Tarina tämäkin

JulmaaMurhaavaa

Olin aikoinani niin rakastunut tyttökaveriini että pahinta mitä saatoin kuvitella olisi ollut että hänelle sattuisi jotain, pelkäsin ja rukoilin että mikään paha ei häntä satuttaisi. Olin hyvin peloissani hänen sairastaessaan vaikkapa ihan normaalia flunssaa, olin valmis uhraamaan itseni hänen vuokseen.
Parin kuukauden päästä hän ilmoitti etten ole hänen arvoisensa mies ja lähti etsimään parempaa, se sattui ,

5

584

Äänestä

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • arvokas arvo

      Tosi julma. Kyllä sen eroamisen voi toisellakin tavalla hoitaa. No toivottavasti löysi arvoisensa, öykkärin.

      Toivottavasti sinä olet löytänyt sinua arvostavan kaverin. Älä ole enää surullinen tuon naisen takia, vaan kiitollinen että pääsit hänestä eroon.

    • mies taustalla

      Peloissaan, uhrautua.
      Sellainen paistaa läpi.
      Ei mitenkään kovin miehisiä tai toivottujaominaisuuksia. Vai?
      Rentoudu, hyppää mukaan, se on sun elämä ei kenenkään muun.

    • paatoksen paha

      Kun rakastuu naiseen joka pelaa suosiostaan ja laskeskelee kilhlasormusten määrää ikään kuin se olisi meriitti elämän on lopputulos tälläinen.
      Rakastuneen esittäminen kun ei ole rikollista, vastuu on vastapuolella jonka pitäisi olla tarkkana ettei joku vedätä tunteilla leikkimällä mukaan, aina sen esittäjän on helppo hypätä kuivin jaloin pois mutta se höplästä vedetty taistelee vielä pitkään päästäkseen elämäänsä takaisin.
      Valitettavasti näitä pelaajia löytyy nyt, on löytynyt aina mutta muistakaa että hekin saavat rangaistuksensa ajan saatossa,

      • toinen puoli..

        syy toiminnalle on huomionhakuisuus, muttta on ärsyttävää jos mies ei ole mies vaan takertuu, miten sellaisen hiiren kanssa uskaltaa edes lisääntyä joka pelkää jokaista asiaa, en tiedä onko normaalia noin isot pelot, jos taustalla kuitenkin miehen oma menettämisen pelko olkoon sitten hiirenpurema tai toinen mies, voiko noin neuroottisen kanssa (joka ei hae apua tai tiedosta pelkojaan) elää normaalia ahdistamatonta arkea, nuoren ihmisen elämää


      • onjaei
        toinen puoli.. kirjoitti:

        syy toiminnalle on huomionhakuisuus, muttta on ärsyttävää jos mies ei ole mies vaan takertuu, miten sellaisen hiiren kanssa uskaltaa edes lisääntyä joka pelkää jokaista asiaa, en tiedä onko normaalia noin isot pelot, jos taustalla kuitenkin miehen oma menettämisen pelko olkoon sitten hiirenpurema tai toinen mies, voiko noin neuroottisen kanssa (joka ei hae apua tai tiedosta pelkojaan) elää normaalia ahdistamatonta arkea, nuoren ihmisen elämää

        toiselle puolelle vastaisin näin, kun rakastuu korviaan myöden ei ole hetkellä parhaassa iskussa aistiensa kanssa vaan uskoo kaikki vastapuolen lurittelut .
        Niin rakastunut toimii, ilmeisesti toinen puoli ei ole koskaan ollut korviaan myötä rakastunut jollei osaa kuvitella että jospa kaikki ei ollutkaan totta.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tässä ovat Elämäni biisi -vieraat lauantai 3.10. - Yksi vieras on todellinen suomalaisten suosikki

      Jos menisit Elämäni biisiin, mikä olisi elämäsi biisi ja miksi? Elämäni biisi tulee suorana lähetyksenä Tampereelta. K
      Viihde ja kulttuuri
      11
      833
    2. Kylypylä mätänee

      Kuka sotki uimaaltaan bakteereilla
      Suomussalmi
      43
      814
    3. Huomenta

      Sinulle! Olen miettinyt sinua paljon yön aikana. 🫂
      Ikävä
      62
      768
    4. Mikä kaivatullesi

      On tärkeintä elämässään?
      Ikävä
      60
      750
    5. En voi kertoa meistä kenellekään

      Minulla on ikävä sinua mies.. Oon yrittänyt taas unohtaa, mutta silti tulet mieleeni lähes päivittäin. Eihän meitä voi o
      Ikävä
      42
      743
    6. 51
      647
    7. Onko mulla vielä mahkuja saada sinut M nainen

      Sano joku prosenttiluku?
      Ikävä
      60
      597
    8. Kadutko mies sitä miten reagoit?

      ..siihen sotkuun, jonka jälkeen mikään ei ole ollut kuin ennen. 🥺
      Ikävä
      49
      597
    9. Mitä ihmettä pitäisi tapahtua

      Että me kohdataan ja saadaan tämä tilanne etenemään?
      Ikävä
      67
      566
    10. Suutuin lähinnä itselleni

      Kun irl juttujen takia näyttää erittäin epätodennäköiseltä, että olisin millään tavoin toivottu henkilö sulle.
      Ikävä
      28
      508
    11. Jos mies naisen prinsessakohtelu

      on sinulle liikaa, älä valitse prinsessaa 🦋🧚🏼‍♀️👸🏼
      Ikävä
      104
      507
    12. Hei. Ilmeisesti tässä saa unohtaa sen

      että meistä joskus jotain tulisi? M
      Ikävä
      29
      495
    13. SuMetKu konkursissa

      Asiakastiedon sivulla oli, SuMetKu asetettu konkurssiin. Tulihan se seinä vastaan lopultakin suuruudenhulluudessa.
      Suomussalmi
      18
      487
    14. Miksi olet niin hankala?

      Miksi toimit miten toimit?
      Ikävä
      44
      485
    15. Ei voi mittään

      Tykkään sinusta, vaikka miten typerän jutun suustasi päästät😅
      Ikävä
      32
      469
    16. Miten voit tykätä

      Jos samaan aikaan haluat pysyä mahdollisimman kaukana?
      Ikävä
      40
      437
    17. En usko enää

      rakkauteen.
      Ikävä
      58
      431
    18. Tykkään sinusta

      Vaikka en vastailekaan!
      Ikävä
      17
      420
    19. Mitä sulle

      Kuuluu?
      Ikävä
      24
      419
    20. Jos kohtaisimme niin

      Olisitko ilkeä ja kostonhaluinen?
      Ikävä
      43
      407
    Aihe