Koska alkaa yt-neuvottelut?

Milloin alkaa mamukuppareilla yt-neuvottelut. Törmäsin taas tänään sellaiseen epäoikeudenmukaisuuteen minkä joku saamarin älypää on tänne suomeen luonut, että oikein syljettää ja vituttaa oikeesti maksaa centtiäkään veroja tänne.

Miten voi olla mahdollista se, että savimajasta tänne muuttanut, mitään työtä tai kieltä osaamaton asuu ja elää herroiksi, mutta työtä tekevä ja samalla opiskeleva nuori joutuu kitumaan, asumaan kaikkein paskimmissa luukuissa mitä tänne vitun korpeen on ikinä kyhätty pystyy.

Jos minulle tulee jatkossa selittämään jotain palkan alennuksesta, eläkeiän nostosta tai mistään muusta yt-menettelyyn liittyvistä asioista. Niin käsken ehdottelijan työntämään ehdoitukset perseeseensä ja meikä lähtee myös tonne ostarille mölisee.

Et sellanen vuodatus tänään, ja muistakaa seuraavissa vaaleissa, että Suomi suomalaisille.

5

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mikä sinulla

      on montea, dazua ja geniota vastaan?

      • Ei noi mitään 100% loisia ole, tekevät varmaan kaikensa ettei tarvitsisi käydä töissä. Ja palsta palstalaisille!


      • Niin,
        modelli kirjoitti:

        Ei noi mitään 100% loisia ole, tekevät varmaan kaikensa ettei tarvitsisi käydä töissä. Ja palsta palstalaisille!

        Uuno Turhapurokin tekee valtavasti töitä sen eteen ettei tarvitsisi tehdä töitä. Nuo edellä mainitut ovat siinä mielessä palstan uunoja.


      • Niin,
        Niin, kirjoitti:

        Uuno Turhapurokin tekee valtavasti töitä sen eteen ettei tarvitsisi tehdä töitä. Nuo edellä mainitut ovat siinä mielessä palstan uunoja.

        genio on typerä itsekeskeinen pikkumulkku


    • Maanantaikpl

      "Jos minulle tulee jatkossa selittämään jotain palkan alennuksesta, eläkeiän nostosta tai mistään muusta yt-menettelyyn liittyvistä asioista. Niin käsken ehdottelijan työntämään ehdoitukset perseeseensä ja meikä lähtee myös tonne ostarille mölisee."

      Mainiota. Vieraista kulttuureista pitää ottaa oppia. Ostarilla möliseminen hyvä, suomalainen kotona jurottaminen paha.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      456
      6522
    2. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      177
      3864
    3. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      108
      2516
    4. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      26
      2020
    5. Moraaliköyhä S-ryhmä

      S-ryhmä on kehystänyt Israel-boikottipäätöksen “ihmisoikeuslinjaukseksi”, mutta toteutus paljastaa sen onttouden: valiko
      Tampere
      132
      1401
    6. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      75
      1305
    7. Onko kaivattusi

      seksuaalisesti vetovoimaisin ihminen jonka olet ikinä tavannut?
      Ikävä
      67
      1144
    8. Minkä biisin omisit sun kaivatulle?

      Pieni perustelu olisi kiva. ❤️
      Ikävä
      63
      1095
    9. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      77
      1059
    10. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      44
      1003
    Aihe