mielipiteitä?!

neuvoja

Tilanne on semmoinen että kun riitelemme avopuolisomme kanssa hän huutaa minulle vaikka yrittäisin puhua normaalisti, jatkan normaaliin sävyyn keskustelua ja hän huutaa edelleen.

Pian hän alkaa sitten läpsimään minua, jos kysyn jotakin asiaa josta hän ei halua puhua alkaa tönimään alas sängyltä ja potkii hieman jaloilla.

hän on usein töninyt minut sängyltä. Hieman päissään hän töni lumihankeen, puristi kättä todella kovaa ja tarraa usein molemmista käsistä niin että on mustelmat. Edellisen riidan yhteydessä sylkäisi naamalle.

Pienikin riita niin haukkuu minut kaikilla mahdollisilla tavoilla ja että en ole mitään. Minua masentaa niin paljon koska meillä on muuten niin ihanaa ja rakastan häntä, olen samalla kuitenkin onneton!

mitä tehdä! ?!

joskus siis saatan olla ärsyttävä kun haluan puhua asioista ja saada omaa mieltäni askarruttavat asiat mielestä, mutta ei Se silti mielestäni ole oikein.

haluaisi neuvoja?

7

473

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • liiankin tuttua

      Eroa, mies on väkivaltainen!!!!!!!!!!!! Lisäksi muutenkin narsistinen.

    • saman kokenut

      Kiinnikäyminen ei yleensä lopu-pikemminkin pahenee.Itse olen vastaavassa tilanteessa ollut,tota huutamista ja haukkumista myöten.Vähitellen ne tönimiset muuttuu lyönneiksi.Itseltä vaati vain noin satakertaa sama käsikirjoitus seuraavanpäivän katumusten ja anteeksipyyntöjen kera.Nykyisin olen tämän asian kanssa "absolutisti".Minuun ei tarvi käydä kun kerran käsiksi,ensimmäisen ja viimeisen.Nykyisin 8v uusi mies.Tietää asian,ja ei todellakaan käy käsiksi.Usein se kiinni käyminen jättää ssälle pahemmat arvet kuin ulospäin.

    • oppeliini1

      Olisiko parasta juosta niin lujaa kuin voi poispäin tuosta iki-ihanasta ja rakastettavasta unelmien miehestä?

      Tämä unien täyttymys ja lupaus muuten vie sinut kohta ikuisten unien maahan. Sieltä pilven päältä sinä voit sitten jatkaa tuon ihmeellisen ja täydellisen miehen ääretontä rakastamista.

    • Ennakkoluuloja?

      Mistä päättelitte, että kyseessä on mies?

      • on tää

        Totta, voihan tuo olla vaikka neutri, ei mies eikä nainen. Näin nykyaikaisesti, nääs.


    • uupunut

      Olin naimisissa vastaavan henkilön kanssa pitkään. Raskas avioliitto, ja todella raskas ero. Olisi pitänyt nähdä merkit jo ennnen häitä, mutta kun oli kiire naimisiin ja se vauvakuume. En suosittele.

    • marianne karkki

      Voi voi! Yritä ymmärtää että teillä nyt ei ole niin onnellista kun yritätä itselles sitä niin vakuuttaa. Jos joku sua noin kohtelee niin eipä sua paljoa kunnioita eikä teillä mene asiat yhteen vaan hän manipuloi sinua kun annat. Te ette ole pari joka pitäs asua tai olla yhessä. Kaksi samalla aallolla olevaa ihmistä tulee toimeen kaksi jotka eivät ole samalla aallolla ei tule toimeen ja te ette ikinä. Sen kuulee siitä että olet passiivinen hänen huutamiselle ja yritätät pistää pääsi piiloon kun strutsi kun se alkaa niin se vaan kieuhuttaa häntä enemmän. Ei hän noin käyttäytyisi jos sinusta olisi hänelle vastusta oikealla tavalla mutta et ole se oikea hänelle tai hän sinulle. Voit jatkaa uhrina ja se pahenee tai sit muutat elämäs. Eti ittelles samantyyppinen kumppani.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      87
      4168
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      28
      3137
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2340
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      35
      1348
    5. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      10
      919
    6. 133
      911
    7. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      894
    8. Masan touhut etenee

      Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa
      Äänekoski
      12
      832
    9. Naisten ja miesten tasoeroista

      Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris
      Ikävä
      124
      776
    10. You've been running and

      so has your mind, I'm thinking of you all the time... 💘
      Ikävä
      11
      770
    Aihe