyt kosketusta

      jota ei koskaan ole ollut. Saisinpa tuntea kätesi niskallani ja silittelemässä päätäni. Sulaisin varmasti siihen.
      Ikävä
      28
      2952
    3. Imaami kysyy, miksi pojat uivat ilman valvontaa

      Kalajoen särkät ovat usean kilometrin pituiset. Siellä on kylttejä, joissa varoitetaan rannan vaaroista. Siellä ei ole
      Maailman menoa
      333
      1863
    4. Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia

      Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-20172942
      Maailman menoa
      271
      1514
    5. Kerrostaloihin ilmalämpöpumput

      Ulkomailla näkee paljon ilmalämpöpumppuja kerrostalojen ulkoseinissä. Mikä estää taloyhtiötä hankkimasta niitä asuntoih
      Sinkut
      121
      1319
    6. Sokea "ystävälle"

      Oletko oikeasti noin sokea?
      Ikävä
      100
      1179
    7. En ymmärrä käytöstäsi

      Se on ollut eräänlaista hyväksikäyttöä. Että seura kyllä kelpaa palstan välityksellä silloin kun ei ole parempaakaan tek
      Ikävä
      137
      1082
    8. Persaukinen puolankalainen kävi kerjäämässä paitaa

      Ja lippistä. Nauratti suuresti kun katsoin. Kukahan mahtanee olla? Voipi katsoa täältä jutun. https://www.youtube.com
      Puolanka
      19
      986
    9. Kirkonkylän puliveivarit

      Hieman pistää silmään nuo puliukot ja akat kirkonkylän penkeillä ja S-marketin kulmilla. Tarttis varmaan tehdä asialle j
      Karstula
      21
      962
    10. Kiitoksia kaikille epäasiallisesta sisällöstä liputtaneille

      Se ylimielisyys ja epäasiallisen julkaisun jakaminen ei sitten kantanut.
      Tuusniemi
      82
      941
    Aihe