Olen jo hieman kauemmin miettinyt maksulliseksi naiseksi ryhtymistä. Täytin juuri 18-vuotta. En seurustele tällä hetkellä, mutta kyse ei ole (!) läheisyyden tarpeesta vaan puhtaasti rahan tarpeesta.
Minulla ei ole vanhempia eikä ketään tuttua joka voisi auttaa tai jonka luokse voisin muuttaa, sillä olen pian asunnoton, enkä saa rahaa millään kokoon edes lähikaupunkien asuntoihin. Käyn töissä (osa-aika) ja saan tukea, mutta se ei riitä kuin ehkä juuri ja juuri vuokraan, josta käteen jäisi muutamakymppi, josta pitäisi vielä maksaa sähkö, vesi, netti yms.
En elä leveästi ja olen tinkinyt hyvin monesta asiasta: ruuasta, vaatteista, vapaa-ajasta (johon en kuluta euroakaan) yms.
Ainoa vaihtoehto on, joko alkaa ottamaan lainaa (-> isompia velkoja) tai ansaita "helppoa" rahaa (joka ei ole mielestäni edes helppoa) eli ryhtyä maksulliseksi naiseksi.
Pakko päästä eroon siis neitsyydestäkin (kun se "oikea" ei ehtinytkään tulla vastaan).
Miten kaikki muut (vähän aikaa sitten valmistuneet) oikein voivat selviävät tai työttömät?!
Minulla ei ole vanhempia eikä ketään tuttua joka voisi auttaa tai jonka luokse voisin muuttaa, sillä olen pian asunnoton, enkä saa rahaa millään kokoon edes lähikaupunkien asuntoihin. Käyn töissä (osa-aika) ja saan tukea, mutta se ei riitä kuin ehkä juuri ja juuri vuokraan, josta käteen jäisi muutamakymppi, josta pitäisi vielä maksaa sähkö, vesi, netti yms.
En elä leveästi ja olen tinkinyt hyvin monesta asiasta: ruuasta, vaatteista, vapaa-ajasta (johon en kuluta euroakaan) yms.
Ainoa vaihtoehto on, joko alkaa ottamaan lainaa (-> isompia velkoja) tai ansaita "helppoa" rahaa (joka ei ole mielestäni edes helppoa) eli ryhtyä maksulliseksi naiseksi.
Pakko päästä eroon siis neitsyydestäkin (kun se "oikea" ei ehtinytkään tulla vastaan).
Miten kaikki muut (vähän aikaa sitten valmistuneet) oikein voivat selviävät tai työttömät?!
Vastaukset 14
Vanhimmat
Saat kyrpää ja siitä vielä maksetaan!
Huono provo, mutta,..nappaa mielummin joku Lyydian kunkku- rikas kroisos elättämään itseäsi, niin se on helpompaa. Joku vanha kurppa ukko, jolla on massia mutta ei kovin seksikykyjä enää tyytyy varmaan aika vähään kanssakäymiseen. Lopulta se testamenttaa sinulle kaiken omaisuutensa tekohampaansakin, kun kiedot sen pikkusormesi ympärille. Kurppa ukon kuoltua voitkin sitten kokeilla seuraavaksi Cheekiä..
Yksin asuva saa toimeentulotukea 477 euroa asumistukea. Sosku maksaa sähkölaskun ja vuokran omavastuun jos ei palkkasi riitä ja vaikka hammaslääkäri laskut jos sulla ei ole tuloja. Suomessa ei kellään ole asiat niin huonosti että pitäis itseään alkaa myymään. Siksikin on sosiaalitoimisto olemassa.
Varaat soskuun ajan ja ne voi auttaa sinua asunnon etsinnässä tai antaa jopa tukiasunnon. Hesassa on kyllä kallit vuokrat että jos sielä asut? joten ehkä kannattaa muuttaa halvempaan paikkaan.
Suomessa monet elää koyhinä ja näkevät jopa nälkää vaikka niillä olisi oikeus toimeentulotukeen mutta ne ei osaa hakea sitä. Siitähän oli juttukin lehdessä vähän aikaa siten..
Menneisyydessä 1990 luvulla tutulle tuli potkut töistä ja asuntokin uhkasi mennä alta. Tilasivat ajan sossuun, jonotusaika oli puoli vuotta. Voi tietysti olla, että tarkoitusella tarjosi niin pitkälle aikaa. Kyse oli Helsingistä ja siellä oli ainakin silloin ns. pikajonotus.
Tietysti voit harkita asiaa.
Mutta mieti tuhat kertaa ja vielä kerran tuhat.
Tämä on kova ja vaativa ammatti. Sinun on oltava tietyllä tavalla kovaluonteinen, erittäin itsenäinen ja vahva. Ei sovi perhetytöille eikä tässä oe mitään romantiikkaa eikä rakkautta.
Kova bisnes. Mutta jos olet bisnesnainen, tienaat mukavasti ja elät sen mukaisesti!
Itse valitsen asiakkaani tarkkaan. Nykyään on suurimmalta osalta vakituinen asiakaspiiri. Valitsen vain hyvätuloisia hiemän vanhempia miehiä (yleensä 40 ).
Vaadin ehdotonta luottamusta puolin ja toisin. Koskaan en tule paljastamaan kenenkään henkilöllisyyttä, ja edellytän samaa myös miehiltä
Alalla olen ollut pian 20 vuotta, aloitin alle kaksikymppisenä opiskelijana.
Aluksi toimin ammatissa johon valmistuin, sitten jotenkin kuin "vahingossa" ajauduin ammattilaiseksi. Enkä päivääkään ole katunut. Minulla on oma asunto, auto, lomamatkoja pystyn tekemään useamman kerran vuodessa jos haluan.
Miestä, siis vakituista, ei ole enkä kaipaa. Lapsia en tähän elämäntilanteeseen ole voinut ajatella, mutta ystävien lapset ovat läheisiä. Sukua ja perhettä ei ole, tai ainakaan sukulaisiani en tunne. Ystävät tietää ammattini, mutta työasiat on työasioita ja niistä ei vapaa-ajalla puhuta.
Mutta siis, harkittuasi sen 1000 kertaa ja vielä kerran 1000, voit valita aloitatko vai et. Jos nyt päätät aloittaa, ole exstreemin varovainen ja tarkista turvallisuutesi erittäin tarkoin! Jos vähänkään ep¨röit, vetäydy!
Sossuun ei kannata todellakaan nöyrtyä kerjäämään! Sinne minua ei ainakaan saisi millään ilveellä!
Nyt tähän joku vetäisee pointin, että entäs sitten kun olen liian vanha tähän? No, sitä varten minulla on säästöni ja varallisuuteni. Olen turvannut hyvinkin vanhuudenpäiväni. Olen tyytyväinen valintaani, olkaaa te sitten tyytyväisiä siellä sossunluukulla ja leipäjonoissa!
Ihan fiksusti olet asiat hoitanut. Onneksi olkoon. Pillun tarjonta on lisääntynyt ja sitä myöten naisen seksuaalisuuden yleinen vaihtoarvo hiukkasen maassamme alentunut, mistä syystä muuten tavisnaiset sinun ammatissasi toimiviin vihamielisesti usein suhtautuvatkin.
Miksi et tunne sukulaisiasi? Oletko joskus pienenä huostaanotettu ja sukulaisistasi täysin vieraantunut?
Itekki oon miettinyt mutta en tiedä miten. Onko jotain sivustoja vai mitä..?
Olen hommaa kokeilleiden naisten kirjoituksista saanut kuvan, että seksin myymisestä saattaa tulla koukuttavaa, koska se on monella tavalla niin helppoa rahaa. Puolen tunnin selällään makaamisesta satanen. Vaikeuksia voi tulla oman pään kanssa ja tietysti paljastumisen pelosta. Jos on pitkään tehnyt hommia, niin CV:ssä olevaa aukkoa voi olla vaikea selittää, jos haluaa pois hommista ja normaalielämään. Voin helposti kuvitella, että normaalielämän paineita voi olla vaikea sietää, kun on tottunut helppoon rahaan. Suomessa ei sellaista pakkotilannetta ole kuin aniharvoilla, että täytyy seksiä myydä, ettei joudu asunnottomaksi ja nälkää näkemään. Useimmiten alalle ryhdytäänkin kai seikkailunhalusta ja helpon rahan perässä.
Kannattaa järjestää itselleen aukoton peitetarina, jos aikoo ryhtyä prostituoiduksi eikä jäädä hommasta eläkkeelle. Opiskelu on varmaan hyvä idea. Yliopistossa opiskelu kestää pitkään ja monet opiskelijat tekevät satunnaisia hanttihommia, ottavat lainaa tai saavat sukulaisilta taloudellista tukea. Opiskelu on kehittävää ja auttaa pysymään ns. kunniallisen yhteiskunnan syrjässä kiinni. Tutkinnosta voi olla hyötyä, jos haluaa lopettaa hommat ja siirtyä normaaliin työelämään.
Muista sitten vaatia asiakkaitasi käyttämään kumiukkoa, ettei upea ura lopu liian varhain johonkin epämiellyttävään tautiin.
Hmmmmm....jos kerran olet neitsyt voit laittaa huutokaupan pystyyn. Otat myös jonkun tutun turvaamaan selustasi ja vaatimaan maksun etukäteen.
Miehen keksimä aloitus, aika huono!
.
"Mutta kuulutteko te yleiset naiset johonkin # K E R H O O N ?????????? #"
har!1
.
ajattele kun joku isomahainen läskiukko antaa sulle suihin ja mälli alkaalentää sika huutaa ime huora ime ,ja pirasee
Ryhdy mielummin maksuttomaksi, että köyhätkin saa pillua.