Haluan ilmaista asian jonka ymmärsin viime yönä.. Minä mietin rakkautta, mitä todellinen rakkaus on..? Tähänkään asti ihminen ei ole pystynyt todistamaan sielun olemassaoloa, mutta ilman sielua et voi rakastua. Sitten on myös he jotka eivät usko rakkauteen, sitä sitten pelkuruudessaan eivät voi myöskään kokea. Mitä se oli sitten mitä minä ymmärsin... Meidän sielumme tekee henkistä työtä, kuin myös koskettaa meitä fyysisesti (Loppujen lopuksi kaikki on fysiikkaa..) Kun kaksi ihmistä kohtaa rakkaudessa, heidän sielunsa löytää paikan toisen sydämestä. Sielu ikäänkuin taipuu korkeuksista toisen sisään ja ihminen tuntee sydämessään valoa ja peseytymistä. Jos te ihmiset vain oletatte että olette rakastuneita, ymmärtäkää että toiset tietävät sataprosenttisesti olevansa rakastuneita. Rakkaus on loppujen lopuksi sielun ja ruumiin yhteistyötä. Jos rakastat itseäsi on sinun myös helppo rakastaa muita. Tässä kaikki.
Ystävyys ennen rakkautta.
änimöl
3206
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Voiko rakkaus loppua?
Nii-in ap sen sanoi, en usko rakkauteen enkä kyllä sitä koskaan oikeastaan ole kokenutkaan.. Ne huonot puolet on tullut jo testattua niin mitä hyvää minulle enää jää?
Rakkaus jotain elämän aspektia kohden on sinun sitoumus. Ensin tulee rakkaus, josta ihminen tekee itselleen kodin. Rakkaus on yhdessä olemassaoloa. Ei sitä ole helppo tunnistaa jos sen kanssa on elänyt koko pienen ikänsä. Voin sanoa, että rakkaus ei lopu koskaan ainoastaan se muuttaa muotoaan ja kohdettaan.