atm miehen tuskaa

http://www.avatv.fi/rakkausjaseksi/artikkeli.shtml/miksi-nainen-ei-halua-olla-miehen-ensimmainen-kumppani-naiset-vastaavat/2013/08/1786620

Mistä löytää nainen jolle kelpaa mies joka ei ole ikinä seurustellut.
Alan oikeesti valehtelemaan naislle etä olen ennen seurustellut ja olen harastanut seksiä. Olen siten kai kiinnostavampi ja saan edes mahdollisuuden.
10148
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

"Jotta on valmis parisuhteeseen, on viihdyttävä myös siinä koko elämän tärkeimmässä suhteessa – suhteessa itsensä kanssa."

Näinpä. Miksi niin monet sitten kadottavat itsensä? "Unohtakaa itsenne ja menkää tekemään erilaisia juttuja." Eikö tuo ole typerää? Mutta monet ihmiset eivät halua hyväksyä itseään eivätkä kokea omasta sisimmästään tulevaa elämäniloa, rauhaa ja rakkautta. Sen sijaan he surkuttelevat omaa elämäänsä ja sitä, kun sitä oikeaa ei löydy. Miten ihminen voisi elää toisen ihmisen kanssa, jos hän ei ensinnäkään osaa elää itsensä kanssa eikä ole sinut itsensä kanssa?

Äänestä

on yksi sellainen jolle kelpaa. En ole minäkään koskaan seurustellut ja on pakko aina valehdella.
Mutta tuskinpa minäkään kenellekkään kelpaan. Ei koskaan seurustellut mies halua samanlaista naista.

Äänestä

rumat ei saa seurustella eivätkä saa rakkautta . Se on karu totuus.

Äänestä

Seurustelemattomuuden 2 tärkeintä syytä:

1) ei ole tavannut riittävästi potentiaalisia kumppaneita
2) on sosiaalisesti huonotaitoinen, niin ettei osaa luoda yhteyksiä vaikka tapaisikin.

Molempiin asioihin voi vaikuttaa.

Äänestä
  • Hyvin sanottu. Miten noihin sitten vaikutetaan käytännössä on täysi mysteeri minulle.

    Äänestä

  • nörttiätmi kirjoitti:

    Hyvin sanottu. Miten noihin sitten vaikutetaan käytännössä on täysi mysteeri minulle.

    Ylös, ulos ja ihmisten ilmoille! Harrastusten pariin! Jos on _Ihan_ hukassa (tai todellakin saanut ruikutuksestaan tarpeekseen) -> ihmissuhdetaitokurssille.

    Äänestä

  • Kohdalla 2) ei ole merkitystä jos kohta 1) täyttyy, ja siihen ei voi omana itsenään vaikuttaa jos ei pidä harrastuksista joissa voisi tavata potentiaalisia ehdokkaita. Toisaalta, sosiaalisten tapojen pitää myös sopia yhteen kun kaikenlaiset jatkuvasti äläpääjuttuja suoltavat ja tökeröt urpotkin saavat naisystäviä ja hyvätapainen, small talkiin hyvässä seurassa kykenevä mies ei. Enkä minä ainakaan (enää) tee seuranhausta mitään erityistä. Sitten sitä vasta nesteessä voi ollakin jos löytää jonkun jonkin tekoharrastuksensa kautta, ei toki välttämättä.

    Äänestä

Olen yksinäinen.

Äänestä

kertokaa tyhymälle lapin likalle mikä on atm tai ätmi? En oo tällä palstalla ennen
käynyt enkä älyä näitä lyhenteitä. Onko nämä kehä 3:n sisäpuolen juttuja.
Täälä pohojesesa on kivoja likkoja, ei mitään nirppanokkia joten tänne päin
vaan poijjaat tulemaan. Kiinnostavampi on mies joka ei ole "rykinyt" (porotermi)
usseitten akkojen kans vaan on ehta poikamies tai melekein..

Äänestä
  • ätmi= parisuhde syrjäytynyt. Sellainen mies, joka ei naisille kelpaa tai vaan mies, joka ei ole koskaan harrastanut seksiä

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


atm. kirjoitti:

http://www.avatv.fi/rakkausjaseksi/artikkeli.shtml/miksi-nainen-ei-halua-olla-miehen-ensimmainen-kumppani-naiset-vastaavat/2013/08/1786620

Mistä löytää nainen jolle kelpaa mies joka ei ole ikinä seurustellut.
Alan oikeesti valehtelemaan naislle etä olen ennen seurustellut ja olen harastanut seksiä. Olen siten kai kiinnostavampi ja saan edes mahdollisuuden.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu