Paras lääke tatuointikipuun?

Poro mies

Mitä te käytätte ottaessanne tatuointeja? Itselläni ei buranat yms. auta yhtään kipuun. Joskus olen ottanut alkoholia, se auttaa mutta kun tuo tatuointiliike on nykyään niin kaukana että pitää mennä autolla joten en voi sitäkään enää käyttää. Jossain vankilasarjassa tv:ssä puhuttiin vankien käyttämästä vicodinista mutta sitä ei taida saada suomesta, mikä siis avuksi?

8

9871

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Pomo mies

      Jos ei muuten kestä niin kannattaa varmaan jättää kuvat ottamatta. Ei saisi olla edes alkoholin vaikutuksen alaisena kuvaa ottaessa.

    • Mies eikä hiiri

      Mitä ihmeen tatuoinnista johtuvia kipuja?
      Toistakymmentä isoa kuvaa, eikä koskaan mitään kipuja.

    • Tatuoitunainen

      Ei mitään Kipulääkkeitä tarvitse, Jos noin kovasti pelottaa että ei kestä ni ei todellakaaan kannata edes ottaa!
      Nainenkin sen kestää!! Itselle tehty Muutama isompi kuva ilman kivunlievitystä :D

      • BuluBulu

        Panacodia kehuvat! Ja se itseasiassa käsittääkseni samaa kamaa kuin mainitsemasi Vicodin. Ja älä kuuntele noita muita, ne ei tiedä mistä puhuu. Ota lievitystäjos haluat! Itsellänikin se 30 ensimmäistä meni ilman mitää paitsi satunnaiset olut pidemmissä sessioissa mutta nyt kun kroppa alkaa olemaan täynnä ja paikat jossa on enää tyhjää on just nämä polvitaipeet, penis, sisäreidet, aataminomena ja pää niin kyllä minäkin iso mies alan pikkuhiljaa tarvitsemaan helpotusta kipuun. Tosin kun tästä on tullut lähes jokaviikkoista niin se voi olla ettei iho ehdi parantua entisestä kerrasta? Parin päivän päästä mennään taas ja katsotaan millä turruretaan kipua tälläkertaa, polvitaive sisäpuolelta ei ole herkkua.


    • Dattoo!

      En ottanut mitään puudutuslääkkeitä tai kipulääkkeitä kun ekaa kuvaani menin ottamaan kesällä täytettyäni 18 ja kuvaa tehtiin yhteensä 4tuntia ja kyllä se alko tekemään aika eetua ku mentiin enemmän olkavarren reunoille hermoalueille mutta ei siinä mitään vikisty vähän hammasta purtiin mutta muista kipu on vain hetkellistä.
      suosittelen ottamaan ilman kivunlievitystä. kyllä siitä kuvasta pitää saada kaikki irti ;)

      • Mad Bogomolo

        Sä ootki hyvä neuvomaan sen yhden kuvan perusteella joka on vielä tehty just siihen kohtaan missä se ei edes tunnu missään. Mee kokeilemaan polvitaivetta, aataminomenaa tai vaikka jalkapöytiä. Mulla alkaa olemaan sellaset 50 kertaa ja joka kerta entistä kivuliaampaa. Ei tuu enää niit adrenaalipiikkejä asiasta joten nykyään aika veemäistä touhua. Kyllä mä kiskon bissee tai buranaa varsinki jos on pidempi sessio kyseessä! Vahvempiin kipulääkkeisiinkin oon joskus joutunu turvautumaan ja se oli jägermeister! Ja sit teille ketkä sanoo ettei sais dokaa tatskoja ottaessa, ei mulla oo ollu mitään ongelmaa koskaan, menen selvinpäin liikkeeseen ja tatuoitsija pystyy kokoajan kontrolloimaan asiaa sekä asiakassuhteemme joka kehittynyt nykyään myös kaverisuhteeksi vuosien raapustelun aikana on helpottanut asiaa. Se tuntee mut ja tietää miten mä käyttäydyn. Senkus vedät mut hän määrää tahdin ja piilossa muilta asiakkailta ellei ne sit ole kavereita kans. Joskus jopa ehdottaa et otappas jekkushotti, alkaa ilme kiristyä sen verran et taitaa sattua :) Ja kyllä, kyseessä on ammattitatskaaja ja yks suomen arvostetuimpia!


    • Tyhmätkärsii

      Buranaa otan väh 1200mg,panacod 2kpl/sessio..tunti ennen miel.niin ehtii vaikuttaa.Ja miksei ottais jos ei ole kipufetissiä?!?Rouskis rouskis vaan!

    • Anonyymi

      Oxycodoni 80-160mg, subutex 2mg, tramadol750-1500mg annoksina ja suosittelen vielä ottamaan näiden lisäksi yhen tai kaksi 300mg lyricaa. Näin et tunne ollenkaan tatuointikipua. Terveisin lääkäri joka usein myös tatuoitavana.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen

      Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja
      Maailman menoa
      189
      2704
    2. Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?

      En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b
      Maailman menoa
      148
      2407
    3. Kirje, PellePelottomalle.

      Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot
      Ikävä
      106
      1132
    4. Sinua oli kiihottavaa

      Sinua nainen oli kiihottavaa katsella.
      Ikävä
      94
      989
    5. Meni kyllä aika solmuun

      Meidän tutustuminen 😐
      Ikävä
      64
      921
    6. Martinan hevoset.

      Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait
      Kotimaiset julkkisjuorut
      241
      826
    7. Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?

      Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a
      Kuhmo
      20
      820
    8. Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa

      Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka
      Maailman menoa
      288
      791
    9. Voi teitä naisia

      Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies
      Sinkut
      90
      785
    10. Hyvä meininki

      TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap
      Haapavesi
      22
      718
    Aihe