Lähes kaikilla on vääristynyt kuva itsestään ja omasta kiinnostuvuudesta. Kaikki possun näköiset kehtaa väittää olevansa hyvännäköisiä ja läskit luulevat oikeasti kelpaavansakin jollekin. Rimat silti todella korkealla. Tajutkaa jo että olette ihan tavallisen näköisiä tai rumia jos netissä seuraa etsitte ja lähestykää edes oman tasoisia. Oman tason näkee peilistä.
suuret luulot itsestään
jfjdjdbdhdh
12368
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
tuhansia viestejä vain parhaimman näköisille niin yksi tuhannesta viestistä saattaa johtaa tuloksiin. Moni laskee tämän varaan. Aina silloin tällöin näkee kadullakin kauniilla olevan lihava puoliso. Joskus kaunis nainen saattaa esim. valita ruman miehen siitä syystä, että ei halua miehen pettävän ym.
...tai sitten ihan vaan siksi ettei ulkonäkö merkkaa toiselle p*skaakaan vaan rakastaa toista just sellasena ku on.
perhana ku on taas näitä marisijoita liikenteessä...huolehtikaa omista asioistanne älkääkä marisko siinä jos joku läski tai ruma on saanu hyvännäkösen tyypin. tälläisten valittajien tulis kattoo ite ekaks peilii enne ku avaa suunsa..
Älä läski suutu, kaikki saa valittaa, sun ei tarvi lukea.
Kumpi sinua nyt oikeasti mättää, se että rumat luulevat kelpaavansa jollekin vai se, että heilläkin on rima korkealla?
Jos profiilissasi lukee, että "rumat älköön vaivautuko" niin tuskin haitaksi asti tulee yhteydenottoja rumilta ihmisiltä (sama koskee niitä, joille läski tai yksinhuoltajuus on ongelma: kirjoittakaa selvästi profiiliinne mitä haette ja mitä ette halua).
Jos taas jonkun rima on ollut niin korkealla, ettet itse sitä ylittänyt, niin sehän on ihan eri ongelma. Tietysti se katkeroittaa...
Etkö osaa lukea? Ei se auta että lukee rumat älkää vaivautuko, kun ne rumat on niin tyhmiäkin etteivät tajua olevansa rumia. Mättää se, että rumat ei jätä rauhaan. Läskit on aina rumia, tätäkään eivät tajua.
Jos naiset parkuisivat aina, kun kriteereihin sopimaton mies lähettää viestiä, niin tällä palstalla ei muuta lukisikaan.
Olen aina luullut, ettei miehille ylipäänsä tule viestejä häiriöksi asti, mutta ilmeisesti aloittaja on niin vetävä yksilö että hän joutuu hätistelemään rumimpia pois ihan työkseen.
Missä sanotaan että olen mies? Rumista miehistä tässä juuri kyse onkin. Kai samaa pätee kuitenkin myös rumiin naisiin.
"läskit luulevat oikeasti kelpaavansa jollekin" :D
No näkyyhän nuo kelpaavan kun ihan ulkona käy ja kattelee ympärilleen...
Jos sulla on ulkonäkö kunnossa ja asiat muutenkin hyvin niin miksi kirjoitat muista tuohon tyyliin? Aika moni kuitenkin varmaan tajuaa että tuollainen teksti kertoo itseinhosta ja muutenkin pään sisäisistä ongelmista jossain määrin.
Itse en nettideittailua harrasta mutta mitä olen joskus profiileja katsonut niin aika tavallisia ihmisiä näkyy olevan ja harva itseään kauniiksi tai komeaksi kehuu.
Miksi edes mainita ulkonäöstä mitään jos kuvakin on näkösällä.
aloittaja luulee/toivoo että Anni Uusivirta lukisi hänen profiilin ja ihastuisi suinpäin.....
hänen komeuteen ja älykkyyteen:):)
Aloittaja on AIVAN VARMASTI mies....
välttelen laihoja luurankomaisia, lommoposkisia pillikinttumiehiä, heillä on yleensä mielenterveysongelmia kuin myös alko- ja lääkeriippuvuuksia. Yleensä ovat vihaa täynnä ja aggressiivisia muita kanssaeläjiä kohtaan. Huonolla ravinnolla olleita joten ihmismieli on sairastunut kun kemiat ovat epätasapainossa. Useilla heistä myös impotenssia ja kuka aluaa luurankoa muistuttavaa miestä kumppaniksi....muu kuin nainen jolla myös kyseiset kriteerit.
Tapasin miehen, joka kuvassa näytti normaalipainoiselta, mutta
tavatessa aivan kuikelo, jonka kylkiluut törrötti, tuntui että hän menee
halatessa kasaan.
Niin ja se luonne, oli tosiaan kiukkua täynnä, oikein säikähdin, kun
kahvilassa hän karjaisi, ettei syö sämpylää ja että osaa kyllä pitää
huolta itsestään, vaan eipä siltä näyttänyt.
Itse normaalipainoisena, kammoan myöskin tuollaisia ääripäitä.
Kyllähän se vain näin on että naisilla on kauheat vaatimukset miehen ulkonäön suhteen vaikka ne ei itse edes mitään kovin komeita olisikaan. Vaikka varmaan se rumempikin mies monesti kelpaisi kun olisi omaisuutta ja paksu lompakko. Sen olen myös saanut ihan omakohtaisesti kokea että kyllä monet naiset on taitavia siinä kuinka miestä käytetään hyväksi.